• Reklama

Jak płacić na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez macieklm » 21 lut 2013, o 01:39

Moja karta oczywiscie jeszcze nie doszla... :lol: Mam więc pytanko, pomijając kwestie bezpieczenstwa. Czy robiąc zakupy zwykłą debetówką mBanku, zapłacę dokładnie to samo, co zapłaciłby, e-kartą? Czy dochodzą jeszcze jakieś dodatkowe koszta? Co dolar spadnie kilka groszy, to zaraz się podnosi (niby grosze, ale zawsze coś) i trafia mnie już brak tej e-karty.
Avatar użytkownika
macieklm
 
Posty: 168
Dołączył(a): 6 paź 2012, o 12:39
Pochwały: 2

Reklama

Postprzez marx » 21 lut 2013, o 07:12

zwykłą karta zapłacisz drożej o 3%
marx
Administrator
 
Posty: 12524
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Postprzez przemeg » 21 lut 2013, o 10:23

Dla tych którzy posiadają konto alior sync i kartę debetową do niego. Jeżeli spełniacie warunki na 5% zwrotu za płatności internetowe, to chyba w tej chwili najlepsza opcja płatności na Aliexpress. Płacąc karta do konta AliorSync kurs 3,2722 zł minus 5% rabatu za płatność internetową wychodzi 3,10859. Rabat jest naliczany, bo już sprawdziłem.
Ostatnio edytowano 31 mar 2013, o 22:41 przez przemeg, łącznie edytowano 5 razy
przemeg
 
Posty: 13
Dołączył(a): 31 sty 2013, o 14:56
Lokalizacja: Lbn
Pochwały: 1

Postprzez MartinG930 » 21 lut 2013, o 13:56

chciał bym kupić telefon kosztował by ponad 400zł na ali i mam do tego pytanie bo z czegoś murze zapłacić nie mam konta bankowego internetowego i mam do tego pytania dodam ze chciał bym jedno razowo taka tranzakcie zrobić no chyba ze już będę posiadał takie konto to może sie jeszcze coś trafi do zamówienia
1. jak mam zapłacić mój brat i dziewczyna posiadają konta i mogą mi zamówić no ale oni nie posiadają konta walutowego (płaca rachunki tylko w polsce nie robią zakupów za granica)
2. mam założyć jakieś konto internetowe? jakie będzie najlepsze najprostsze najtansze najwygodniejsze z tymi przelewami i wymienianiem na dolary
najlepiej by było gdybym założył jakieś konto nie trzeba mi kart ani niczego idę na poczte robie przelew później wchodze na internet zmieniam na dolary i zamawiam telefon
podajcie mi jakieś propozycje bo nie wiem już co zrobić
3. jak już by była konieczność posiadania konta z karta walutowa us czy taka mógłbym płacić w sklepie bez większych opłat
MartinG930
 
Posty: 19
Dołączył(a): 20 lut 2013, o 08:38
Lokalizacja: Jasło

Postprzez krystianzar » 21 lut 2013, o 14:42

czy wiecie jak przewalutować w bzwbk z karty internetowej bez plastiku ze złotówek na dolary ??
krystianzar
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 lut 2013, o 17:52
Lokalizacja: Dolnyslask

Postprzez MartinG930 » 21 lut 2013, o 17:23

chciał bym kupić telefon kosztował by ponad 400zł na ali i mam do tego pytanie bo z czegoś murze zapłacić nie mam konta bankowego internetowego i mam do tego pytania dodam ze chciał bym jedno razowo taka tranzakcie zrobić no chyba ze już będę posiadał takie konto to może sie jeszcze coś trafi do zamówienia
1. jak mam zapłacić mój brat i dziewczyna posiadają konta i mogą mi zamówić no ale oni nie posiadają konta walutowego (płaca rachunki tylko w polsce nie robią zakupów za granica)
2. mam założyć jakieś konto internetowe? jakie będzie najlepsze najprostsze najtansze najwygodniejsze z tymi przelewami i wymienianiem na dolary
najlepiej by było gdybym założył jakieś konto nie trzeba mi kart ani niczego idę na poczte robie przelew później wchodze na internet zmieniam na dolary i zamawiam telefon
podajcie mi jakieś propozycje bo nie wiem już co zrobić
3. jak już by była konieczność posiadania konta z karta walutowa us czy taka mógłbym płacić w sklepie bez większych opłat
MartinG930
 
Posty: 19
Dołączył(a): 20 lut 2013, o 08:38
Lokalizacja: Jasło

Postprzez ozon » 21 lut 2013, o 17:38

Zasady bezpieczeństwa przy używaniu kart płatniczych w internecie:

* Korzystaj wyłącznie ze sprawdzonych i pewnych komputerów, a nie z ogólnodostępnych stanowisk internetowych (na przykład w kawiarenkach internetowych, bibliotekach publicznych, szkolnych pracowniach).
* Używaj programów antywirusowych i firewalli.
* Odpowiednio skonfiguruj przeglądarkę internetową.
* Upewnij się, że transmisja odbywa się w bezpiecznym połączeniu (protokół HTTPS).
* Sprawdź, czy na stronie logowania lub w pasku przeglądarki jest znak kłódki.
* Wyloguj się po zakończeniu transakcji. Wybierz odpowiednią opcję na stronie sklepu - Log out, Sign out lub po prostu Wyloguj.


Miliony ludzi na świecie codziennie płaci za zakupy w sieci tradycyjnymi kartami. Czy oni cokolwiek ryzykują? Po spełnieniu wyżej podanych zasad - nie.


Czy sklep internetowy ma dostęp do naszych danych?

NIE. Sklep nie ma dostępu do numerów i innych danych kart płatniczych. Dane kart płatniczych poprzez zabezpieczony formularz trafiają bezpośrednio na bezpieczny serwer firmy obsługującej bezgotówkowe rozliczanie transakcji płatniczych.



Jak przed chwilą sprawdziłem strona Aliexpress ma certyfikat bezpieczeństwa VeriSign, światowego lidera w tej dziedzinie.
ozon
 
Posty: 111
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 12:34
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 1

Postprzez Cwaniako » 22 lut 2013, o 17:34

Witam serdecznie,

Przeczytałem temat kilka razy i upewnijcie mnie czy dobrze rozumuję:

Zakładam to konto Ekonto w mbanku, składam sobie wniosek i przelewam złotówkę i już mam założone konto. Później wchodzę jak w opisie i zamawiam Kartę Internetową (eKarte), która ma być rozliczana w USD i za którą płacę 25 złotych (ale w jaki sposób? pobiera mi z tego rachunku z którego przelewam tą złotówkę czy jak?).Pierwszy rok użytkowania tejże karty jest darmowy, później 25zł/rok?

Później musze doładować konto główne (czyli te Ekonto?) przelewem bo innej opcji chyba nie mam, tak? Ponieważ u mnie w mieście nie ma placówki Mbanku, gdy już mam środki na Ekoncie muszę doładować wirtualną kartę/subkonto z Ekonta, tak?

No i dobra, załóżmy, że już mam pieniążki na tej wirtualnej karcie/subkoncie i chce zapłacić na ali powiedzmy 100 dolarów, ile pobierze mi z konta głównego/subkonta za dokonanie tego przelewu, jaki jest %?


Bardzo proszę o odpowiedź na moje pytania, z góry dziękuje.
Cwaniako
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 17:27
Lokalizacja: Polski

Postprzez marx » 22 lut 2013, o 18:26

1) TAk jak piszsz
2) tak
3) z subkonta skasuje po aktualnym kursie sprzedaży dolara, dodatkowej prowizji nie ma
marx
Administrator
 
Posty: 12524
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Postprzez Cwaniako » 22 lut 2013, o 23:27

@marxxx

Odnośnie 3 punktu to poważnie... ?:O Czyli nie inkasują absolutnie nic za przelew tylko kwote 100 usd np. po kursie (3,10zł) i tyle ściągają z subkonta?! Czyli wyjdzie, że zapłacę 310 zł tylko?! Szok, aż nie chce mi się wierzyć, a brat głupi i wysyłał w PKO przelewem a sam przelew 50 USD... :) Jak to dobrze odwiedzić strony jak ta, wielkie dzięki jak to prawda ^^
Cwaniako
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 17:27
Lokalizacja: Polski

Postprzez 4r3k » 23 lut 2013, o 05:27

Jak to jest w tym mbanku że karte rozliczaną w dolarach tankuje sie złotowkami?

A po zaksiegowaniu transakcji pobiera dodatkowe 2%.
Avatar użytkownika
4r3k
 
Posty: 50
Dołączył(a): 21 mar 2012, o 12:09
Lokalizacja: S Las'u

Postprzez marx » 23 lut 2013, o 09:41

Cwaniako napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Cały temat jest o płatnościach tanich i bezpiecznych,i są podane najlepsze sposoby płatności.

Po drugie z żadnym bankiem nie podpisujesz dośmiertnej umowy, mozesz miec kilka darmowych kont w różnych bankach i używać tego który dla danej operacji jest najtańszy.
z bankami które pobieraja comiesięczny haracz lepiej się pożegnać.
marx
Administrator
 
Posty: 12524
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron