• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez bartchezzz » 6 lut 2015, o 10:24

Witajcie,

toczę drugi spór. Otóż zamówiłem kobiecie torebkę. Wszystko cacy ale jakość jest taka, że w każdej chwili może się jej wszystko wysypać. Porwany materiał, słabe szycie, niespasowane dodatki itp itd. W sporze wpisałem, że chce 90% zwrotu kwoty, bez wysyłania towaru do chinola. Chinol napisał, że może zwrócić kasę, ale ja mam mu wysłać tę torbę. Eskalowałem, dodałem więcej zdjęć, więcej opisu sialalalala iiii otrzymałem propozycję 40%, z zastrzeżeniem, że mogę dosłać więcej zdjęć celem ubiegania się o wyższą kwotę. Koniec końców oferują 50%. Czy negocjować dalej? Jeżeli tak to co im odpisać?

Pozdrawiam
bartchezzz
 
Posty: 11
Dołączył(a): 9 sty 2015, o 13:43
Telefon:: lenovo a820
ROM: lambda

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 6 lut 2015, o 10:37

Nie pytaj nas, to Ty musisz zdecydować czy Ci te 50% wystarczy. Jeśli nie to negocjuj dalej, jeśli nic nie uzyskasz to czekaj na to co powie Aliexpress, w końcu po to eskalowałeś spór.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez bartchezzz » 6 lut 2015, o 11:43

Chodziło mi bardziej o to, czy można jeszcze bardziej podważyć propozycję, a jeżli tak to w jaki sposób.
bartchezzz
 
Posty: 11
Dołączył(a): 9 sty 2015, o 13:43
Telefon:: lenovo a820
ROM: lambda

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 6 lut 2015, o 11:57

Wysłałeś zdjęcia, jeśli nie dokumentują dobrze wady, zrób lepsze. Nic innego nie wymyślisz. Pisz, że nie zgadzasz się z jego propozycją i jeśli on nie zaakceptuje Twojej, to zdajesz się na mediację Aliexpress.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marika507 » 7 lut 2015, o 20:30

Witam wszystkich serdecznie i bardzo proszę o pomoc. Zakupiłam na aliexpress telefon lenovo i niestety okazał się jedną wielką porażką i beznadziejną podróbką. Wydałam na niego swoje wszystkie oszczędności i długo zbierałam na ten telefon :( Chciałam otworzyc spór i sytuacja wygląda tak. Daje open disput zaznaczam z czym mam problem, opisuje skargę w około 150 słowach, dodaje zdjęcia i chce zatwierdzić i nic. Ciągle wyskakuje mi Please enter between 4 - 512 English characters. Próbowałam z telefonu, z komputera u znajomych i nic. Zostało mi niewiele czasu bo kilka dni. Wpisywałam problem w googlach, ale wyskoczyły tylko zagraniczne strony, które niewiele wniosły do mojego problemu. Na wizażu dziewczyna też miała taki problem ale okazało się, że miała w opisie polskie znaki typu ą ę. Ja nic takiego nie mam. Wydaję mi się, że to jakieś oszustwo ze strony sprzedawcy, ponieważ wysłałam do niego kilka wiadomości, że nie będę otwierać sporu ani wystawiać negatywnej opinii jeśli się dogadamy i nic milczy!! Nie chce nikomu sprzedawać tego badziewia, bo wiem jak sama się czułam gdy zobaczyłam co kupiłam, wiem, że jestem głupia, że kupiłam taki badziew :( mogłam to przeanalizować. Proszę bardzo o pomoc pozdrawiam.
marika507
 
Posty: 3
Dołączył(a): 7 lut 2015, o 20:25
Telefon:: lenovo

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 7 lut 2015, o 20:37

Po pierwsze, wyczyść ciasteczka, powinno pomóc na problem z wpisaniem tekstu.
Po drugie, WYŁĄCZNIE SPÓR, żadne uzgodnienia ze sprzedawcą. Zakładasz spór, jako powód podajesz towar nieoryginalny, żądasz full refund. Jeśli sprzedawca się nie zgodzi, eskalujesz spór.
Więcej poczytaj tutaj:

faq-dzialu-zakupy-zanim-zadasz-pytanie-przeczytaj-t15077.html

A po trzecie, poczytaj tutaj, żebyś się drugi raz nie nacięła:

podrobki-telefonow-lenovo-t14997.html
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez existe » 8 lut 2015, o 09:20

taki tekst (o uzywaniu slow.znakow) wyskakuje bardzo czesto, trzeba przeredagowac tekst gdyz jakies zwroty sa w ich zlym slowniku
jest na to rada
kiedy mnie tak wyskakiwalo i zaczalem tracic nerwy - w dispute napsalem krotko "opis w mailu" i w mailu nie bylo juz problemow ze wstawieniem dowolnego opisu
trzeba pamietac, ze korespondencja ze sprzedawca jest zrodlem dowodowym dla aliexpress, jesli sprzedawca cos odpisze ze sie z toba nie zgadza czy cos, zawsze prowadz do eskalacji i zawsze odpowiadaj na te ich durne odpowiedzi ze to nie podrobka ze to fabryka tak dala - jak nie wiesz co odpisac - odpisuj zawsze to samo - przedstawilem material dowodowy, ze zostalem oszukany i sprzedano mi podrobke
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez cybol » 9 lut 2015, o 14:15

Witam wszystkich serdecznie i zwracam się z prośbą o pomoc. Zakupiłem towar na Ali i w opisie był zagwarantowany czas dostawy do 27 dni, dziś minęły 33 dni i otworzyłem spór o zwrot pieniędzy. Latarkę zakupiłem 7.01 a sprzedający wysłał ją dopiero 27.01 także jeszcze trochę poczekam zanim dojdzie a miał być to prezent urodzinowy. Sprzedający odrzucił spór tłumacząc się Nowym Rokiem w Chinach i przesłał taką wiadomość.
"Receiving period still does not accept online tracking is also reason to hope that buyers can understand
In the Chinese New Year is about to freight it might be possible to postpone but still want to be able to understand
Buyers are required to confirm the goods have been sent out yet, please be patient" Co mogę dalej zrobić i jakie są szanse na zwrot gotówki?
cybol
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 sty 2015, o 19:06
Telefon:: X1

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 9 lut 2015, o 14:30

Radzę dobrze poczytać opis aukcji. Na pewno nie masz tam zagwarantowanej dostawy w 27 dni. Te 27 dni to może być przewidywany czas dostawy. Zagwarantowaną masz dostawę w ciągu 60 dni i jeśli do tego czasu nie dostaniesz przesyłki dostanie refund. Na spór jest jeszcze za wcześnie. Tak jest specyfika zakupów w Chinach, po prostu trzeba czekać.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez cybol » 9 lut 2015, o 14:44

http://www.aliexpress.com/store/product ... 56873.html To link do sprzedającego. W Chinach już kupowałem wiele razy ale to moje pierwsze zakupy na Ali i z opisu wnioskuje, że gwarantowany czas dostawy to 27 dni. Jeśli się mylę wyprowadźcie mnie z błędu.
cybol
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 sty 2015, o 19:06
Telefon:: X1

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez blue_voyager » 9 lut 2015, o 14:50

Pierwszy raz widzę, żeby sprzedawca ograniczał sobie czas dostawy do 27 dni, zwykle to jest 60, zgodnie z czasem ochrony jaki daje Aliexpress.
No, jesli taki termin dał, to korzystaj z tego. Którego przesyłka została wysłana? termin 27 dni biegnie od wysyłki nie od zakupu.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez cybol » 9 lut 2015, o 15:08

Kupiłem 7.01 a wysłał 27.01 ale na liczniku mam 10 dni do zakończenia transakcji. Czyli nic z tego. Muszę czekać te 9 dni i jak nie przyjdzie to wtedy starać się o zwrot?
cybol
 
Posty: 4
Dołączył(a): 25 sty 2015, o 19:06
Telefon:: X1

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama