• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez mrseeba » 2 mar 2015, o 12:49

Panowie,

Otworzyłem spór Chińczykowi, ten przystał na full refund, ale że nigdy nie miałem "przyjemności" prowadzenia sporów na aliexpress, mam pytanko:
Płaciłem kartą kredytową, a przyjaciel zaoferował zwrot przez PayPal - jaki to może mieć przebieg? Powinienem podać mu jakieś dane/informacje? Jeśli tak to jakie, bo nie ogarniam PayPal ani trochę :-D
mrseeba
 
Posty: 46
Dołączył(a): 7 lip 2013, o 01:10
Lokalizacja: Łódź

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 2 mar 2015, o 12:54

Rozumiem, że zakup na Aliexpress i nie potwierdziłeś jeszcze Confirm Goods Recived? Jak sprzedawca chce Ci zwrócić pieniądze, których nie dostał? Prawdopodobnie chce Cię naciągnąć. Zwrotu dokonuje Aliexpress, sprzedawcy nic do tego.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez mrseeba » 2 mar 2015, o 13:00

Zapłaciłem kartą kredytową, otworzyłem spór, oczywiście nie potwierdziłem otrzymania towaru, nie zakończyłem sporu. Chińczyk napisał jedynie w odpowiedzi na spór "hi,friend. we will full refund to you by paypal. can you accept paypal payment ???"

Odruchowo odpisałem, że ok zgadzam się na zwrot przez PayPal, a później dopiero przyszło mi do głowy, że coś tu śmierdzi.
Czyli co powinienem zrobić? Czekać aż spór automatycznie się zakończy?
mrseeba
 
Posty: 46
Dołączył(a): 7 lip 2013, o 01:10
Lokalizacja: Łódź

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 2 mar 2015, o 13:06

Najlepiej napisz że nie zgadzasz się na Pay Pal i żeby potwierdził spór. Wtedy Aliexpress zwróci Ci kasę.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez mrseeba » 2 mar 2015, o 13:11

Dziękuję pięknie za pomoc. Chińczyk poinformowany, zobaczymy jak się zakończy pierwszy spór przy pierwszym zakupie na aliexpress :D Co prawda to tylko 12$ za cover, ale zawsze coś.

Update: Chińczyk się poddał, spór zaakceptowany. Mam rozumieć, że środki wrócą na kartę, którą płaciłem?
mrseeba
 
Posty: 46
Dołączył(a): 7 lip 2013, o 01:10
Lokalizacja: Łódź

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez existe » 2 mar 2015, o 14:31

platnosc na paypal widoczna jest po krotkiej chwili od dokonania zaplaty
ja nie widze problemu aby sie na to zgodzic, a wkrotce PO otrzymaniu zaplaty sprawe zamknac
oczywiscie masz swiadomosc, ze bedziesz mial w calej tranzakcji ze 4 przewalutowania i na koncie bankowym zostanie Ci tak ze 20-30 % mniej niz zaplaciles - no ale takie sa konsekwencje platnosci kartami w zl
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 2 mar 2015, o 14:42

No tak, ale po co? Sprzedawca zanim wyśle należność przez PayPal, będzie pewnie chciał aby kupujący potwierdził Confirm Goods Recived żeby sam otrzymał pieniądze. Jaką masz gwarancje że po tym rzeczywiście wyśle pieniądze PayPalem? Pośrednictwo Aliexpress w przekazywaniu należności daje kupującemu jakieś poczucie bezpieczeństwa.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez mrseeba » 2 mar 2015, o 14:50

existe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Płaciłem kartą USD ;-)
mrseeba
 
Posty: 46
Dołączył(a): 7 lip 2013, o 01:10
Lokalizacja: Łódź

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez existe » 2 mar 2015, o 15:42

mrseeba napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Płaciłem kartą USD ;-)


"Zapłaciłem kartą kredytową"
kredytowa karta dolarowa - gdzie takie daja ? w usa ?
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Spór aliexpres jak z zwrotem VAT?

Postprzez xDRedi » 2 mar 2015, o 15:55

Witam kupiłem na aliexpres akcesoria do telefonu za kwotę 200$ .
Przesyłka szła do mnie DHL i zapłaciłem wat 46$.
Jednak jak się okazało żaden z zakupionych produktów nie jest sprawny, i otworzyłem spór o zwrot całej kwoty 242$.
Akcesoria miały wartość 242 ale chińczyk dał mi rabat na 42$ i wyszło że płaciłem 200$.
Czy jest taka opcja aby chińczyk wrzucił mi te 242$ ? Aktualnie na sporze jest ustawiona kwota 242$. A on zgodził się na 200$. Z góry dziękuje za pomoc i Pozdrawiam
xDRedi
 
Posty: 19
Dołączył(a): 5 lis 2014, o 16:06
Telefon:: SONY

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 2 mar 2015, o 16:00

Nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi, chcesz żeby sprzedawca zwrócił Ci więcej niż zapłaciłeś bo ma to pokryć VAT? Nie da się, VAT to Twoje zobowiązanie.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez versace85 » 2 mar 2015, o 16:14

Od 3 tygodni tracking number mojej przesyłki jest nieaktywny. Chińczyk twierdzi że wysłał paczkę a opóźnienie jest spowodowane nowym rokiem. 1.03 po moim mejlu napisał mi że wysłał dokument poszukujący mojej paczki i karze czekać następne 12-20 dni. Jak myślicie zakładać spór?
versace85
 
Posty: 20
Dołączył(a): 8 lut 2015, o 14:26
Telefon:: GOCLEVER Q400

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron