• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez stanislaw123 » 9 mar 2017, o 17:38

Czyli bankowo można kupować u goldiego tą metodą i wtedy jest spokój przed prześwietlaniem paczki przez UC?
stanislaw123
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 mar 2017, o 11:48
Telefon:: Iphone

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blue_voyager » 9 mar 2017, o 17:41

Przecież wszystko jest opisane w wątku Goldwaya, zwłaszcza w pierwszym poście. Czytałeś? Tak, bankowo przesyłka nie trafi na cło.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez marcin32 » 10 mar 2017, o 17:12

Ja dzisiaj dostałem taką wiadomość od UP Przemyśl 2 czyli:

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dodam ze zamawiałem telefon i został zatrzymany w cle.
Czyli zostanie odesłany :-(
marcin32
 
Posty: 7
Dołączył(a): 11 cze 2014, o 18:54
Telefon:: Lenovo A830

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Bettinka.r » 10 mar 2017, o 17:20

Bettinka.r
 
Posty: 68
Dołączył(a): 7 lut 2017, o 15:45
Pochwały: 7
Telefon:: 666560356

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez robertnik » 17 mar 2017, o 11:42

Jak przez wer. warszawa to raczej dotrze do lokalnego oddziału celnego. Paczki są prześwietlane. Pewnie kojarzycie z filmów odprawę na lotniskach, bramke i taśmę obok z monitorem.
Otóż celnicy wiedzą jaką smartfony mają bryłe(stąd też pewnie zatrzymanie TVboxa wzmiankowanego wcześniej) i takie paczki z prostokątem są zatrzymywane.
Kupowałem telefon i po dokonaniu płatności przeglądając pozostałe oferty kupiłem też gimbal do niego, a że przesyłki darmowe to tego samego dnia zamówiłem 2.
Szły w jednym transporcie. Gimbal leży w domu, a z wer zabrze dostałem polecony z prośbą o uzupełnienie danych(screen oferty, płatności wyciąg z konta i numer pesel, nie skan dowodu).
Z CE nie dostałem nic, a jeśli dostanę to amen, bo telefon nie ma, ale mniejsza o to.
Chciałem tylko zauważyć jak wygląda procedura kwalifikacji przy prześwietlaniu na wer warszawa. Jeśli ktoś nie dostał, to raczej pan celnik w tym momencie sięgał po kanapkę(to fux, nie prawidłowość)...
robertnik
 
Posty: 48
Dołączył(a): 13 sty 2013, o 18:01
Lokalizacja: opole
Pochwały: 1

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Alyaa » 17 mar 2017, o 13:41

W ramach ciekawostek:
dzisiaj dotarła do mnie przesyłka nierejestrowana od Aliexpress nadana w Estonii. Miała taką naklejkę:
http://s5.ifotos.pl/img/WP2017031_aserhse.jpg

Jak się doszukałam na necie to oznacza, że wysłane z UE, ale podlega cłu jak spoza niej (bo faktycznie jest z Chin).
Alyaa
AKTYWNY
 
Posty: 247
Dołączył(a): 6 lut 2017, o 17:47
Pochwały: 7
Telefon:: Oukitel K6000 PRO

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez jasiekfranek » 21 mar 2017, o 08:42

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ale miałeś taką sytuację, że majfrend wysłał ci produkt naruszający zarejestrowany znak towarowy? Napisz jak wyglądała cała historia w twoim przypadku.

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Chwilunia, jakie podróbki? Człowiek dokonuje zakupu w dobrej wierze i wie o produkcie tyle, co napisał sprzedawca - widziałeś kiedyś, żeby chińczyk napisał, że sprzedaje "Skórzaną torebkę, podróbkę renomowanej firmy Prada"? Jak pisze, że Prada, to kupiłem Prada - orginał, nie podróbkę.
jasiekfranek
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 mar 2017, o 08:37
Telefon:: alcatel

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blue_voyager » 21 mar 2017, o 08:51

Nie rób z siebie aż takiego naiwnego. Jesli kupuje sie produkt na ułamek wartości, nikt poważny nie będzie się spodziewał oryginału. A jeśli będzie, to bardzo źle to o nim świadczy.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez jasiekfranek » 21 mar 2017, o 10:01

Wszelkie domniemania i a zwłaszcza obelgi na bok. Pytanie ciągle w mocy - czy kolega marcoos1 (albo ty blue_voyager) przerabiał na własnej skórze i może z pierwszej ręki napisać jak to wygląda?
jasiekfranek
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 mar 2017, o 08:37
Telefon:: alcatel

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blue_voyager » 21 mar 2017, o 10:16

Było to opisywane wielokrotnie, w tym wątku i innych w tym dziale. Poszukaj, poczytaj.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez jasiekfranek » 21 mar 2017, o 10:28

No właśnie jest kilka wpisów, że ktoś czytał, ktoś słyszał, komuś zatrzymali paczkę ale nie otworzyli... i jeszcze trochę przerażonych pytających, którzy potem nie pisali jak się sprawa skończyła.
Chodzi mi o to, żeby ktoś, kto na własnej skórze przerobił kontakt z UC na temat podróbek zrelacjonował jak to u niego wyglądało. Bo sam zapewne przyznasz, że klepanie bzdur o naiwności kupujących czy o samootwierających się scyzorykach niczego nie wnosi.
Pytanie w mocy - ktoś na własnej skórze przerobił?
jasiekfranek
 
Posty: 5
Dołączył(a): 21 mar 2017, o 08:37
Telefon:: alcatel

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blue_voyager » 21 mar 2017, o 10:40

Mamy szukać za Ciebie?

Ostatni post na stronie i dalej:

http://telchina.pl/zatrzymanie-paczki-p ... 9-792.html

Więcej poszukaj sobie sam.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron