• Reklama

Jak płacić na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez adamfon » 19 lut 2013, o 22:20

macieklm napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



A wysyłka kurierem takiej karty to koszt... 50zł. Nie pamiętam czy to w Mbank czy w Alior Sync, ale to nie zmienia faktu, że takie rzeczy są nie poważne. Rozumiem, że mogą zarabiać na przesyłkach, ale bez przesady. :-)
adamfon
AKTYWNY
 
Posty: 202
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 13:40
Lokalizacja: z Polski

Reklama

Postprzez edek264 » 19 lut 2013, o 22:35

ja sobie kuriera zaznaczyles to 50 zł bo jakbys paczke pocztowa to za free
edek264
 
Posty: 14
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 14:20
Lokalizacja: Tarnów

Postprzez Kafrow » 19 lut 2013, o 22:45

Baardzo długo ta karta Ci idzie. Szybciej przesyłki z chin idą.
Kafrow
 
Posty: 56
Dołączył(a): 29 sty 2013, o 19:59
Lokalizacja: Zamość

Postprzez gramacz » 19 lut 2013, o 23:13

Jak ktoś nie chce karty wirtualnej z Mbanku to może płacić ze zwykłej visy tylko musi zmienić limity na karcie. Mbank wysyła karty za darmo.

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


<object width="640" height="360"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/7UWF-oQtpFY?version=3&hl=pl_PL&rel=0"></param><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="http://www.youtube.com/v/7UWF-oQtpFY?version=3&hl=pl_PL&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" width="640" height="360" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>


Dzwoniłem na infolinie do aliora i wychodzi na to ze trzeba tam zamówić drugą kartę rozliczaną w dolarach.
Kart wirtualnych-internetowych jeszcze nie oferują.
Naciskając konsultanta o ukryte koszty powiedział że prowizje za usługi mogą się w każdej chwili zmienić, podobno w promocję bankowości internetowej zainwestowali 50 milionów tylko nie pamiętam czy złotych czy dolarów czy euro.


25 zł za kartę wirtualną to koszt bezpieczeństwa naszego konta, jak ktoś się czuje pewnie to nie musi jej brać i moze płacić za zwykłej darmowej karty podobnie jak w aliorze.
Ostatnio edytowano 19 lut 2013, o 23:22 przez gramacz, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
gramacz
 
Posty: 181
Dołączył(a): 8 mar 2011, o 01:00
Pochwały: 7
Telefon:: LENOVO

Postprzez macieklm » 19 lut 2013, o 23:13

Nie dobijajcie mnie już ;) Mila Pani powiedziala, ze moze mi zamowic kolejna karte, ale będzie to znowu okolo 15 dni czekania i zasugerowala, zebym poczekal jeszcze te kilka dni.

Zadnego kuriera nie zaznaczalem (nie wiem czy w ogole byla taka opcja). Takie rzeczy powinny isc priorytetami, poleconymi. Wiadomo jak poczta traktuje listy ekonomiczne...

Ile Wy czekaliscie na list?
Avatar użytkownika
macieklm
 
Posty: 168
Dołączył(a): 6 paź 2012, o 12:39
Pochwały: 2

Postprzez adamfon » 19 lut 2013, o 23:39

Ja myślę o karcie w Mbanku właśnie dla bezpieczeństwa bo z konta w Mbanku korzystałbym tylko i wyłącznie jeśli chodzi o zakupy na Aliexpress. Ale nie spieszy mi się. :-)

To prawda, że takie rzeczy powinny iść poleconym. W końcu bądź co bądź to jest jakaś poważna korespondencja, a polecone właśnie po to są, aby taką metodą wysyłać. W ogóle jeśli ekonomiczna to około 5 dni od wysłania i powinno być. Więc, albo nie wysłali, albo wysłali wczoraj, przedwczoraj.
adamfon
AKTYWNY
 
Posty: 202
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 13:40
Lokalizacja: z Polski

Postprzez krystianzar » 19 lut 2013, o 23:43

Mam pytanie a czy w bzwbk jak sie wezmie karte walutowa w USD to tez nia mozna placic na aliexpresss. I jeszcze jedno jak mam zwkłą karte do bankomatu ale na odwrocie pisze mi ze moge nia płacić w internecie to czy ona bedzie działała na aliexpress ??
krystianzar
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 lut 2013, o 17:52
Lokalizacja: Dolnyslask

Postprzez tengelus » 20 lut 2013, o 00:21

Ja mam aktualnie w BZWBK karte kredytową MasterCard payback do swojego konta...koszt to w pierwszym roku 0 zl, przewalutowanie 0zł, a płacąc nia teraz w niedziele poszło po kursie 3,13. Mam też płatniczą ale nią nie próbowałem.
Kłusownik, bimbrownik i egzorcysta amator!
tengelus
 
Posty: 63
Dołączył(a): 3 sty 2013, o 21:04
Lokalizacja: PPL

Postprzez stifler959 » 20 lut 2013, o 00:28

Ja czekałem na kartę jakieś 12 dni chyba.
stifler959
AKTYWNY
 
Posty: 250
Dołączył(a): 28 sty 2013, o 21:23
Lokalizacja: z nienacka
Pochwały: 3

Postprzez macieklm » 20 lut 2013, o 00:32

@adamfon, konsultantka twierdzi, ze list wyszedł 31 stycznia :)
Avatar użytkownika
macieklm
 
Posty: 168
Dołączył(a): 6 paź 2012, o 12:39
Pochwały: 2

Postprzez pająk38 » 20 lut 2013, o 00:34

Ludzie nie dobijajcie mnie ,na kartę trzeba czekać 2 tygodnie i idzie listem ekonomicznym jaja jakieś .
Mi umowę z mBankiem przywiózł kurier i nic nie płaciłem ,ale z kartą to przesada.
Jak ci wysłali listem poleconym ekonomicznym to niech poda nr.przesyłki .
pająk38
AKTYWNY
 
Posty: 211
Dołączył(a): 5 lis 2012, o 10:10
Lokalizacja: internet

Postprzez macieklm » 20 lut 2013, o 00:37

Nie wysylaja zadnym poleconym. Najzwyklejszym "smieciem", ktory laduje do skrzynki. O ile oczywiscie trafi :roll:
Avatar użytkownika
macieklm
 
Posty: 168
Dołączył(a): 6 paź 2012, o 12:39
Pochwały: 2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama