• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez cradek » 11 maja 2017, o 08:02

Witam,
Zamówiłem telefon redmi 4a. Przesyłka została zatrzymana w UC Przemyśl. po raz pierwszy żądają ode mnie instrukcji telefonu (!) znalazłem instrukcję w sieci, ale UC przyczepił się, że na końcu instrukcji nie ma wymienionej mojej wersji telefonu 2016117. No i co mogę teraz zrobić? mam im kazać odesłać do sprzedawcy?? na podstawie jakich przepisów telefon zamówiony prywatnie na osobę prywatną, a nie na firmę, a nie na sprzedaż musi mieć instrukcję obsługi??
Pozdrawiam cieplutko
cradek
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 maja 2017, o 07:52
Telefon:: samsung galaxy s4

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez zielony14 » 11 maja 2017, o 09:50

cradek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Dlatego przed zakupem trzeba śledzić forum ;-)
Pomoc w zakupach z chin, w wyborze telefonu.
Najnowsze promocje telefonów!

Więcej na pw, bądź "zleceniekupna@gmail.com".
Avatar użytkownika
zielony14
VIP
 
Posty: 1725
Dołączył(a): 16 lis 2014, o 18:18
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 70
Telefon:: IPHONE 11 PRO MAX

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez tpawel » 11 maja 2017, o 09:54

cradek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

A instrukcja w jakim formacie jest? Nie da się '' rozszerzyć '' listy telefonow poprostu? Przecież to jest miui. Global ROM jest praktycznie raki sam dla wszystkich xiaomi.

Wysłano z Redmi Note 4x
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez cradek » 11 maja 2017, o 11:22

zamawiałem przez ostatnie kilka lat z pięć telefonów biorąc pod uwagę, że mogę zapłacić vat. nigdy nie było prośby o instrukcję. nawet w zawiadomieniu listownym od UC Przemyśl dotyczącego redmi 4a, jest prośba o podanie zrzutu ekranu aukcji, przelewu z banku pesel i tyle. o instrukcji obsługi dowiedziałem się dzwoniąc do nich czemu nie wysyłają mi telefonu po przesłaniu mailem danych aukcji. wtedy kobieta wypaliła z tą instrukcją.
Oczywiście, że to kuriozum z tą instrukcją. To typowy wymysł biurokracji, pozbawiony sensu i celu...
niedługo będą robić egzamin ze znajomości instrukcji przed komisją państwową ;-) będzie można zatrudnić więcej biurokratów ;-)
cradek
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 maja 2017, o 07:52
Telefon:: samsung galaxy s4

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez cradek » 11 maja 2017, o 11:58

opieram się na zawiadomieniu pisemnym z UC jakie dokumenty muszę dostarczyć.
w tym piśmie nie ma nic o instrukcji obsługi telefonu. o instrukcji dowiedziałem się z rozmowy telefonicznej. kobieta poinformowała mnie - "zmieniły się przepisy"
naprawdę nie muszę zostać prawnikiem żeby kupować w Azji, coś za co chcę zapłacić legalnie VAT...
cradek
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 maja 2017, o 07:52
Telefon:: samsung galaxy s4

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez clorox » 11 maja 2017, o 13:15

chinczykk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Siedź cicho pod tym swoim kamieniem jak nie masz nic sensownego w temacie do dodania i skup się na pisaniu donosów.

Pochwały przyznane za posta: 2
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez alejandra612 » 12 maja 2017, o 14:32

Witam mój telefon leeco le max 2 został zatrzymany w urzędzie celnym w Wer Warszawa od prawie dwóch dni ani nie zmienia się status ani żadnego pisma ,o VAT to już nawet się nie boje , dopiero się dowiedziałam czytając forum że telefon może nie mieć certyfikatu CE a był zamawiany przez Polską firmę która pośredniczy w sprzedaży z Chin , do tej firmy nie da się dodzwonić w żaden sposób ,telefon był zamawiany przez allegro , nie mam pojęcia już co mam robić to mój pierwszy telefon który zamawiam
alejandra612
 
Posty: 9
Dołączył(a): 8 maja 2017, o 17:51
Telefon:: Samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez G P » 12 maja 2017, o 14:46

2 dni... Ludzie wyluzujcie, w tydzień, a może dwa dostaniesz papiery z uc. Kupowanie telefonów w Chinach to nie pendolino.

Autor postu otrzymał pochwałę
G P
AKTYWNY
 
Posty: 219
Dołączył(a): 26 lut 2014, o 00:06
Pochwały: 6
Telefon:: star w450
ROM: miui

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez cradek » 13 maja 2017, o 22:24

jeszcze odgrzeję ten temat- zatrzymania paczki w UC z prośbą dosłania instrukcji obsługi.
Do UC wysłałem instrukcję ogólną telefonów MI np można ją ściągnąć od jednego z polskich dystrybutorów. UC odpisał, że nie ma w niej mojej wersji 2016117. szukałem z ciekawości anglojęzycznej user manual i znalazłem dokładnie identyczną instrukcję, jak w języku polskim kończącą się wersją 2016037.... xiaomi przestało wydawać uaktualnienia? wie ktoś o co chodzi z tymi instrukcjami i dlaczego nowsze kody wersji nie są dopisywane do tej ostatniej strony instrukcji??
cradek
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 maja 2017, o 07:52
Telefon:: samsung galaxy s4

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez marx » 14 maja 2017, o 11:16

Jeżeli ktoś podlega pod urząd np w Przemyślu lub inny który się czepia, to najlepiej jest wybrać przesyłkę z ubezpieczeniem od Vatu, nie interesują cię wtedy sprawy papierkowe. Więcej na temat http://aliexpress.telchina.pl/
marx
Administrator
 
Posty: 12531
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez chinczykk » 14 maja 2017, o 11:18

marx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


admin i wlasciciel strony poleca omijanie vatu - czyli defacto oszukiwanie ?
chinczykk
 
Posty: 85
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 01:43
Pochwały: 2
Telefon:: samsung s2

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Tommi » 14 maja 2017, o 11:44

A gdzie napisał, że poleca omijać VAT? Przeczytaj jeszcze raz ze zrozumieniem.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
Tommi
AKTYWNY
 
Posty: 303
Dołączył(a): 15 lut 2015, o 23:20
Pochwały: 3
Telefon:: Mi6
ROM: xiaomi.eu

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama