• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez khaleesi » 28 lip 2014, o 09:34

Kosztowała 57$, ja dałam równo 30$ na zwrot bo to jakby połowa kosztów (nie bawiłam się w połówki).. Oczywiście, że się cyka jak dał ciała po całości..

tylko teraz pytanie czy jest sens dopisywać w wiadomościach pod sporem to co napisałam? że nie ładnie z jego strony jest nie uczciwy itd?
khaleesi
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 19:05
Telefon:: lg

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Libero » 28 lip 2014, o 09:45

Jak dał 15$ to Ty mu teraz daj 35 :D Napisz że zostałaś bez sukienki na wesele i chcesz dodatkowe koszty za straty moralne, wykłócanie się i brak odpowiedzi ze strony chińczyka.
Avatar użytkownika
Libero
NewsMan
 
Posty: 391
Dołączył(a): 4 cze 2014, o 20:33
Pochwały: 8
Telefon:: OnePlus One
ROM: CYANOGEM MOD 11S

Re: Odp: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez grendel » 28 lip 2014, o 10:30

Albo nawet daj 57$. I napisz, że przez jego niezgodny z prawdą opis nie możesz wskoczyć w nową sukienkę i musisz teraz biegać na golasa :D

To żarcik taki. Na rozładowanie napięcia. Ale 57 to możesz zażądać naprawdę. W końcu to negocjacje. On przyznaje, że zawalił i jednocześnie zaniża Twoje żądanie... No jaja.

Może myśli, że weźmiesz te 15 baksów a w sukienkę za 42$ ubierzesz lalkę..?

EDIT: A może zaproponuj tak jak sobie życzył - dla Chińczyka sukienka, dla Ciebie pełen zwrot. Ale koszty zwrotu ponosi on.
Namalowałem w Tapatalk
grendel
AKTYWNY
 
Posty: 304
Dołączył(a): 11 paź 2013, o 16:09
Pochwały: 7
Telefon:: Letv X600
ROM: BB72 07S RL

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lexio » 28 lip 2014, o 11:21

basa Ci dużo dobrych rad dał .Chińczyk wie ,że popełnił błąd i tak jak pisałem wcześniej "towar niezgodny z opisem " należy się pełny zwrot bez żadnego odsyłania .Chińczyk wie już ,że nic nie ugra dlatego teraz daje propozycje . Eskalacja sporu dla niego gdzie ali potwierdzi Twoje roszczenia (dowody fotek tak jak Ci pisałem ) to będzie miał kłopoty ,dostanie ostrzeżenie więc teraz będzie dawał propozycję tak jak też pisałem u nich "targ" to normalne . Skorzystał bym z tej rady co dał basa czyli "ta sukienka dla Ciebie to kawałek materiału "
lexio
AKTYWNY
 
Posty: 531
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:48
Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez khaleesi » 28 lip 2014, o 11:25

Libero napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



To mi się podoba :-D

grendel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


A to jeszcze bardziej :mrgreen: :lol:


Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Chętnie bym tak zrobiła tylko jak jeśli do wyboru mam tylko "cancel arbitration" albo "view seller solution" to ja mogę chyba jedynie już teraz zabrać głos w wiadomości pod sporem?
khaleesi
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 19:05
Telefon:: lg

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lexio » 28 lip 2014, o 11:30

tak w sporze w wiadomościach ,ali to czyta

Jak podałaś jakie chciałaś rozmiary to widzę się rozpisali od razu ;-)
lexio
AKTYWNY
 
Posty: 531
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:48
Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez khaleesi » 28 lip 2014, o 12:22

łaa.. nasmarowałam taką wiadomość, żeee :-) nie dziwię się trochę, że jak dostaje takie eseje ode mnie to mu się nie chce tego czytać :-P
Wszystko mu wywaliłam, tak jak pisaliście, a co.. (no może poza tym z bieganiem na golasa - chociaż podejrzewam, że pracownicy ali mogliby mieć niezły ubaw :-D ) niech się dzieje wola nieba ;-)
khaleesi
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 19:05
Telefon:: lg

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez tomik » 28 lip 2014, o 19:26

basa napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tomik abyśmy mogli ci pomóc najpiew pytanie czy sprawdzałeś tracking paczki ? Jezeli nie to sprzedawca ten tracking musial ci podac wiec jak mozesz podaj nam numer trackingowy zobaczymy co sie z paczką działo i wtedy obierzemy strategie działania co zrobic dalej :)


Dzieki za odpowiedz basa, oto tracking RD121252705CN. Bardzo prosilbym o podpowiedz, mam 11 dni do konca sporu. Chińczyk raczej chce pomoc bo pisze do mnie zebym mu odpisał itd, dopytuje sie caly czas o to czy adres byl prawidlowy.
tomik
 
Posty: 53
Dołączył(a): 26 lip 2014, o 20:59
Telefon:: samsung
ROM: rom

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez basa » 28 lip 2014, o 19:50

Rzeczywiście tracking paczki pokazuje ze została zwrócona do nadawcy ze względu na błędny / niekompletny adres. Nie za bardzo wiem co ci poradzić aby z tego wyjść bez szwanku , będziesz musiał raczej przyjąć to na klatę i dogadać się z chińczykiem , on wypełnił wszystko prawidłowo niestety nie zauważyłeś że adres jest niepełny co za tym idzie wina leży po twojej stronie. O ile adresu nie edytowales po zamówieniu na poprawny mogłbym ci poradzić nie przyznanie sie do błedu ale byłoby to nakłanianie do oszustwa i odradzam takie postępowanie ponieważ od razu spalisz sobie konto na Aliexpress a po edycji adresu wyjdzie na jaw ze jednak miales wczesniej zly. Aliexpres napewno widzi logi dzialanosci uzytkownika na koncie i wszelkie zmiany adresowe wiec nawet nie ma sensu zakładać sporu bo jak chinczyk eskaluje ali sobie sprawdzi wszystkie logi.

Nie wiem jaka jest wartosć paczki ale jak ci na niej zalezy to poprostu dogadaj sie z chinczykiem , przede wszystkim popros go o przedluzenie czasu dostawy i wyslanie na poprawny adres ponownie przepros go ze to jakis blad sie wkradl i zobacz co chinczyk na to odpowie. Musisz sie liczyc z tym ze bedziesz musial pokryc koszty zwrotu i ponownej wysylki ale nie proponuj tego sprzedawcy tylko poczekaj co on zaproponuje. Jak pisałem wczesniej wszystko zalezy od wartosci paczki bo jak byla to jakas duperelka z kilka dolarow to koszty zwrotu ktore chinczyk bedzie musial oplacic i ponownej wysylki moga przekroczyc jej wartosc. Sprawa jest realnie ciezka i raczej nie za bardzo wiem jak mozna by inaczej to rozwiazac , moze inni uzytkownicy forum maja jakies pomysly.

Pochwały przyznane za posta: 2
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez tomik » 28 lip 2014, o 20:24

Niestety obawiałem się ze to będzie jedyne wyjście. Cóż jestem człowiekiem jak każdy i sie pomylilem, nie chce wyłudzać pieniędzy od chińczyka bo - jak napisałeś - oszustwo. Spróbuje napisać do niego tak jak mi radzisz, nie bede mu sugerował żadnej dopłaty. Zobaczymy jak sprawa się potoczy, dzięki wielkie za pomoc
tomik
 
Posty: 53
Dołączył(a): 26 lip 2014, o 20:59
Telefon:: samsung
ROM: rom

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lexio » 28 lip 2014, o 21:53

wydłuż jeszcze sam czas dostawy ( będziesz miał tam na ile dni chcesz ) i dogaduj się i obserwuj jak sie dogadasz kiedy paczka do niego dotrze bo u nich sami muszą iść odebrać paczkę więc musisz o tym przypomnieć jak będzie chińczykowi
lexio
AKTYWNY
 
Posty: 531
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:48
Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez piotr_ali » 29 lip 2014, o 15:54

Witam, mam problem z zakupionym telefonem. Zapłaciłem, i potem dostałem wiadomość, że była pomyłka i muszę dopłacić, bo inaczej nie wyślą. Oczywiście się nie zgodziłem. Dałem cancel order i wybrałem, że sprzedawca nie chce wysłać towaru. No ale on się nie zgadza i każ mi wybrać, że to z mojej winy, na co ja oczywiście nie chce się zgodzić. Czego oni się tak boją przyjąć na siebie winę? I po co są te opcje jak sprzedawca i tak może ich nie zaakceptować...
Wkurzył mnie ten sprzedawca, bo straciłem czas i 3 kupony zniżkowe po 10$, więc nie chce żeby mu to uszło na sucho.
Co radzicie zrobić? Chciałbym chociaż mieć możliwość wystawienia mu negatywa i jakoś zakończyć tą sprawę.
aktualnie odpisał mi "so if you insist this reason ,order will close after 5 days 10 hours,tks " co się stanie po tych 5 dniach?
piotr_ali
 
Posty: 18
Dołączył(a): 29 lip 2014, o 15:26
Telefon:: htc desire

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron