• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez olopex » 22 lip 2013, o 17:39

Witam mam pytanie do was zamawiałem okulary na ali i czekałem na 4paczki były to okulary na moj użytek nie na żaden handel czy cos. Wchodze własnie na tracking i patrze ze urzad celny przeją mi wszystkie paczki.I teraz mam pytanie do was co z tego wyjdzie dalej? Czy jeżeli nie "przyjme"/"nie przyznam sie" do tych paczek poprostu powiem ze ktos to zamowił na mój adres czy to wszystko obejdzie sie bez żadnych konsekwencji ? Po prostu odeślą paczki do nadawcy lub pójdą do zniszczenia?

@Edit
i jeszcze jedno pytanko jezeli przyjda papiery z urzedu celnego co mam zrobic żeby je odesłali do chin zeby ominąc tego całego cyrku ??
Ostatnio edytowano 22 lip 2013, o 18:01 przez olopex, łącznie edytowano 1 raz
olopex
 
Posty: 33
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 11:39
Lokalizacja: tbg

Reklama

Postprzez munio » 22 lip 2013, o 18:00

albo sie boisz podatku,albo zamowiles podróby.która opcja?
Avatar użytkownika
munio
 
Posty: 25
Dołączył(a): 1 paź 2012, o 16:19
Lokalizacja: lol

Postprzez olopex » 22 lip 2013, o 18:03

że podróby no to wiadome wkoncu to ali^^, a podatek to ile kasy od wartosci 11dolarów?, jak bedzie łatwiej to zostawic jakos nie przyznac sie i zeby to odesłali to tak by bylo najlepiej bo te 40dolarów to pies trącał jak ma byc spokój :)
olopex
 
Posty: 33
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 11:39
Lokalizacja: tbg

Postprzez skixd » 22 lip 2013, o 18:05

Wlasnie, jesli zamówię podrobione buty, a celnicy zatrzymają paczke, to co się dzieje ?
skixd
 
Posty: 30
Dołączył(a): 22 lip 2013, o 00:10
Lokalizacja: Milicz

Postprzez olopex » 22 lip 2013, o 18:13

ja juz zamawialem 3 pary butów nie zatrzymali mi 2 zegarki nei zatrzymali 3pary słuchawek i tez nie a tu okulary mi zatrzymali i teraz jestem ciekaw o co chodzi
olopex
 
Posty: 33
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 11:39
Lokalizacja: tbg

Postprzez munio » 22 lip 2013, o 18:13

trzeba czekac na odzew uc,jesli chca podatku to poprosza o dowod wplaty.a jak wyglada procedura z podrobami to nie wiem.23% od 11$ to 2,53$
Avatar użytkownika
munio
 
Posty: 25
Dołączył(a): 1 paź 2012, o 16:19
Lokalizacja: lol

Postprzez skixd » 22 lip 2013, o 18:21

A zamawiałeś podróbki buty ?
skixd
 
Posty: 30
Dołączył(a): 22 lip 2013, o 00:10
Lokalizacja: Milicz

Postprzez olopex » 22 lip 2013, o 18:21

aaha dzieki, nie miał moze jakis inny uzytkownik takiego problemu zeby sie podzielił ?

@up
Tak
olopex
 
Posty: 33
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 11:39
Lokalizacja: tbg

Postprzez Grech » 22 lip 2013, o 18:37

Mnie ciekawi jedno. Tutaj każdy się boi nie wiadomo jakich kar za 1, 2 podróbki a na bazarach są dziesiątki tysięcy takich podróbek. Jak oni to wwożą do kraju? Jak dystrybuują po całej Polsce. No i dlaczego celnicy nie chodzą sobie po takich bazarach i nie kontrolują?
Avatar użytkownika
Grech
AKTYWNY
 
Posty: 582
Dołączył(a): 22 wrz 2012, o 22:35
Lokalizacja: Miasto
Pochwały: 10

Postprzez olopex » 22 lip 2013, o 18:51

@Grech
W sumie napisałes cos ze tak powiem zjebiscie ciekawego. Własnie jak to kurde jest że na bazarach sprzedają taki towar kartonami, wagonami a prywatni ludzie którzy chca sobie kupic 1-2 sztuki na swój własny użytek maja taka lipe? [tak mi sie skojarzylo z narkotykami łapią tych wszystkich za grama dwa a wielcy handlarze z kilogramami tonami nadal nie ujęci] cos w tym jest
olopex
 
Posty: 33
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 11:39
Lokalizacja: tbg

Postprzez existe » 22 lip 2013, o 18:52

a ja sie zapytam o te reakcje: "czy jesli nie przyznam sie ...konsekwencji"
No ja rozumiem, ze PL jest lekko paranoicznym krajem, w ktorym dzieja sie czasami cuda niewidy
olopex - jakich konsekwencji sie spodziewasz, ze az tak ... srasz po gaciach ? za zamowienie w chinach produktu o wart 11$ czyli jakies 35 zl ?
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Postprzez olopex » 22 lip 2013, o 18:58

nie o to chodzi ze sram o gacie tylko nigdy mnie takie cos nie dotyczyło a nigdzie nie mogłem znaleźć informacji na taki temat, a chyba po to jest forum żeby sie dowiedziec no chyba że sie myli i nie wiem do czego forum słuzy, a dokladniej 4 produkty po 11$ czyli jakies 140 zl, i jak widac nie tylko ja jestem tego ciekaw. A ty jak myślisz jakich konsekwencji moge oczekiwac oczywiscie oprócz wiadomych: rozstrzelania, powieszenia?
olopex
 
Posty: 33
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 11:39
Lokalizacja: tbg

Następna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama