• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez ala123 » 6 kwi 2017, o 16:05

Musialabym wtedy zaplacic ten Vat? Czy tez moglabym zrezygnowac kompletnie z przesylki?

Mysle, ze zrezygnuje tutaj z tej przesylki. Co dzieje sie w takim wypadku?

PS Nie rozumialam wczesniej, dlaczego wielu chinczykow nie sprzedaje w ogole do Polski. Teraz rozumiem ich jak najbardziej.

Screenu z zamowienia nie potrafie zrobic bo sama tego nie robilam nie znam sie na tym, tylko znajomy to za mnie zrobil i zaplacil, to byl prezent od niego dla mnie. Teraz nie mam z nim kontaktu.
ala123
 
Posty: 9
Dołączył(a): 6 kwi 2017, o 14:32
Telefon:: Nokia

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez jan1994 » 6 kwi 2017, o 16:14

"Screenu z zamowienia nie potrafie zrobic bo sama tego nie robilam nie znam sie na tym, tylko znajomy to za mnie zrobil i zaplacil, to byl prezent od niego dla mnie. Teraz nie mam z nim kontaktu."
Myślę, że właśnie w ten sposób powinnaś odpisać celnikom :lol:
Jak zrezygnujesz z odbioru to najprawdopodobniej odeślą sprzedawcy. Pamiętaj jednak, że prezenty nie podlegają pod cło i podatek - tylko musisz udowodnić, że to jest prezent.
Proponuję poczytać TU.

Autor postu otrzymał pochwałę
jan1994
AKTYWNY
 
Posty: 233
Dołączył(a): 30 gru 2015, o 21:53
Lokalizacja: Białystok
Pochwały: 15
Telefon:: MI 5

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez ala123 » 6 kwi 2017, o 17:20

Dziekuje Ci bardzo.

Tak to tez napisze celnikom. Tylko jak myslisz jak bedzie to zakwalifikowane jako prezent? Czy jako przesylka za 20$ moze wiecej US$? Urzed Celny otrzymal juz przeciez fakture na te zaplacone juz 20$.
Jak najprosciej to opisac? Nie chcialabym, aby jeszcze prezentodawca ciagany byl po urzedach czy gdzies indziej... (bo to w ogole nie wchodzi w rachube)

Jak mozna udowodnic, ze cos jest prezentem? Wystarczy powiedziec np. ze mialam w marcu urodziny?

Jesli musialabym zaplacic Vat od 20 $ to nie problem, ale jesli nalicza mi kto wie ile to takich prezentow nie potrzebuje. To moze to isc z powrotem. (Chinczyk sie ucieszy.)

PS Dziekuje za link, ale ja w chinach juz napewno nic zamawiac nie bede.
ala123
 
Posty: 9
Dołączył(a): 6 kwi 2017, o 14:32
Telefon:: Nokia

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez jan1994 » 6 kwi 2017, o 19:50

Zadajesz dużo pytań - nie jestem celnikiem dlatego też na nie Ci nie odpowiem. Podstawa to nie kłamać tylko im napisać prawdę i nie przejmować się. Dostarcz im dokumenty, które są w Twoim posiadaniu oraz opisz całą sytuację. Tak jak wcześniej pisałem mogą Ci w ostateczności naliczyć Vat od wartości rynkowej tabletu - jeśli nie będziesz chciała zapłacić to odeślą tablet do Chin.
P.S. Napisz jak się sprawa zakończyła.
jan1994
AKTYWNY
 
Posty: 233
Dołączył(a): 30 gru 2015, o 21:53
Lokalizacja: Białystok
Pochwały: 15
Telefon:: MI 5

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez marcoos1 » 6 kwi 2017, o 21:12

@ala123
Coś tu jest niejasne.
-"Kupiłam prywatnie..." czyli jak? Każdy (prawie) tu kupuje prywatnie. W zakupy na firme to bawi się tu chyba kilka osób.
-"myślałam, że faktura wystarczy.." czyli masz fakturę? Skąd skoro paczki nie masz jeszcze? Na maila dostałaś od Chińczyka fakturę (po chińsku)?
-"screena nie potrafię zrobić" - na klawiaturze masz przycisk "prn scr" (jakoś tak). Wciskasz, otwierasz painta, wklejasz i już masz screena.
-"Nie rozumialam wczesniej, dlaczego wielu chinczykow nie sprzedaje w ogole do Polski" Dlatego, że część osób robi to co ty chcesz zrobić czyli nie odbierać paczki (ale oni wołają potem jeszcze o zwrot kasy i Chińczyk traci kasę za przesyłkę).

Udowodnienie, że to prezent nie jest takie proste. Inaczej każdy by kupował i tak pisał (mam urodziny za miesiąc i to prezent od kolegi kupiony wcześniej by doszedł). Potem prezenty dla rodziny i w zasadzie nie byłoby innych
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez ala123 » 6 kwi 2017, o 22:55

Prywatnie tzn. Jako osoba prywatna, a nie firma.

Tak, fakture mam. Tak na maila przyszla faktura od chinczyka po chinsku i angielsku.

Robic screenow nie potrafie, a nawet gdybym sie tego nauczyla to danych na log in nawet nie mam.
Jesli chinczyk wczesniej twierdzi, ze cla czy tez Vatu w UE na ten towar nie bede musiala placic, a teraz okazuje sie zupelnie cos innego, bo UC moze tego zarzadac to chyba cos jest nie tak? Czy nie?

Z tego co sie dowiedzialam to wielu chinczykow nie chce sprzedawac do Polski bo maja wiele problemow dotyczacych niedotartych do klienta przesylek, oraz roznie (dziwacznie) interpretowanch przepisow celnych w Polsce.

W innych krajach jak np Niemcy nie maja tylu problemow dotyczacych Urzedow celnych. Bo maja oni jasne i przejrzyste przepisy celne. A przeciez w Polsce sa te same (powinny byc) Unijne przepisy. Czy nie? W Niemczech np. za towar wartosci 20$ Dolarow nie placi sie ani Vatu ani cla. Przesylka dociera bezposrednio do klienta. Tam wymagana jest tylko faktura, a w Polsce wymyslane sa rozne rzeczy w zaleznosci od humoru Urzednika. (np. screeny zakupu)

Teraz nasowa sie pytanie: kto ma racje? Chinczyk czy celnik? (A co na to wszystko jeszcze celnik powie to niewiadomo). Natomiast juz teraz wiadomo, ze paczka zatrzymala sie w UC i ze juz sa problemy.

OK ( tutaj nie chodzilo o prezent), ale czy w ogole moglby mi ktos tutaj na forum powiedziec jak udowodnic celnikowi, ze otrzymalam prezent? Przeciez powinny byc jasne i okreslone przepisy, definicje jak to udowodnic? I gdzie to pisze? Czy tez moze jest to tylko dobra Urzednicza wola, aby stwierdzic, ze przesylka xxx jest prezentem?
ala123
 
Posty: 9
Dołączył(a): 6 kwi 2017, o 14:32
Telefon:: Nokia

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez akir » 7 kwi 2017, o 06:41

ala123 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Na początek nauczę cię robić precyzyjne zrzuty ekranu.
1.Wciśnij start, lewym przyciskiem myszki.
2 . użyj klawiatury wpisz słowo wycinanie kolejno przycisk z napisem enter.
3. Naciśnij nowy(lewym przyciskiem myszy) w programie do wycinania.
4. Zaznacz interesujący cię fragment na pulpicie.
5. Kolejno zapisz obraz lub otwórz program paint, wciśnij wklej i możesz zapisać obraz.
6.brawo udało Ci się zrobić zrzut swojego wycinka ekranu.

Jesli tablet nie ma większej wartości, ma ce instrukcje to przyjdzie wszystko bez opłat. Jeśli sprawdza i tablet ma większą wartość to, możesz być nawet nowa Maryją vat zostanie naliczony. Jeśli doczepia się do braku ce, tablet wróci do nadawcy


Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
akir
AKTYWNY
 
Posty: 653
Dołączył(a): 25 gru 2016, o 12:03
Pochwały: 14
Telefon:: huwawei

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blue_voyager » 7 kwi 2017, o 07:16

ala123 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ty w ogóle nic nie rozumiesz. Od opłat celnych zwolniony może być prezent wysłany Tobie przez obywatela Chin. Towar zakupiony przez Polaka w Chinach i wysłany Tobie nie jest traktowany jako prezent, podlega normalnie opłatom celnym. Nie ma znaczenia, że Ty za niego nie płaciłaś, zapłacił kupujący. To nie jest żaden prezent, to normalny zakup podlegający opłatom celnym.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez clorox » 7 kwi 2017, o 11:22

@akir Wystarczy wcisnąć Print Screen na każdej klawiaturze i ekran zapisuje się w schowku. Potem wklej w Paint i już.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez akir » 7 kwi 2017, o 12:58

clorox napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie każdy chce robić całego zakresu pulpitu /całego aktywnego okna :)

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
akir
AKTYWNY
 
Posty: 653
Dołączył(a): 25 gru 2016, o 12:03
Pochwały: 14
Telefon:: huwawei

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez ala123 » 7 kwi 2017, o 17:21

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ty w ogóle nic nie rozumiesz. Od opłat celnych zwolniony może być prezent wysłany Tobie przez obywatela Chin. Towar zakupiony przez Polaka w Chinach i wysłany Tobie nie jest traktowany jako prezent, podlega normalnie opłatom celnym. Nie ma znaczenia, że Ty za niego nie płaciłaś, zapłacił kupujący. To nie jest żaden prezent, to normalny zakup podlegający opłatom celnym.


Ty w ogole czytasz bez zrozumienia. Napisalam przeciez jasno, ze nie chodzi tutaj o prezent. Ten temat byl tylko ubocznym tematem, ktory z glownym problemem, tematem nie ma nic wspolnego.
To, ze jest to normalny zakup to przeciez wiadomo i ja nic innego nie twierdzilam. Ale to, ze zakup wysokosci 20$ podlega oplatom celnym (jak twierdzisz) jest nowoscia dla mnie. Tego nie wiedzialam.

PS akir, clorox. Dzieki. :-)
ala123
 
Posty: 9
Dołączył(a): 6 kwi 2017, o 14:32
Telefon:: Nokia

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez clorox » 7 kwi 2017, o 18:07

Przeczytaj FAQ Działu zakupów i art. 51 ustawy o VAT, a w szczególności pkt. 3 tego artykułu. Dowiesz się wtedy, że z VAT są zwolnione przesyłki o wartości poniżej 22 euro, ale pod warunkiem, że nie są nabyte na drodze zamówienia wysyłkowego. Dodatkowo wartość przesyłki to nie tylko to co w środku tylko liczy się również koszt przesyłki. Z tego co czytam niestety masz marne pojęcie o obowiązujących w Polsce przepisach, a jak wiadomo już od dawna Ignorantia iuris nocet (łac. nieznajomość prawa szkodzi )

Autor postu otrzymał pochwałę
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości