• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez noobeeczek5 » 6 lis 2013, o 18:32

wawa jak to wawa zawsze się opierdziela oby w moim przypadku tak było. To jak przesyłasz im te dokumenty ? i powiedz mi co im przesyłasz zapewne fakturę ale co jeszcze ? jaki dasz opis produktu haha :)
Ostatnio edytowano 6 lis 2013, o 18:36 przez noobeeczek5, łącznie edytowano 1 raz
noobeeczek5
 
Posty: 48
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 20:07
Telefon:: samsung

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez kawonnd » 6 lis 2013, o 18:36

noobeeczek5 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Płaciłem kartą. Daję wyciąg z tej transakcji z banku.
Faktury nie mam, więc przesyłam order confirmation z aliexpress.

BTW
Daj znać jak Ci pójdzie bo chyba będziesz szybciej załatwiony.
kawonnd
 
Posty: 9
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 12:07
Telefon:: NOKIA

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez noobeeczek5 » 6 lis 2013, o 18:37

order confirmation ? czyli potwierdzenie zamówienia ?
noobeeczek5
 
Posty: 48
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 20:07
Telefon:: samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez kawonnd » 6 lis 2013, o 18:38

Wchodzę w panel użytkownika i tam masz "View Detail" czy jakoś tak i tą stronę drukuję. Tam jest wszystko co będą potrzebowali. Nic innego nie mam.
kawonnd
 
Posty: 9
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 12:07
Telefon:: NOKIA

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez noobeeczek5 » 6 lis 2013, o 18:44

Okey dzięki :) a powiedz mi jeszcze bo tutaj trzeba jakieś dane numer pesel etc im przesłać seria i numer dowodu osobistego w moim wypadku nie mam dowodu ; ) hah 18 za 3 tygodnie więc co mam wysłać im z legitymacji ?
noobeeczek5
 
Posty: 48
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 20:07
Telefon:: samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez noobeeczek5 » 6 lis 2013, o 18:49

Powiem Ci tak ja im prześlę e-mailem bo można i to będzie szybciej zrzut tego co Ty mi podałeś i skserowaną moją legitymacje i tyle to chyba starczy ?
noobeeczek5
 
Posty: 48
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 20:07
Telefon:: samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez kawonnd » 6 lis 2013, o 19:27

noobeeczek5 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To jest zaliczane jako import, a nie wiem czy przy tym nie trzeba mieć 18. Musisz poszukać.
kawonnd
 
Posty: 9
Dołączył(a): 6 lis 2013, o 12:07
Telefon:: NOKIA

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez noobeeczek5 » 6 lis 2013, o 19:42

Kurdę no to teraz nie wiem dokumenty już wysłałem więc już po fakcie teraz muszę czekać na odpowiedz a pewnie jutro dostanę.
noobeeczek5
 
Posty: 48
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 20:07
Telefon:: samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez ziooomuald » 6 lis 2013, o 22:25

Panowie pytanko
Dostałem zawiadomienie z naszego kochanego urzędu celnego w WER Warszawa i mam nie do końca czytelną pozycję księgi magazynowej. Wygląda to tak

XXXX/Y

z czego X to cyfra a to Y to jakiś bazgroł. którego nie mogę rozczytać. Co powinno znajdować się pod Y?
ziooomuald
 
Posty: 6
Dołączył(a): 29 wrz 2013, o 13:57
Telefon:: HTC HD2

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez szatri » 7 lis 2013, o 08:27

na te Y nie patrzą, w moim przypadku to jest L
szatri
 
Posty: 152
Dołączył(a): 8 sie 2013, o 21:11

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez KurtisStryker » 7 lis 2013, o 09:47

Po wysłani maila z dokumentami do Wawy ile czasu się czeka? Czy oni odsyłają jakąś informację zwrotną? Wysłałem maila w poniedziałek i do dzisiaj cisza. Nawet nic się nie zmieniło w śledzeniu paczki. Cały czas czeka na potwierdzenie celnika.
KurtisStryker
 
Posty: 17
Dołączył(a): 25 mar 2013, o 21:34
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 1

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez szatri » 7 lis 2013, o 09:54

zadzwoń to sie dowiesz, mi wysłali jeszcze oświadczenie do podpisania i odesłania, dzisiaj powinni je otrzymać
szatri
 
Posty: 152
Dołączył(a): 8 sie 2013, o 21:11

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron