• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez boroch » 30 maja 2017, o 09:28

Drapichrust napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


PESEL osoby, która płaciła (ja wysyłałem skan DO).
Nr magazynowy masz w pisemku od UC (lewy górny róg) i to wpisujesz w temat wiadomości.
boroch
AKTYWNY
 
Posty: 505
Dołączył(a): 28 mar 2017, o 08:11
Pochwały: 21
Telefon:: ZTE Axon 7, Sharp S2
ROM: stock

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez witsu » 30 maja 2017, o 14:10

Do Przemyśla to trzeba jeszcze deklarację zgodności i pplską instrikcję. Zakładam, że telefon ma CE na pudełku i obudowie, bo jak nie to lepiej od razu pisać do UC prośbę o odesłanie.

Wysłane z mojego Z1 przy użyciu Tapatalka
witsu
 
Posty: 31
Dołączył(a): 5 cze 2014, o 19:54
Pochwały: 1
Telefon:: HTC One V

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez helva » 30 maja 2017, o 19:39

A skąd ja mam wiedzieć co jest w przesyłce? Z tym PESELEM ,to prawda ,że ma być właściciela rachunku ? Za mój żona płaciła ,bo chciała mi zrobić prezent i wpisała mnie jako odbiorcę . Nic nie pisali , czyj ma być PESEL .W razie czego ,to zawiadamiają ,że odsyłają ? Mój w Przemyślu na cle jest już 2 tygodnie
helva
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22 paź 2015, o 00:15
Telefon:: lumia

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez marx » 30 maja 2017, o 20:05

PESEL kupującego, nieważne jest kto zapłacił. faq-dzialu-zakupy-zanim-zadasz-pytanie-przeczytaj-t15077.html
marx
Administrator
 
Posty: 12499
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez boroch » 30 maja 2017, o 20:07

helva napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jak to nie wiesz co jest w przesyłce?
Chyba żona za coś płaciła, nie?
Chyba nie ma znaczenia, kto płacił. PESEL powinien być osoby, która jest adresatem przesyłki (zwykle jest to jednocześnie właściciel rachunku,m z którego był opłacany towar).
W przypadku braku dokumentów CE przysyłają info, że kierują telefon do UOKiK.
boroch
AKTYWNY
 
Posty: 505
Dołączył(a): 28 mar 2017, o 08:11
Pochwały: 21
Telefon:: ZTE Axon 7, Sharp S2
ROM: stock

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez helva » 30 maja 2017, o 20:38

Zamówione Xiaomi4x , ale skąd ja mam wiedzieć co jest w paczce, to pierwszy mój zakup na Ali .Jak państwo polskie nie chce pieniędzy z Vat , za towar który jest legalnie sprzedawany w Polsce ,to ja nic na to nie poradzę , po prostu imieniny mam w kwietniu ,a wtedy ich nie było w sprzedaży w Polsce . A o PESEL spytałem ,bo parę listów wcześniej ,ktoś napisał ,że tego kto jest właścicielem rachunku. A co mam zrobić z Aliexpress, bo Buy protection dawni minął i otworzyłem dispute ,a chińczyk mnie pyta ,czy ja nie chcę taxy zapłacić . Ja wychodzę na oszusta , bo UC nie może odpisać na emaila ,bo pewnie przepisy im nie pozwalają .Uważam ,że powinni polakom zabronić indywidualnie robić zakupy online zagranicą .Ile UC by miały mnie roboty i obywatele nie mieliby pretensji
helva
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22 paź 2015, o 00:15
Telefon:: lumia

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez tpawel » 30 maja 2017, o 20:57

A kupiłeś tą samą wersję co jest sprzedawana w PL?
Czysto finansowo to z punktu widzenia skarbu państwa jest im to na rękę. Kupując w Chinach zapłacisz niższy VAT ( kwotowo bo telefon tańszy) niż jak kupujesz w PL

Wysłano z Redmi Note 4x
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Nibiru » 30 maja 2017, o 21:12

helva napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nie mierz wszystkich swoją miarą.
Jesteś za głupi żeby robić zakupy online i Ja mam cierpieć z tego powodu?

Jakbyś miał jedną szarą komórkę to byś zadzwonił do UC i spytał jak człowiek co masz zrobić.



Wysłane z mojego Nibiru H1 przy użyciu Tapatalka

Pochwały przyznane za posta: 2
Nibiru
AKTYWNY
 
Posty: 240
Dołączył(a): 29 wrz 2014, o 15:52
Pochwały: 20
Telefon:: Nibiru H1
ROM: 4.2.2.

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez helva » 30 maja 2017, o 22:39

znowu znaleźli się adwokaci diabła
do tpawel : tak kupiłem tą samą ,ale chinczyk mógł wsadzić co mu się podoba ,widziałeś jak wygląda sprawa CE na Xiaomi w Polsce sprzedawanym? zwykła nalepka samoprzylepna ,idź do sklepu np.,mediaexpert i jak wieśćgminna niesie ,to jest przyklejana w Polsce
do Nibiru : widzę ,że ironia to dla ciebie za wysokie progi

i do wszystkich co popierają działania UC : otóż UC działają na podstawie przepisów o bezpieczeństwie elektroniki sprzed 2010roku, i wykorzystują brak znaczka CE o zgodności ,tylko jakoś zapomnieli ,że po 2010 ujednolicono na całym świecie standard USB , i ładowć telefon mogę z dowolnego gniazda co ma USB , w samochodzie też
helva
 
Posty: 11
Dołączył(a): 22 paź 2015, o 00:15
Telefon:: lumia

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez ppowski » 7 cze 2017, o 13:51

List z samym telefonem z serwisu w Chinach zatrzymany w cle PP Poznań P102 - ma ktoś może telefon do celników coby coś się dowiedzieć bo już ok 6 dni temu wysłałem dokumenty i cisza ??
ppowski
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4 sty 2016, o 00:18
Telefon:: Samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Drapichrust » 12 cze 2017, o 08:17

Witam.
Mój telefon został zatrzymany w UC Przemyśl i zostanie odesłany do Chin. Brak certyfikatu.
Jak mam dalej postępować aby odzyskać pieniądze?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
Drapichrust
 
Posty: 15
Dołączył(a): 3 mar 2015, o 22:08
Telefon:: Sony M

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez cradek » 12 cze 2017, o 15:15

tak w zasadzie to co jest z tym UC Przemyśl?
Czy inne Urzędy Celne też są tak bardzo problematyczne?

Niestety ja również podlegam pod UC Przemyśl. Nie odpisują na maile. nie można się do nich dodzwonić na podany numer. Zerowa komunikacja.
Zatrzymują przesyłkę, wysyłają pisemko i to by było na tyle...
cradek
 
Posty: 6
Dołączył(a): 11 maja 2017, o 07:52
Telefon:: samsung galaxy s4

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama