• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 9 lut 2015, o 15:13

Zakładasz spór kilka dni przed końcem okresu ochrony.
Sugeruje poczytać nasz FAQ, dział dotyczący sporów.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez existe » 9 lut 2015, o 16:28

cybol napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


oczywiscie ze mozesz zalozyc spor np dzien przed koncem - skoro dokonal takiej gwarancji by dawac full refound - przeciez to jest czynnik ktory zapewne zmobilizowal Cie do zakupu wlasnie u niego
na innych aukcjach latarki o 4000 lumenach kosztuja od 30-60$
wlasciwie to tu jest chyba taka sama ? bo chyba tez model T6, a koszt 25 (a nie 99) :-)
http://www.aliexpress.com/item/SKY-RAY- ... 13999.html
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez cybol » 9 lut 2015, o 16:51

To nie ta latarka podałem tylko aukcje sprzedającego, bo warunki ma takie same. Moją już wyłączył. Jak nie przyjdzie w ciagu tygodnia to zrobie eskalacje sporu. Tylko myślałem, że liczy to gwarantowane 27 dni od daty zakupu nie wysyłki. Gdybym wiedział to kupiłbym na Banggood w takiej samej cenie tym bardziej, że ostatnio dochodziły mi od nich paczki 6-8 dni
cybol
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 sty 2015, o 19:06
Telefon:: X1

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marika507 » 9 lut 2015, o 18:07

Witam to znowu ja od tego telefonu. Dziękuje wam bardzo za pomoc spór mi już przeszedł. I za te linki również dziękuje poczytam i na pewno już nie kupie żadnych podrób. Mam jeszcze takie pytanie, bo teraz muszę odesłać telefon, ile to mnie będzie kosztowało? I druga sprawa, czy pieniądze otrzymam dopiero jak sprzedawca odbierze paczkę? Czy wcześniej? Zgubiłam kartę pamięci od tego telefonu, czy może np nie chcieć mi oddać pieniazy z tego powodu? Aha i jeszcze ten telefon się wyłączał i w końcu zauważyłam, że bateria jest po prostu za krótka i nie dotyka tych "bolców" więc je podważyłam i przestał się wyłączać. I one są tak wygięte do góry, czy sprzedawca może się do tego przyczepić? Pozdrawiam
marika507
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 lut 2015, o 20:25
Telefon:: lenovo

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez existe » 9 lut 2015, o 18:18

oczywiscie, ze kazda dekompletacja bedzie na twoja nie kozysc
wysylaja ludzie listem poleconym ze sledzeniem, nr trackingowy konieczny - musisz go wpisac w reklamacji
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marika507 » 9 lut 2015, o 18:24

Tylko, że dzięki temu ten złom w ogóle działa, przedtem przez tą baterię się wyłączał co 5 sekund, to może odegnę je z powrotem? Czy zostawić tak jak jest? A tą kartę odkupić ? Czy wysłać bez? Czyli mam iść na pocztę wysłać to poleconym i oni mi tam podadzą ten numer przesyłki? Na jakiej stronie będzie można ją śledzić? Bo widzę, że w sporze trzeba podać nr przesyłki i stronę internetową do śledzenia
marika507
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 lut 2015, o 20:25
Telefon:: lenovo

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 9 lut 2015, o 18:32

Śledzić możesz na stronie Poczty Polskiej:

http://emonitoring.poczta-polska.pl/
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez pająk38 » 10 lut 2015, o 14:50

Co zrobić w takiej sytuacji , prawie miesiąc czekałem na wysłanie towaru , chińczyk zwlekał bo coś tam brakowało , bo nie mógł , wysyłka kurierem .
Po prawie miesiącu stwierdziłem że nie będę czekał dłużej informując sprzedawcę , ten nagle podał mi numer do śledzenia , numer oczywiście nie działał minął tydzień ( moja cierpliwość dobiegła końca ile można czekać ) otworzyłem spór podając że numer nie dział , chińczyk odrzucił spór i po kilkunastu godzinach tracking się pojawił .
Chińczyk piszę żebym zamkną spór , bo paczka wysłana ale o ile mnie pamięć nie myli drugi raz nie można otworzyć sporu , czyli co czekać aż paczka dojdzie , zobaczyć co jest w środku ewentualnie zamknąć spór . Bo może się okazać że w paczce są dwie cegły , bardzo mi zależy na tym towarze ale z korespondencji wynika ze coś mu tam brakowało i nie wiem czy wszystko wysłał.
pająk38
AKTYWNY
 
Posty: 211
Dołączył(a): 5 lis 2012, o 10:10
Lokalizacja: internet

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez buniu4 » 17 lut 2015, o 03:42

Witam
Chcę otworzyć spór ponieważ chińczyk wysłał towar jakimś Sellers shopping method ( przesyłka idzie 30-60 dni) a ja na zamówieniu mam zaznaczony jako sposób dostawy china post registred air mail. Jeszcze podał mi jakiś dziwny numer 15394393015 którego żadna strona nie śledzi. Czy w tej sytuacji mam szansę na wygranie sporu i pełny zwrot gotówki?
buniu4
 
Posty: 17
Dołączył(a): 8 sty 2015, o 20:11
Telefon:: XIAOMI MI3
ROM: V6

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez mortimer » 17 lut 2015, o 18:43

buniu4 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


szanse masz, ale czy nie warto wcześniej po prostu zapytać, jakim przewoźnikiem ten towar został wysłany? jak się będzie migał od odpowiedzi, to będziesz wiedział, że coś kręci.
Avatar użytkownika
mortimer
AKTYWNY
 
Posty: 676
Dołączył(a): 21 wrz 2013, o 20:32
Lokalizacja: People's Republic of China
Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez jacek789456 » 17 lut 2015, o 19:03

witam
chcę założyć spór bo telefon jest porysowany , szybko bateria się rozładowuje jak na 3140 mAh i jeszcze kilka rzeczy
kosztował 184 dolarów
i mam pytanie czy jak otworzę spór i zaznaczę Full refund i nie będę odsyłać telefonu to dostane zwrot ?
jacek789456
 
Posty: 71
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 17:28
Telefon:: samsung s advance
ROM: 8g

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez wacie72 » 17 lut 2015, o 19:07

jacek789456 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nie kupiłeś czasem telefonu odnowionego ?

A czy dostaniesz pełny zwrot to na tym etapie jest to trudno stwierdzić.
Opisz problem , zrób zdjęcia i wyślij to sprzedawcy , zobaczysz co on odpisze.
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron