• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Robbo » 24 lip 2014, o 20:41

Jeśli odsyłasz wpisujesz numer przesyłki i czekasz aż sprzedawca potwierdzi odbiór przesyłki. Pieniądze dostaniesz dopiero do 10 dni od potwierdzenia.

Ja i LG G2
Robbo
AKTYWNY
 
Posty: 772
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 11:25
Pochwały: 16
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez khaleesi » 24 lip 2014, o 21:05

Robbo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Aha.. no to faktycznie chyba lepiej się z nim utargować, bo niech nie kliknie, albo niech przesyłka zaginie to dopiero by był klops :roll:

spróbuję w takim razie się z nim dogadać - lepiej robić to prywatnymi wiadomościami czy w tym sporze wysyłać wiadomości?

Dzięki serdeczne
khaleesi
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 19:05
Telefon:: lg

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lexio » 24 lip 2014, o 21:41

Wiadomości się tylko w sporze pisze !!! (i wszystko o co pytasz pod zakupem nawet bez sporu jedynie przed zakupem to tak bo nie ma innej możliwości) To jest dowód Twojej konwersacji . Jak dasz akceptację to będziesz musiała podać nr przesyłki mało tego pilnować kiedy dotrze bo w Chinach on musi sam iść ją odebrać na poczcie (dostaje tylko awizo ) i wtedy musisz go gonić . (może to trwać ponad miesiąc kwestia kiedy dojdzie wiadomo to list ekonomiczny ). Negocjuj , na początku napisz mu ,że jesteś gotowa wysłać ale ma pokryć wysyłkę ( towar niezgodny z opisem ,to jest przy sporze) albo o częściowy zwrot lub eskaluj i walcz o pełny refund , jak sprzedał zły rozmiar(jak dobrze udokumentujesz to jest szansa ,że dostaniesz zwrot cały) .... decyzja Twoja .
ali zawsze ma pieniądze do puki się nie zakończy cała transakcja , przy odsyłaniu to samo

Autor postu otrzymał pochwałę
lexio
AKTYWNY
 
Posty: 531
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:48
Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez khaleesi » 24 lip 2014, o 22:27

Ale jak odpowiedzieć na jego propozycję? muszę znów kliknąć modyfikację?

I w ogóle co się stanie jeśli na ten moment kliknęłabym eskalację? Bo ja nie ogarniam za bardzo o co z tą eskalacją chodzi
khaleesi
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 19:05
Telefon:: lg

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Robbo » 24 lip 2014, o 22:34

Nie modyfikujesz. Prowadzisz rozmowę w sporze. Jeśli zgodzi się na Twoje warunki to akceptuje i dostajesz kasę, jeśli odrzuci to masz możliwość eskalacji sporu.

Ja i LG G2

Autor postu otrzymał pochwałę
Ostatnio edytowano 24 lip 2014, o 22:44 przez Robbo, łącznie edytowano 1 raz
Robbo
AKTYWNY
 
Posty: 772
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 11:25
Pochwały: 16
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez khaleesi » 24 lip 2014, o 22:41

Jak jest strona ze sporem to jest tak: Szczegóły sporu, potem niżej historia sporu i na samym dole wiadomości - i tam w tych wiadomościach pisać?

Mam nadzieję, że tak bo już zdążyłam to zrobić, czas mnie trochę goni ;-)
khaleesi
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 19:05
Telefon:: lg

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Robbo » 24 lip 2014, o 22:45

Tak, pisać w tych wiadomościach.

Ja i LG G2
Robbo
AKTYWNY
 
Posty: 772
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 11:25
Pochwały: 16
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez grendel » 24 lip 2014, o 22:56

Mam pytanie, bo w tym wątku tego nie znalazłem a nie wiem czy dobrze tłumaczę zapis na Ali:

Odebrałem przesyłkę, tzn. pokwitowałem listonoszowi. W trackingu już jest info, że przesyłka dostarczona. Na Ali nie zatwierdziłem CONFIRM ORDER RECEIVED.

Wg Reminder-a mam 45 dni Purchase Protection.

Czy ta ochrona jest faktycznie do tego czasu mimo, że z trackingu wynika, że towar dostałem? Czy zamówienie jest automatycznie zamykane przez Ali np po 7, 10 czy 14-tu dniach od potwierdzenia w trackingu, że towar dostarczono?

Umówiłem się ze sprzedawcą, że wyśle mi część zamówienia, która była uszkodzona. Podał mi w wiadomości na Ali numer trackingowy, tyle że ten się nie pojawia. Nie chcę się dać wydy...ć.
grendel
AKTYWNY
 
Posty: 304
Dołączył(a): 11 paź 2013, o 16:09
Pochwały: 7
Telefon:: Letv X600
ROM: BB72 07S RL

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lexio » 24 lip 2014, o 23:01

nie kończ zakupu samo się nie zamknie a raczej nie powinno przez te 45 dni , podał nr więc czekaj masz dowód w razie czego i dobrze ,że w wiadomościach
lexio
AKTYWNY
 
Posty: 531
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:48
Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lexio » 24 lip 2014, o 23:04

khaleesi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Piszesz na dole pod zamówieniem Twoim obojętnie czy w sporze czy w zakupie to jest jedyne ogólne wiadomości które dotyczą zakupionego towaru .Eskalacja sporu to pisałem czytaj uważnie wtedy ali rozpatruje kto ma racje ....pisałem wyżej dowody itd ,rozmowa ta też jest ważna co uzgadniacie
lexio
AKTYWNY
 
Posty: 531
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:48
Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez khaleesi » 24 lip 2014, o 23:10

lexio napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Piszesz na dole pod zamówieniem Twoim obojętnie czy w sporze czy w zakupie to jest jedyne ogólne wiadomości które dotyczą zakupionego towaru .Eskalacja sporu to pisałem czytaj uważnie wtedy ali rozpatruje kto ma racje ....pisałem wyżej dowody itd ,rozmowa ta też jest ważna co uzgadniacie



Napisałam mu ostatecznie (w dużym skrócie), że nie chce mu jej odsyłać, bo zwrotu potrzebuję szybko to po 1, po 2 boję się, że przesyłka się zgubi i zostanę bez pieniędzy i bez sukienki, a dodatkowo, dlaczego mam dopłacać do interesu skoro to nie moja wina, że podane są złe wymiary, zaproponowałam, że zostawię ją u siebie, a ewentualnie niech odda chociaż połowę i zobaczymy co on na to :roll:

Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję za porady, to był mój pierwszy zakup więc poruszam się po tej stronie strasznie po omacku :roll:
khaleesi
 
Posty: 31
Dołączył(a): 23 lip 2014, o 19:05
Telefon:: lg

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lexio » 24 lip 2014, o 23:15

Dlatego kto ma chęć to pomoże ,pierwsze kroki są trudne .. i pamiętaj zawsze pisz w "Message" tam masz też do wstawiania zdjęć i emotki;) bo to poźniej ali czyta jak prowadziliście rozmowę .A jak chcesz podziękować to przy każdym tu poście masz po prawej "+" ;)
lexio
AKTYWNY
 
Posty: 531
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:48
Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości