• Reklama

SHARP AQUOS S2

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Esper » 18 lip 2018, o 11:23

rambusia napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

pięknie :) liczę, że coś się w tej kwestii zmieni lub chociaż znajdzie się sposób na dogranie googla :)
Esper
AKTYWNY
 
Posty: 267
Dołączył(a): 24 lip 2015, o 23:23
Pochwały: 4
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.0.1

Reklama

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez masakra_a » 18 lip 2018, o 12:32

I niby odłączenie baterii ma co zrobić? Nie wydaje mi się, żeby to poskutkowało...
@Esper a próbowałeś www.opengapps.org ?
masakra_a
 
Posty: 22
Dołączył(a): 15 lis 2015, o 12:49
Pochwały: 1
Telefon:: MOTO

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Esper » 18 lip 2018, o 13:31

masakra_a napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


ok pobrałem pakiet, wrzuciłem na SD udalo się odpalic recovery ale próba wgrania tego pakietu zakonczyla sie bledem tak damo jak i wgrania updatu wg jednej z wczesniejszych podpowiedzi https://scr.hu/eDNYqZ

jednak czegoś nie rozumiem, przeciez ja mam ss2 wiec czemu on chce sat?

na screenie nie widac ale nawet factory reset zakonczyl sie bledem
-- wiping data
foramting /data
data wipe complete.
E: failed to mount /logfs: invalid argument

a moze tak ma byc?

JD odpisało:
"Dear customer, we are sorry for the inconvenience we caused, the specific procedure is on our website, you can do it according to the cartoon, at the same time, we advise you to find a local smartphone technician to help you deal with the process. Please note that if the phone cannot be used after the flash, the risk need to be taken by the recipient. Thank you. Yeates."
Esper
AKTYWNY
 
Posty: 267
Dołączył(a): 24 lip 2015, o 23:23
Pochwały: 4
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.0.1

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Asq » 18 lip 2018, o 17:23

Esper napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


ok pobrałem pakiet, wrzuciłem na SD udalo się odpalic recovery ale próba wgrania tego pakietu zakonczyla sie bledem tak damo jak i wgrania updatu wg jednej z wczesniejszych podpowiedzi https://scr.hu/eDNYqZ

jednak czegoś nie rozumiem, przeciez ja mam ss2 wiec czemu on chce sat?

na screenie nie widac ale nawet factory reset zakonczyl sie bledem
-- wiping data
foramting /data
data wipe complete.
E: failed to mount /logfs: invalid argument

a moze tak ma byc?

JD odpisało:
"Dear customer, we are sorry for the inconvenience we caused, the specific procedure is on our website, you can do it according to the cartoon, at the same time, we advise you to find a local smartphone technician to help you deal with the process. Please note that if the phone cannot be used after the flash, the risk need to be taken by the recipient. Thank you. Yeates."


To może pierw trzeba zrobić sklep play, a potem zaktualizować? Ewentualnie spróbuj jeszcze raz przejść te obrazki z ich strony
Asq
 
Posty: 43
Dołączył(a): 15 lip 2018, o 20:30
Pochwały: 1
Telefon:: Sharo Aquos S2

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez zimmonx » 18 lip 2018, o 18:25

@Esper @Asq IMHO możecie zaryzykować wgranie tego custom roma na zablkowanym bootloaderze: https://forum.xda-developers.com/showpo ... tcount=287


Na samym dole jest dokaładna instrukcja jak wgrać. Oczywiście tam jest napisane, że trzeba mieć odblokowany BL, ale jest tam pewna furtka
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
To znaczy, że ludzie wgrywają ten rom na zablokowanym BL i potem go odblokowują.

Powtarzam jeśli się zdecydujecie, robicie to na własne ryzyko, istnieje możliwość uwalenia telefonu, ale na xda są przypadki, którym się udało

Jeśli macie wersję 4/64 musicie ściągnąć plik SS2, a nie SAT
zimmonx
 
Posty: 91
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 09:27
Lokalizacja: pl
Pochwały: 10
Telefon:: Sharp Aquos S2
ROM: 135E Custom

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez masakra_a » 18 lip 2018, o 18:37

@Esper a pobierałeś pod platformę ARM, Android 8.0 i pakiet nano? Spróbuj też z piko.

I jeszcze jedną opcję mam na uwadze. Może uda się pobrać aktualizację tajwańskiego romu pod Android 8.0, zmienić jego nazwę aby zaktualizował z chińskiego. Ja próbowałem tej sztuczki ale bezskutecznie. Teraz nie mam możliwości.
masakra_a
 
Posty: 22
Dołączył(a): 15 lis 2015, o 12:49
Pochwały: 1
Telefon:: MOTO

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Lindinho » 18 lip 2018, o 20:42

Na angielskim pepperze ludzie narzekają na problemy z połączeniem na sofcie 00WW_2_080, więc kto może, niech się powstrzyma z aktualizacją do Oreo.
Lindinho
 
Posty: 76
Dołączył(a): 13 lis 2016, o 19:59
Telefon:: Xiaomi & Sharp

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Asq » 18 lip 2018, o 21:02

zimmonx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ja dopiero zamówiłem S2, ale mam problem rodzaju takiego ze nie wiem co mam z mim zrobić rzeby miał polskie menu i sklep play, usługi google, czy jest jakiś room który to wszystko ma? Co po kolei musze zrobić aby w pełni korzystać z tel, kupiony na JB z chińskim rom
Asq
 
Posty: 43
Dołączył(a): 15 lip 2018, o 20:30
Pochwały: 1
Telefon:: Sharo Aquos S2

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez sopellos » 18 lip 2018, o 22:21

Dobra dzisiaj ogarnąłem spolszczenie przez morecolare, nie jest w pełni spolszczony telefon, ale wystarczająco, sklep play działa. rom tajwański.

Po spolszczeniu zaczął mi się sam aktualizować do oreo 8, na całe szczęście zobaczyłem to i zatrzymałem w 70%, wszystkie aktualizacje powyłączałem.
sopellos
 
Posty: 61
Dołączył(a): 23 sie 2015, o 10:58
Telefon:: lg

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Nemesis40 » 18 lip 2018, o 22:33

a co jest złego w aktualizacji do Oreo?
Nemesis40
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 mar 2018, o 17:24
Pochwały: 1
Telefon:: Sharp S2

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez masakra_a » 18 lip 2018, o 22:34

sopellos napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Odblokuj bootloadera. Będziesz mógł po ewentualnym upgradzie zmienić na inny soft.


Nemesis40 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Jeśli bootloader nie został wcześniej odblokowany to nie będzie możlwiości jego odblokwania po aktualizacji do 8.0.
masakra_a
 
Posty: 22
Dołączył(a): 15 lis 2015, o 12:49
Pochwały: 1
Telefon:: MOTO

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez zimmonx » 18 lip 2018, o 23:56

Drodzy posiadacze, mam już ten telefon kilka ładnych miesięcy i najlepsze co mogę wam doradzić to odblokować bootloader i wgrać rom treble z xda - najlepszy jaki do tej pory wyszedł na ten telefon (przerabiałem już wszystkie).

-jest j. Polski (co prawda kulawy, ale jest)
-google Play
-wszystko działa oprócz autojasności
-bateria trzyma rewelacyjnie
-jest chyba najstabilniejszy

Jak wgrać - wszystko jest opisane we wcześniejszych postach i na xda.

Autor postu otrzymał pochwałę
zimmonx
 
Posty: 91
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 09:27
Lokalizacja: pl
Pochwały: 10
Telefon:: Sharp Aquos S2
ROM: 135E Custom

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron