• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez tacim » 7 lis 2013, o 11:19

A to oświadczenie to pocztą trzeba czy można emaijem :)
tacim
AKTYWNY
 
Posty: 403
Dołączył(a): 20 wrz 2013, o 20:45
Lokalizacja: Stolica
Pochwały: 4
Telefon:: SE K510

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez drago68 » 7 lis 2013, o 11:41

W moim przypadku :
Napisałem na lapku, wydrukowałem, podpisałem i ksero zrobiłem, przekształciłem w PDF i wysłałem e-mailem.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez tacim » 7 lis 2013, o 12:26

Tak myślałem PDF, ew. foto oświadczenia.
tacim
AKTYWNY
 
Posty: 403
Dołączył(a): 20 wrz 2013, o 20:45
Lokalizacja: Stolica
Pochwały: 4
Telefon:: SE K510

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez curved » 17 lis 2013, o 19:41

Zamawialam paczke z Chin z kilkoma parami butow oraz kilka czapek zimowych i zostala ona zatrzymana w cle przed weekendem. Domyslam sie, ze dostane jakis list z informacjami co dalej mam zrobic. Czytalam juz co nieco i zwykle trzeba przeslac jakas fakture oraz dowod wplaty. I tu jest problem, bo transakcja zostala dokonana mailowo (znam te osobe), placilam za nia duzo wieksza kwote bo oplacalam rownolegle rowniez inna paczke. Takze nie mam ani zadnej faktury, ani dowodu wplaty, szczerze mowiac nawet nie wiem co nadawca napisal na Invoice, bo twierdzi, ze to poczta robila i nie wiadomo nawet jaka jest wartosc paczki, kogo podali za nadawce oraz co jest w srodku. Bo domyslam sie, ze mija sie to z prawda, a sprzedawca twierdzi, ze on nie ma wplywu co poczta napisala na Invoice.
Pytanie, co mam teraz zrobic, jesli bedzie wymagane przedstawienie dokumentow potwierdzajacych wartosc/zawartosc.
Poki co nawet nie wiem dlaczego zostala zatrzymana bo pisze tylko: Zatrzymanie przez urzad celny i potem Zatrzymanie w cle.
curved
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 19:40
Telefon:: iphone

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Robbo » 17 lis 2013, o 19:45

Nic nie można zrozumieć z tego co napisałeś. Ktoś musiał gdzieś kupować i płacić.
Robbo
AKTYWNY
 
Posty: 772
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 11:25
Pochwały: 16
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez fake4r » 17 lis 2013, o 19:50

curved napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dostaniesz list do się wszystkiego dowiesz.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez curved » 17 lis 2013, o 19:52

Robbo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tak jak wspomnialam, wszystko odbywalo sie mailowo. Platnosc Western Union, ale nie placilam tylko za te paczke, zatem nie moge tego przedstawic jako dowod wplaty.
curved
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 19:40
Telefon:: iphone

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez curved » 17 lis 2013, o 19:53

fake4r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dostaniesz list do się wszystkiego dowiesz.


No wlasnie chcialam dowiedziec sie od Was bo w liscie mi tego nie powiedza :) jakie dokumenty mam w takiej sytuacji przedstawic, skoro nie mam ani faktury, ani nic..
curved
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 19:40
Telefon:: iphone

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez curved » 17 lis 2013, o 20:05

W skrocie, nie wiem, co widnieje na fakturze z paczki, nic nie wiem, bo jakas chinska poczta to napisala, zamiast osoba wysylajaca paczke :/ zatem jak mam przedstawic urzednikom jakikolwiek dokument? Macie jakis pomysl?
curved
 
Posty: 4
Dołączył(a): 17 lis 2013, o 19:40
Telefon:: iphone

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Shaq » 18 lis 2013, o 10:24

Witam,

czytam wątki o cle i nasuwa się pytanie. Czy jest różnica w statutach między "zatrzymane przez urząd celny" a "zatrzymanie w cle"? Dobrze rozumiem, że to pierwsze oznacza ze jeszcze paczka może być zwolniona a to drugie, że nie obejdzie się bez zapłaty?

I jeszcze jedna rzecz:
wysłałem telefon do naprawy i jeśli każą mi zapłacić to od jakiej kwoty? Wartości naprawy czy telefonu? Różnica jest istotna...
Shaq
 
Posty: 98
Dołączył(a): 18 lut 2013, o 20:31
Lokalizacja: ZG

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez fake4r » 18 lis 2013, o 10:26

Co do pierwszego pytania to masz rację.
Natomiast co do drugiego to najlepiej jak odeślą telefon jako naprawiony z gwarancji.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez CHINA » 19 lis 2013, o 14:15

ehhh kilka razy pięknie przechodziło...a tym razem dupa :-x
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

pozostaje czekać na kontakt z ich strony ?
poproszą o potwierdzenie przelewu czy coś w ten deseń ?
:cry:
Avatar użytkownika
CHINA
 
Posty: 23
Dołączył(a): 28 mar 2013, o 13:44
Lokalizacja: China

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości