• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez noobeeczek5 » 26 paź 2013, o 14:48

Witam a ja mam takie pytanie czy urząd celny zapisuje gdzieś ile przesyłek poszło na dany adres ? Pilne :)
noobeeczek5
 
Posty: 48
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 20:07
Telefon:: samsung

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez wkexe » 29 paź 2013, o 23:21

Nie chcę robić offtopa. Zamierzam w przyszłości kupić telefon na aliexpress. I teraz, jak wyczytałem, celnicy jak zatrzymają paczkę, to przeważnie żądają rachunku/screena z aukcji/screena z przelewu i teraz, czy ktoś zrobił po prostu tak, że przerobił screena np. z aukcji z 300 dolarów na np. jakieś racjonalne 100 dolarów/150 dolarów mniej w przypadku tańszych telefonów? Bo raczej przerobienie na 10 dolców nie przejdzie :). Wiem, że nie jest to legalne itd. ale czy oni mogą w jakiś sposób sprawdzić dane np. jak podaje screena z przelewu to jest numer mojego konta i numer przelewu i czy mogą sprawdzić na jaką kwotę faktycznie był dany przelew? Bo mógłbym sobie np. wydruk z pdf czy screena przerobić w programie graficznym, tak by nie było różnicy. Wiem, że to zabawa po bandzie, ale jestem ciekaw, czy są tacy odważni co tak zrobili.

Rozważam różne opcje. Czego ZAWSZE żądają w UC? Czy ktoś z autopsji może powiedzieć co zawsze należy przedstawić w UC jak złapią paczkę?
Bo jak np. wystarczy tylko rachunek/faktura od chinola to co to za problem np. poprosić chińczyka, by wystawił rachunek na 100 dolarów i przesłać do UC? Ale jak żądają rachunku I do tego potwierdzenia z konta no to już większy przekręt.

Jakby osoby "w temacie" się wypowiedziały na ten temat :). Zaznaczam, że nie planuje kariery na aliexpress :), tylko raz na jakiś czas planuje tam coś kupić a celuje w telefony po 300 - 400 dolarów. Więc od tego 23% to już konkretny grosz.

I do tego pytanko z innej beczki: w wielu postach ludzie pisali, że np. DHL dolicza sobie kaskę, za obsługę celniczą np. 70zł i 99% paczek jest clonych. Czy mam rozumieć, że w przypadku poczty polskiej w zależności od wypadku:
a) paczka poszła normalnie, nikt jej nie zatrzymał w UC - nie ma dodatkowej opłaty,
b) paczkę przetrzymali na urzędzie i coś jest nie tak - dodatkowa opłata oprócz VATU i cła - ile?

I jeszcze jedno pytanko: jak wygląda ubezpieczenie - paczka wysłana jako gift 20 USD- i zaginie co wtedy? Z chinolem mam się przepychać o kasę? Czy z Ali? Czy ktoś miał już taki wypadek?

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.
Zapraszam: Wzory cv
wkexe
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 paź 2013, o 23:03
Telefon:: S2

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blue_voyager » 30 paź 2013, o 08:36

wkexe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Uważasz, że zapłacenie 23% VAT jest większą dolegliwością niż ewentualna sprawa karna za oszustwo? Myślisz, że w UC pracują idioci? Powodzenia.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez wkexe » 30 paź 2013, o 13:58

Spokojnie :), bez napinania. Właśnie dlatego pytam co i jak. Czytałem tematy, gdzie ludzie szli w zaparte i mówili, że nie mają rachunku do towaru i jest to gift o takiej i takiej wartości i koniec kropka - nie płacili wcale albo grosze. Co TEŻ jest oszustwem. Ponadto, samo napisanie na pudełku gift i zaniżoną cenę (a tak robi 90% kupujących) JEST już oszustwem więc to co ja chce zrobić nie jest większym przestępstwem niż to co i tak się popełnia ;) na co dzień. Ale nie zadałem pytania, żeby ktoś mi pisał czy wiem kto pracuje w UC, tylko o konkretne odpowiedzi na moje pytania i tego się proszę trzymać ;) a komentarze w stylu czy wiesz co ci grozi zachować dla siebie bo wiem.
Zapraszam: Wzory cv
wkexe
 
Posty: 2
Dołączył(a): 29 paź 2013, o 23:03
Telefon:: S2

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blue_voyager » 31 paź 2013, o 08:20

Owszem , to jest większym oszustwem. Na pudełku z przesyłką możesz sobie napisać co chcesz, nawet, że w środku jest wieloryb. Natomiast Ty piszesz, o fałszowaniu dokumentu bankowego. To już nie jest nawet wykroczenie, to jest przestępstwo, za które grozi kara więzienia.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez szatri » 31 paź 2013, o 08:47

mam pytanie, wpadła mi paczka na warszawie, dostałem papier 12 że jest u nich, nie miałem czasu odesłać papierków i zrobiłem to dopiero 23, 24 dzwonie się spytać co i jak z paczką a dowiedziałem się że w piątek 25 zostało wysłanie do mnie oświadczenie do wypełnienia i odesłania, ale nic nie dostałem przez ten tydzień a dodzwonić się znowu nie mogę.

Ma kto z Waz wzór tego oświadczenia? Może go wrzucić na forum?
szatri
 
Posty: 152
Dołączył(a): 8 sie 2013, o 21:11

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez jasiq » 31 paź 2013, o 12:32

dokładnie ,może ktoś wrzucić mail/kontakt aby nie czekać na te listy z UC?
Ja moge do Zabrza podać....
oc.zabrze@kat.mofnet.gov.pl
A do Wawy ktoś ma?
jasiq
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 sty 2013, o 01:19
Lokalizacja: Warka

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez LukC » 31 paź 2013, o 12:40

Jak macie status, że paczka zatrzymana przez UC Zabrze, to:
a) Dzwonicie na pocztę, podajecie nr przesyłki i prosicie o numer księgi magazynowej (32 370-55-30)
b) Piszecie mail na: werzabrze.doz@katowice.poczta-polska.pl - dajecie w nim skan z banku/Aliexpress, krótki opis zawartości
c) Czekacie na zwolnienie z opłat/ ew opłaty przy odbiorze

Tyle, nic trudnego :-P

Tel dla Warszawy: 022 545-16-00; 548-14-61
Obrazek
TELEFON - Xiaomi MIX 3
Avatar użytkownika
LukC
AKTYWNY
 
Posty: 577
Dołączył(a): 22 lis 2011, o 10:51
Lokalizacja: Underworld
Pochwały: 10
Telefon:: Mi Mix 3
ROM: MIUI 10

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez adix1310 » 1 lis 2013, o 12:37

LukC napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


To jest jeszcze jakaś nadzieja że zwolnią z opłat . Jakieś światło w tunelu.
Avatar użytkownika
adix1310
 
Posty: 82
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 22:10
Lokalizacja: Poland
Telefon:: ZTE v987 od EBE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez szatri » 1 lis 2013, o 17:13

Do warszawy ale gdzie konkretnie te telefony?
szatri
 
Posty: 152
Dołączył(a): 8 sie 2013, o 21:11

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez KurtisStryker » 1 lis 2013, o 20:15

Takie pytanie. Zatrzymał mi urząd celny paczkę z telefonem Lenovo A820. Czy uznają go za podróbkę?
KurtisStryker
 
Posty: 17
Dołączył(a): 25 mar 2013, o 21:34
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 1

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez 666 » 1 lis 2013, o 20:54

Nie, ponieważ jest to chinski produkt.
666
 
Posty: 29
Dołączył(a): 16 sty 2013, o 02:03
Lokalizacja: Wlkp
Telefon:: Lenovo

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron