• Reklama

ZTE Axon 7 pytań kilka

Re: ZTE Axon 7 pytań kilka

Postprzez moth » 26 gru 2017, o 22:32

W sumie sam jestem ciekaw jak ten HTC się sprawuje, bo wygląda bardzo dobrze. No i 5.7-5.9 cala idealny dla mnie, a mało takich niestety.
Ktoś z axonem ma jak porównać jeszcze z mi note 3 aparaty? Głównie przedni mnie interesuje. Bo u mnie note 3 będzie pewnie dopiero w lutym
Obrazek
Avatar użytkownika
moth
AKTYWNY
 
Posty: 482
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 20:39
Pochwały: 38
Telefon:: oppo

Reklama

Re: ZTE Axon 7 pytań kilka

Postprzez omi » 27 gru 2017, o 00:30

Zerknąłem u Jerrego i ten HTC złamaniowo wypada słabo, u Mobzilli aparatem też odstaje od Samsunga S7 (wiem kimovil inaczej ceni sprzęt), nie ma dual sim, nie ma "niepotrzebnego" jacka.
Może i soft lepszy niż w Axonie 7 i aparat pewnie też, ale mam wrażenie, że to ciągle przejściowy fon.
Zaś jeśli szklana obudowa to chyba tylko w Samsungu czy Iphone - tu jest nieźle i też "pajęczy się", ale tylko gdy musi.
Na cudowny plastik, a może magnezyt to musimy jeszcze poczekać. Metal, szkło, ceramika dziś rządzą.
Nawiasem dziś zerknąłem na ekran do X-a. 257$ to już z wymianą czy za sam ekran i czy z VAT-em ? Fajny jest ;-)
Avatar użytkownika
omi
AKTYWNY
 
Posty: 434
Dołączył(a): 29 wrz 2015, o 21:19
Pochwały: 15
Telefon:: Sam.... X722

Re: ZTE Axon 7 pytań kilka

Postprzez wojtekmarchewka » 28 gru 2017, o 14:03

Moje pierwsze wrażenia po przesiadce z Redmi Pro z Oledem :)
Szczęki z podłogi nie zbieram, zdjęcia robi moim zdaniem bardzo dobrze Ok jak na matryce 20mpx,
Duża różnica jest przy max przybliżeniu dla obu to x4, ale tak jakby Axon nie radził sobie ze słońcem

Redmi Pro
https://tufotki.pl/G1SOt

ZTE
https://tufotki.pl/20tmK

Moje pierwsze wrażenia

Od dźwięku wymagałem wiele i chyba za wiele, w obu przypadkach jest za cicho, gdzieś czytałem że to przez EU i jej zastrzeżenia, ale z głośników nie ma żadnego basu, jedynie fajnie że stereo. Na słuchawkach jest bardzo dobrze tylko ciszej niż Redmi, poczytam i i może coś z tym zrobię, DD nie nadaję się do muzyki, jeszcze bardziej z cisza oraz dźwięk jest nie czysty, nawet na demonstracji filmowej zainstalowanej na telefonie nie wiem czy nie lepiej jest bez DD, może to wszystko kwestia ustawień jak w LG V30 gdzie oszczędzanie baterii wyłącza DACA.

Ekran jest rewelacyjny delikatnie lepszy niż Pro ale to zapewne przez szkło w Redmi, i zdecydowanie lepszy niż w Mi Note 2.

System jest bardzo intuicyjny i jak na razie nie brakuje mi tu nic co ma MIUI

O baterii na razie nic nie napiszę. telefon przez całą zabawę nawet się nie zrobił ciepły

Na razie zostaje u mnie, bo za takie pieniądze jakie dałem nie kupię równego lub lepszego fona.

Drugie wrażenie :
Po wielu próbach aktualizacji systemu najpierw OTA (wyświetla mi komunikat "sieć nie dostępna") oraz z SD soft wywalało błąd po ok 30% aktualizacji, bój z aktualizacją zakończony 1:0 dla mnie :-D . Wczoraj już sobie dałem spokój, a dziś za czytanie się wziąłem, wiele osób narzekało na jakość dźwięku w słuchawkach modeli na rynek EU, porównując z USA czy China. Co ciekawe głośniki we wszystkich modelach grają na tym samym poziomie, i naprawdę trzeba włożyć między bajki, o tym że ten fon nakręci impreze, a ci co piszą że tak się da, niech napiszą z jakiego smarta się przesiedli, i czy nie mają problemu ze słuchem :-P. Miałem duże wymagania, po jednej z recenzji, że gra podobnie jak zewnętrzny głośnik Bluetooth, niestety to nie prawda, miałem 10 różnych głośników(100zl-1000zl), i do żadnego nawet najtańszego, ten dźwięk się nawet nie zbliża, na plus tego dźwięku, to dźwięk na wprost, stereo, co wiąże się z tym że jest delikatnie głośniejszy (na ucho ok 5% od Redmi) ale to też dzięki temu że oglądając film, dźwięk mamy na wprost a nie w bok, przez co nie ucieka, oraz jest wyraźniejszy. Niestety nadal w nim brakuje choć odrobiny basu. Wracając do początku treści, żaden pobrany rom nie chciał się zainstalować, błąd przy ok 30%, znalazłem gdzieś na XDA poradnik i był link do stocka, taki jakiego potrzebowałem z końcówką B09 i kompilacja z grudnia, co dziwne po wybraniu w pomocy ZTE Polski i model, jest podobny soft B09 ale z listopada (którego wywalało podczas aktualizacji), więc być może wgrałem coś uniwersalnego, a nie na rynek polski. Ok to się jakoś sprawdzi :-), ale teraz zamiast MiFavor 4.0 mam 4.2 i zamiast Andka 6.0 mam 7.1.1. Dopiero teraz dźwięk ze słuchawek jest rewelacyjny, jest to czego oczekiwałem a nawet więcej, podgłosilo się, na ok. Nawet 10-15%, dźwięk jest piękny, szczegółowy, jednak nadal DD go psuje w muzyce, ale to jeszcze dokładnie sprawdzę. Teraz ten telefon gra tak że nie żałuję że sprzedałem Playera Xduoo X3 za 350zl, czyli delikatnie mniej niż połowa ZTE, a nie muszę nosić kilku urządzeń :). To na razie tyle jeszcze zobaczę co tam się pozmieniało.

Dla osób które mają ZTE Axon 7 z softem A2017GV1.0.0B11 i mającym problemy z aktualizacją OTA.
Pobierzcie stąd
http://www.ztedevice.com/support/detail ... 24163149A6
Pierwszy link (344070B1405ZTE A2017GV1.2.0B09)N Version
Rozpakujcie zipa, w folderze będzie kolejny Zip o nazwie "update" i to wrzućcie luzem na kartę SD, w telefonie wejdźcie w ustawienia, a następnie aktualizacje, powinien pojawić się plik aktualizacyjny, klikacie aktualizuj. Po wszystkim telefon się wyłączy i będzie przeprowadzał aktualizacje, gdy już przeprowadzi, może tak że telefon sam się nie włączy, więc trzeba przytrzymać Power

Aktualizacja:
Po aktualizacji do Androida 7, Dolby Atmos już tak nie psuje dźwięku, a nawet potrafi nieraz lepiej zagrać. Co najważniejsze teraz w ustawieniach DD-Muzyka wyraźnie słychać różnice w jakości po wyłączeniu "normalizacji dźwięku"
Dźwięk testuje na 3 parach słuchawek i na formacie FLAC
Pełne AUDIO-TECHNICA ATH-M50X
Półotwarte Musical Fidelity MF-200B
Dokanałowe 1More Trple Driver

Autor postu otrzymał pochwałę
Ostatnio edytowano 28 gru 2017, o 14:56 przez wojtekmarchewka, łącznie edytowano 2 razy
wojtekmarchewka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 18:39
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 3

Re: ZTE Axon 7 pytań kilka

Postprzez jarauto » 28 gru 2017, o 14:33

userzy nie rozumieją jednego ws. dźwięku z Axona:
nie zrobisz z niego głośnika leżącego metry od słuchacza bo nie do tego został zaprojektowany,
ale jeśli będziesz go trzymał w rękach metr czy pół przed sobą i oglądał film/klip - wtedy dopiero się dowiesz że w tej materii jest bezkonkurencyjny
jarauto
 
Posty: 17
Dołączył(a): 7 lut 2016, o 13:16
Telefon:: Axon 7

Re: ZTE Axon 7 pytań kilka

Postprzez wojtekmarchewka » 28 gru 2017, o 14:42

jarauto napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jak najbardziej się zgadzam z Tobą, i dlatego napisałem, że wielkim plusem tych głośników to, to że są dwa, i to że na wprost. Uważam go za najlepszy muzyczny telefon jaki miałem do tej pory, czyli LG G2, Zopo C2 Mi4,5,6, Mi Note 2, Redmi Pro( które aktualnie posiadam) itp.
wojtekmarchewka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 18:39
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 3

Re: ZTE Axon 7 pytań kilka

Postprzez Tommi » 28 gru 2017, o 14:47

@wojtekmarchewka

Czy przesiadając się z Mi6 na Axona różnica w wydajności jest odczuwalna? Na słuchawkach Axon gra wyraźnie lepiej czy różnica niewielka bądź niezauważalna dla przeciętnego użytkownika?

Wysłane z MI6
Tommi
AKTYWNY
 
Posty: 303
Dołączył(a): 15 lut 2015, o 23:20
Pochwały: 3
Telefon:: Mi6
ROM: xiaomi.eu

Re: ZTE Axon 7 pytań kilka

Postprzez wojtekmarchewka » 28 gru 2017, o 14:53

@Tommi
Różnica w audio jest bardzo mocno odczuwalna, pod warunkiem że zrobisz aktualizacje z Androida 6, na 7. Inaczej telefon nie zagra, ani głośniej ani lepiej, i będziesz się zastanawiał gdzie te DAC-i
Co do wydajności, to jeszcze za mało czasu, abym cokolwiek mógł powiedzieć, jak na razie działa mocno płynnie,i nic mi w nim nie przeszkadza. Jak to w snapie, obawiam się grzania, ale jak na razie telefon jest jedynie ciepły, gdzie Mi6 włączając się potrafił się zrobić tak ciepły, jak Axon po jakimś czasie używania

Nie wiem czy dobrze myślę ale wprowadzając na rynek EU ten telefon musieli dostosować go do wszelkich norm EU. Gdzie nie zastosowanie się do nich mogło by grozić nie wprowadzeniem modelu na rynek. Dopiero potem mogli znieść tę restrykcję w aktualizacji, no i po wielu skargach niezadowolonych klientów. Ale to takie moje luźne myśli :-P
wojtekmarchewka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 18:39
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 3

Re: ZTE Axon 7 pytań kilka

Postprzez moth » 28 gru 2017, o 19:14

Ja pierwsze wrażenia z użytkowania mam takie ze pewnie jeszcze jutro go wystawię na sprzedaż. Niestety mi max 2 ma dużo lepsze audio na słuchawkach, no i głośniki dają lepszy jakościowo dźwięk, choć minimalnie bardziej cichy. Axon też się grzeje, no i jednak wolę ips lcd niż amoled, chociaż pewnie bym się pezyzwyczail.
Ale jak mówisz że aktualizacja pomaga to dam mu może jeszcze druga szansę. Chociaż bateria w mi maxie i tak mnie na tyle już rozpiescila że raczej go zostawię
Jeszcze sobie porownam fotki z mi5s, może chociaż tu się okaże killerem do 1000zl
Obrazek
Avatar użytkownika
moth
AKTYWNY
 
Posty: 482
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 20:39
Pochwały: 38
Telefon:: oppo

Re: ZTE Axon 7 pytań kilka

Postprzez boroch » 28 gru 2017, o 19:44

moth napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
To mówisz, że mi Max 2 taki kiler :)
A ja go tylko do nawigacji używam...
Może go potestuję jako telefon, chociaż strasznie duży jest :(
Axon dla mnie jest idealny - wydajność, 5,5", amoled.
A jak go do andka 7 zaktualizować?
Próbowałem OTA, ale krzyczy mi, że sieć niedostępna. O co biega?

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka
boroch
AKTYWNY
 
Posty: 505
Dołączył(a): 28 mar 2017, o 08:11
Pochwały: 21
Telefon:: ZTE Axon 7, Sharp S2
ROM: stock

Re: ZTE Axon 7 pytań kilka

Postprzez wojtekmarchewka » 28 gru 2017, o 20:06

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Odpowiedź na Twoje pytanie, podałem kilka postów wyżej :-D
wojtekmarchewka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 18:39
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 3

Re: ZTE Axon 7 pytań kilka

Postprzez boroch » 28 gru 2017, o 20:16

wojtekmarchewka napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Odpowiedź na Twoje pytanie, podałem kilka postów wyżej :-D
Dzięki :)

Wysłane z mojego ZTE A2017G przy użyciu Tapatalka
boroch
AKTYWNY
 
Posty: 505
Dołączył(a): 28 mar 2017, o 08:11
Pochwały: 21
Telefon:: ZTE Axon 7, Sharp S2
ROM: stock

Re: ZTE Axon 7 pytań kilka

Postprzez tpawel » 28 gru 2017, o 20:33

Przeczytajcie sobie post wojtkamarchewki sprzed 6h. Tam jest dokladnie wszystko napisane. Pisalem z nim wczoraj i niedowierzalem z tym slabym audio. Na 7.1 jest juz rewelacyjnie, czyli tak jak mialo byc

Wysłane z Le Pro 3
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ZTE



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron