• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez khaleesi » 27 lip 2014, o 16:52

grendel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tak jest niestety nad czym ubolewam strasznie :roll:
Zresztą wszystko obfotografowałam z centymetrem zgodnie z radami jakie tu przeczytałam i dodałam jako załącznik do sporu razem również ze screenem tabelki rozmiarów z aukcji chińczyka :roll:

Póki co ostatnie w sporze jest zdanie chińczyka czyli pełny zwrot przy odsyłce.. czyli rozumiem, że to, że ja sobie do niego wiadomości piszę (w sumie to piszę w eter) nie mają znaczenia?
Powinnam teraz zrobić modyfikację sporu?
I np dać, że zostawiam sukienkę i chcę połowy kosztów?
khaleesi
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 19:05
Telefon:: lg

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez grendel » 27 lip 2014, o 17:29

Dokładnie

Namalowałem w Tapatalk
grendel
AKTYWNY
 
Posty: 304
Dołączył(a): 11 paź 2013, o 16:09
Pochwały: 7
Telefon:: Letv X600
ROM: BB72 07S RL

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez basa » 27 lip 2014, o 19:18

Jak zalezy ci na czasie to moze byc ciezko dogadac sie z chinolem skoro odpowida w ostatnich godzinach do konca , skoro jest on winny ze wyslal ci zly rozmiar co udowodnilas zdjeciami i screenami z aukcji dlaczego mialabys byc stratna za to ze chinol podal zly opis aukcji. Na twoim miejscu eskalowalbym spor odpisujac na jego rzadanie zwrotu ze nie masz zamiaru odsylac bo koszty zwrotu to 9$ i dlaczego masz je ponosic skoro on cie oszukał podajac niewłasciwe rozmiary. Sukienka nie ma dla ciebie zadnej wartosci nawet polowy skoro w nia nie wejdziesz wiec niech oddaje kase i nastepnym razem lepiej opisuje aukcje lub wysyla odpowiednie rozmiary. Stoj twardo przy zwrocie calej kasy i niech ali decyduje kto tu zostal poszkodowany. Musisz twardo dac do zrozumienia ze sukienka w tych rozmiarach to dla ciebie tylko kawalek materialu a nie polowa ceny bo niby czemu masz teraz sie bawic w odsprzedawanie komus lub odsylanie skoro to chinol zawinil.
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez khaleesi » 27 lip 2014, o 19:32

basa napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Masz rację dokładnie o to mi chodziło kiedy do niego pisałam i kiedy spór zakładałam, ale niestety już za późno posłuchałam użytkownika grendel i zmodyfikowałam spór, odczekałam czy jakoś zareaguje (jest online) ale nie był zainteresowany więc ja nie będę czekać aż on się łaskawie obudzi i kliknęłam eskalację..

Trudno, już musztarda po obiedzie :-(
khaleesi
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 19:05
Telefon:: lg

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez tomik » 27 lip 2014, o 20:01

Witam Was!
Czytam od kilku dni wpisy poniewaz i mi sie przydazyla sytuacja kiedy musialem otworzyc spor. Czas ochrony sie konczyl, otworzylem spór, dalem powod - koniec czasu ochrony, paczka nadal w transporcie- oczywiscie chinczyk odrzucil moj spor pytajac mnie czy adres jest poprawny, bylem przekonany ze adres byl kompletny, jednak okazalo sie ze brakowalo numeru budynku i mieszkania, wiec nasza Poczta zapewne odrazu odeslala paczke, mimo ze był numer telefonu podany na liście. Pytanie do Was, czy powinienem napisac o tym chinczykowi ze podalem niepelny adres, towar i tak pewnie wroci do niego a ja wtedy nie odzyskalbym kasy, czy eskalowac spor i wnosic dalej o Full Refund?? Chinczyk mi wyzerowal kwote refundacji, moglby mi ktos podpowiedziec jak teraz ustawic ja jeszcze raz i eskalowac spor?
z góry dziekuje za pomoc
tomik
 
Posty: 53
Dołączył(a): 26 lip 2014, o 20:59
Telefon:: samsung
ROM: rom

Re: Odp: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez grendel » 27 lip 2014, o 20:38

Dlaczego obarczasz winą mnie pisząc, że niestety mnie posłuchałaś?
khaleesi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ja tylko przyklasnąłem Twojemu pomysłowi cyt. "... i NP dać, że zostawiam sukienkę i chcę połowy kosztów?"

Jak sama podałaś - to był przykład. Skoro Ty go zaproponowałaś, to znaczy, że takie rozwiązanie by Ci odpowiadało.

W każdej chwili mogłaś zmienić zdanie - ponownie zmodyfikować spór, zatwierdzić go, anulować lub eskalować. Sprawa cały czas była otwarta. Ty zdecydowałaś o eskalacji.

Szukanie winnych Twojej decyzji jest co najmniej nie w porządku. Nie ja podpowiadałem o eskalacji sporu po tej modyfikacji.

Namalowałem w Tapatalk
grendel
AKTYWNY
 
Posty: 304
Dołączył(a): 11 paź 2013, o 16:09
Pochwały: 7
Telefon:: Letv X600
ROM: BB72 07S RL

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez khaleesi » 27 lip 2014, o 20:59

Nie obwiniam.. stwierdziłam jedynie fakt.. każdy miał jakiś pomysł rozwiązania sprawy, a stronę wcześniej przeczytałam, że jeśli ali weźmie się za rozwiązanie sporu może się zakończyć zwrotem tylko 33 % i zwrotem sukienki.. po czym Ty jeszcze napisałeś żebym pamiętała, żeby ost żądanie w sporze było po mojej myśli.. Więc się przestraszyłam, że za chwile może być pasztet i z dwojga złego wolę dostać połowę kwoty niż 33% albo w ogóle bo nigdy nie wiadomo jak moderatorzy się zachowają.. zadałam kilka pytań, a Ty lakonicznie na całość odpisałeś "dokładnie".
Ja nie znam tej strony, po raz pierwszy odważyłam się kupić coś na ali i nie wiedziałam na początku nawet, ze jest coś takiego jak spór, a już tym bardziej, jak go prowadzić i jakie mam opcje po to tu jestem by się dowiedzieć. Więc jeśli kogoś pytam/proszę o pomoc (w założeniu kogoś kto lepiej się zna) to tak robię w nadziei na pozytywny wynik. I tyle, żadnego obwiniania..

I co w zasadzie Ali może zrobić? biorąc pod uwagę cały ten spór, mój monolog do chińczyka i załączniki ze zdjęciami z centymetrem i screenem z aukcji? Jaki scenariusz jest najbardziej prawdopodobny?
khaleesi
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 19:05
Telefon:: lg

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez grendel » 27 lip 2014, o 21:06

Eskalowałaś po żądaniu zwrotu połowy należności z jednoczesnym zatrzymaniem sobie towaru. Ponieważ Chińczyk ewidentnie zawalił w opisie te wymiary a Ty przedstawiłaś na to dowody, to wielkie prawdopodobieństwo, że przyzna rację Tobie i zakończy się tym, czym sobie życzyłaś.

Namalowałem w Tapatalk
grendel
AKTYWNY
 
Posty: 304
Dołączył(a): 11 paź 2013, o 16:09
Pochwały: 7
Telefon:: Letv X600
ROM: BB72 07S RL

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez khaleesi » 27 lip 2014, o 21:14

Ok rozumiem. a jeszcze jedno, po kliknięciu eskalacji w statusie oczywiście pojawiło się, że spór jest eskalowany i do tego dodatkowa info, że ali się włącza w spór i skontaktują się ze mną najszybciej jak to możliwe oraz by sprawdzać regularnie czy nie ma od nich wiadomości.

Tylko czy ta wiadomość będzie w centrum wiadomości, czy gdzieś pod sporem? a jeśli pod sporem to tak czy inaczej będzie komunikat o nowej wiadomości?
No i ile czasu wg. ali to asap? :-D bo nie wiem czy odświeżać co jakiś czas czy sobie darować do jutra
khaleesi
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 19:05
Telefon:: lg

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez basa » 27 lip 2014, o 21:59

tomik napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tomik abyśmy mogli ci pomóc najpiew pytanie czy sprawdzałeś tracking paczki ? Jezeli nie to sprzedawca ten tracking musial ci podac wiec jak mozesz podaj nam numer trackingowy zobaczymy co sie z paczką działo i wtedy obierzemy strategie działania co zrobic dalej :)

@khaleesi

Jezeli chodzi o interwencje aliexpres w eskalowanym sporze dostaniesz powiadomienie emailem ale zagladaj tez na swoj panel dotyczacy sporow na stronie poniewaz czasem emaile od ali lubia nie przychodzic, niestety trwac to moze nawet tydzien jak nie dluzej wiec dzis napewno odpowiedzi na spor nie dostaniesz.

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez khaleesi » 28 lip 2014, o 06:28

Ale tego co się stało teraz nie bardzo rozumiem..
myślałam, że jak kliknę eskalację konfliktu to już nic w historii eskalacji żadne z nas (ani sprzedawca ani kupiec) zmieniać nie może.. tymczasem status się niby nie zmienił, ale pojawiło się coś nowego w historii sporu, a mianowicie propozycja rozwiązania przez sprzedawcę gdzie proponuje on 15$ :lol: :lol: :lol: przy opcji zatrzymania sukienki, a w kolumnie powód i szczegóły wkleił to samo co ja napisałam zaraz przed eskalowaniem sporu - czyli, że to nie moja wina, że wymiary sukienki nie są takie jakie podał w aukcji i pomimo kilku moich wiadomości i prób rozwiązania sytuacji nie odpowiedział na żadną i rozumiem wobec tego, że brak jest chęci z jego strony na dogadanie się..
O co kaman :?: zaczynam myśleć, że może on po prostu ang nie zna, no bo inaczej to nie rozumiem po co to przeklejał.. a dodatkowo jak mam to rozumieć? ali się z nim skontaktowało by podał jakąś możliwość rozwiązania sprawy?

No zirytowałam się.. aż bym mu napisała w wiadomościach pod sporem, że chyba sobie kpi.. bo nie dość, że jest nieuczciwy i przysyła towar niezgodny z opisem, to na maile nie odpowiada, a teraz jeszcze chce mnie wycyckać na kasę :roll: tylko czy to nie pogorszy sprawy :roll:
khaleesi
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 19:05
Telefon:: lg

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez basa » 28 lip 2014, o 08:51

Jezeli eskalujesz spór to mimo to sprzedawca ma nadal możliwość podawania rozwiązań finansowych ze swojej strony , ma również możliwośc zakonczenia sporu kiedy zaakceptuje twoja propozycje wtedy spor automatycznie sie zamyka i aliexpress juz nie ingeruje tylko zwraca kwote która ty zaproponowalas jako partial refund. Wtedy juz calosc sporu jest ostatecznie zaknieta i nie ma mozliwosci jej otworzenia ponownie. To ze przekleil twoja wypowiedz to standart ze strony chinczyka , oni ida zawsze na latwizne wklejaja gotowe regulki albo przeklajaja wypowiedzi. Nie wiem ile dalas za ta sukienke na ile sie zgodzilas na partial refund ale skoro chinol daje 15$ to oznacza ze boi sie interwencji ali i probuje wynegocjowac mniejszy zwrot.
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron