• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez chinczykk » 19 maja 2017, o 10:45

cieloszka68 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jestes oszustem ?mam nadzieje ze ci potaca za nie odebranie -bo to sa juz jaja . i taka osoba jest tu moderatorem -kretacz i janusz biznesu
chinczykk
 
Posty: 85
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 01:43
Pochwały: 2
Telefon:: samsung s2

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez boroch » 19 maja 2017, o 11:02

chinczykk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Przestac cebulic - zamowiles , i nie odbierasz . masakra . mam nadziej ze joybuy nie odda kasy


A ja mam nadzieję, że cię wykopią niebawem z tego Forum, buraku.

Autor postu otrzymał pochwałę
boroch
AKTYWNY
 
Posty: 505
Dołączył(a): 28 mar 2017, o 08:11
Pochwały: 21
Telefon:: ZTE Axon 7, Sharp S2
ROM: stock

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez chinczykk » 19 maja 2017, o 11:04

boroch napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Przestac cebulic - zamowiles , i nie odbierasz . masakra . mam nadziej ze joybuy nie odda kasy


A ja mam nadzieję, że cię wykopią niebawem z tego Forum, buraku.


tragedia by sie stala :) zaloze nowe konto i tyle :) a wogole to zachowuj sie :)
chinczykk
 
Posty: 85
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 01:43
Pochwały: 2
Telefon:: samsung s2
Góra

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez cebularz » 19 maja 2017, o 11:08

Kiedy tego trola ktos wyrzuci ?? ile można czytać jego bredni ? ktoś tu wspomniał o teoriach spiskowych, idz tam może tam twoje brednie docenią tu powinieneś być kasowany z automatu
Avatar użytkownika
cebularz
 
Posty: 102
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 14:42
Pochwały: 10
Telefon:: Chiński
ROM: z Chin

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez cieloszka68 » 19 maja 2017, o 11:12

rodan77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Dzwoniłem do Magazynu Pocztowego, tam mi kobieta powiedziała mniej więcej to samo.
Że są 4 kartki, ale każda z nich dotyczy 4 przesyłek. Listonosz powinien pobrać należność
tylko z jednej, a on mnoży x4. Ale coś drgnęło przynajmniej ;-)
cieloszka68
AKTYWNY
 
Posty: 244
Dołączył(a): 13 paź 2011, o 19:52
Lokalizacja: Podlasie
Pochwały: 4
Telefon:: HONOR 9

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez chinczykk » 19 maja 2017, o 11:19

cieloszka68 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Dzwoniłem do Magazynu Pocztowego, tam mi kobieta powiedziała mniej więcej to samo.
Że są 4 kartki, ale każda z nich dotyczy 4 przesyłek. Listonosz powinien pobrać należność
tylko z jednej, a on mnoży x4. Ale coś drgnęło przynajmniej ;-)


to niedlugo znowu januszowanie na bazarze ? szkoda ze pod Przemysl nie podlegasz , ciekawe czy masz dzialnosc gospodarcza ?
chinczykk
 
Posty: 85
Dołączył(a): 17 sty 2017, o 01:43
Pochwały: 2
Telefon:: samsung s2
Góra

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez akir » 19 maja 2017, o 11:47

To zapewne wyjaśni się gdy pójdziesz odebrać do urzędu pocztowego.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
akir
AKTYWNY
 
Posty: 653
Dołączył(a): 25 gru 2016, o 12:03
Pochwały: 14
Telefon:: huwawei

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Alyaa » 19 maja 2017, o 14:55

Przejdź się jak radzą do urzędu pocztowego - pokażą Ci papiery. Listonosz jak coś miał źle w papierach to się boi, bo w razie mniejszej płatności on by płacił. Jeżeli paczka jest na Ciebie i zła kwota vatu to nalegaj od razu na reklamację - odesłanie do Chin to więcej problemów. Pomyłki to ludzka rzecz i się zdarzają. Trzymam kciuki by się wyjaśniło.

Mi ostatnio też przesyłkę zatrzymali w cle - na 40 min i zwolnili. Nawet jej nie otworzyli (golarka dla męża po 2 miesiącach dotarła). Telefony jak zakupiłam to wysyłka z Niemiec, a nawet nadane było w Polsce, więc vat mnie ominął (musieli to załatwić jak ściągali towar do UE).
Alyaa
AKTYWNY
 
Posty: 247
Dołączył(a): 6 lut 2017, o 17:47
Pochwały: 7
Telefon:: Oukitel K6000 PRO

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez yakuza » 20 maja 2017, o 09:57

Jak to dziala? Bedzie vat, czy oni po prostu to wpisuja, te kontrole, a niekoniecznie sprawdza dokladnie, i moze przepuszcza? Pierwsz raz spotykam sie z tym wpisem, a ogolem zamawialem telefon (tez 1szy raz) wiec wolalbym ominac oplaty :P ale jak trzeba to trzeba

Nazwa zdarzenia Data i czas Jednostka pocztowa
Wysłanie przesyłki 2017-05-08 23:19 SINGAPORE SAL
Przyjęto w Polsce 2017-05-19 08:55 WER Warszawa
Przesyłka w transporcie 2017-05-19 11:00
Kontrola celna 2017-05-19 16:24 WER Warszawa

na alipaczka ostatni wpis to nie kontrola celna a "zatrzymane rpzez urzad celny'
yakuza
 
Posty: 5
Dołączył(a): 27 kwi 2017, o 21:52
Telefon:: LG fx0

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez helva » 20 maja 2017, o 10:14

Co prawda to już ma 3 miesiące ,ale w Przemyślu bez zmian : http://www.tvp.info/29214759/moga-zapal ... aja-polske
helva
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22 paź 2015, o 00:15
Telefon:: lumia

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez cieloszka68 » 20 maja 2017, o 12:35

yakuza napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Raz mi się zdarzyło tylko, żeby przy takim statusie nie było VAT.
Czekaj na listowne wezwanie do złożenia stosownych dokumentów
(screen z aukcji i potwierdzenie zapłaty).
cieloszka68
AKTYWNY
 
Posty: 244
Dołączył(a): 13 paź 2011, o 19:52
Lokalizacja: Podlasie
Pochwały: 4
Telefon:: HONOR 9

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Drapichrust » 30 maja 2017, o 09:10

Witam,
ostatnio zamawiałem koledze telefon od Glodwaya. Telefon został zatrzymany przez UC Przemyśl. W dniu wczorajszym kolega dostał papiery z urzędu. Wymagany jest zrzut ekranowy z zakończonej aukcji, potwierdzony bankowy dowód zapłaty oraz nr PESEL.
Przeczytałem, że zrzuty ekranowe wystarczą. Tyczy się to zarówno Aliexpress jak i mojego banku.
A i nr PESEL. To ma być mój (w końcu ja dokonywałem przelewu) czy kolega ma podawać swój?
Nie jest też dla mnie do końca jasny temat nr księgi magazynowej. Może mi ktoś to wytłumaczyć?
Drapichrust
 
Posty: 15
Dołączył(a): 3 mar 2015, o 22:08
Telefon:: Sony M

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron