• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez kinder112 » 19 wrz 2015, o 13:28

Witam,

Zamówiłem na AliExpress M1 Note, telefon przyszedł w oryginalnym pudełku choć wydaje mi się że otwartym zdziwiło mnie też że miał już ustawiony język polski. Folie na telefonie z przodu i tyłu wydają się być oryginalne ogólnie tel. wygląda na nowy. Niestety nie czyta kart SIM w 1 slocie (3G/4G) jest to wersja M463U czyli powinna u nas działać, testowałem z różnymi wersjami softu i paroma kartami SIM. W jaki sposób powinienem rozwiązać ten spór? Wolałbym uniknąć wysyłania paczki do chin i czekania pewnie z 2 miesiące na kolejny telefon. Czy ktoś jest w stanie doradzić ile mógłbym być wart tel. z niedziałającym SIM1?
kinder112
 
Posty: 92
Dołączył(a): 9 kwi 2015, o 19:02
Telefon:: Nexus 4
ROM: 5.1

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Masiakox » 19 wrz 2015, o 16:16

Wart tyle na ile sobie wycenisz tą "niedogodność" :) Wal dispute na ali najlepiej podparte jakimiś fotkami/filmikiem i przestaw problem jako straszne utrudnienie, może wyciśniesz z pingponga paredziesiąt % :P
Masiakox
 
Posty: 166
Dołączył(a): 25 sie 2015, o 11:29
Pochwały: 8
Telefon:: Letv X600

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez kinder112 » 19 wrz 2015, o 17:04

Zrobiłem filmik na którym pokazuję że Sim nie działa i proszę o pełny zwrot kwoty. W sumie masakra już 3 miesiąc tel. kupuje najpierw miesiąc wiszącego zamówienia na Xiaomiforsale potem miesiąc czekania na tel z AliExpress a teraz będzie miesiąc czekania na zwrot o ile tak gładko pójdzie. W międzyczasie zamówiłem Redmi Note 2, miałem wybrać jeden z tych dwóch ale chyba będzie po prostu Redmi.
kinder112
 
Posty: 92
Dołączył(a): 9 kwi 2015, o 19:02
Telefon:: Nexus 4
ROM: 5.1

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez carolbe » 21 wrz 2015, o 15:58

Witam,

Kupiłem na ali co prawda nie telefon tylko "komputer" do samochodu za całe 15 euro ;) Przyszło i nie działa, sprzedawcy wysłałem screeny i filmik, bo poprosił po czym brak kontaktu... Chcę otworzyć spór ale nie wiem czy mam zaznaczyć, że chcę odesłać towar czy nie? Odsyłając muszę płacić za przesyłkę a kosztowało tylko 15 euro więc tak naprawdę raczej i tak nikt nie będzie tego naprawiał. Nie wiem jak to się odbywa bo to początki zakupów na ali :)

Dzięki za pomoc
Pozdrawiam
carolbe
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 wrz 2015, o 15:36
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 21 wrz 2015, o 16:19

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

I myślisz, że ktoś na forum będzie wiedział czy chcesz odesłać towar czy nie?
Jak chcesz to zaznacz, że chcesz a jak nie chcesz to zaznacz, że nie chcesz. Przy odsyłaniu musisz zapłacisz za wysyłkę, więc domyślam się, że nie chcesz. Czyli już chyba wiesz co chcesz zaznaczyć.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcin19883 » 21 wrz 2015, o 16:22

Niskiej wartości przedmiotów się nie odsyła. Full refund lub ponowna wysyłka przedmiotu.


Sam czekam na nowe słuchawki, ponownie wysłane
marcin19883
AKTYWNY
 
Posty: 215
Dołączył(a): 25 lip 2015, o 12:43
Telefon:: lumia 520
ROM: Windows Phone 8.1

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez carolbe » 21 wrz 2015, o 16:24

Tak myślałem, że ktoś będzie wiedział czy chce mi się odesłać...

A tak na poważnie to nie wiem czy mogę się domagać pełnego zwrotu bez odsyłania towaru jeśli nie działa a kwota nie jest duża?

EDIT:

O kolega wyżej zrozumiał o co mi chodzi :P a do ilu jest niska wartość? 15 euro się kwalifikuje na 100%? :)
carolbe
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 wrz 2015, o 15:36
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcin19883 » 21 wrz 2015, o 16:27

Kiedy wysyłka staje się nieopłacalna. Ja nie odsyłałem portfela za 6 $ w twoim wypadku trochę wysoka suma, może po dogadaniu z sprzedawcą wyślij listem ekonomicznym. Wszystko zależy też od kontaktu. Czy sprzedawca miły, czy unika
marcin19883
AKTYWNY
 
Posty: 215
Dołączył(a): 25 lip 2015, o 12:43
Telefon:: lumia 520
ROM: Windows Phone 8.1

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez IgIa » 21 wrz 2015, o 17:30

do usuniecia
Ostatnio edytowano 21 wrz 2015, o 19:21 przez IgIa, łącznie edytowano 1 raz
IgIa
 
Posty: 50
Dołączył(a): 10 lip 2013, o 19:40
Lokalizacja: PL
Pochwały: 1

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 21 wrz 2015, o 18:10

carolbe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Domagać się pełnego zwrotu (bez odsyłania) możesz nawet za telefon 250$ (i więcej). To, że się domagasz zwrotu, nie znaczy że go dostaniesz. Nie ma żadnej granicy (kwoty), do której można oczekiwać zwrotu bez odsyłania
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lexio » 22 wrz 2015, o 11:11

dokładnie, Ja zakończyłem spór eskalowany nie zgodziłem sie na pierwszą wersję aliexpress ze sprzedawcą nie szło sie dogadac i przy drugim rozwiązaniu juz zaproponowali x2 co wcześniej ,Można dalej sie upierać ale w moim przypadku tylko złamana klapka zwrot 6,80 $ jest wystarczająco bo znów kroić chińczyka jest szkoda aczkolwiek towar z defektem .
lexio
AKTYWNY
 
Posty: 531
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:48
Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Chomik » 22 wrz 2015, o 19:37

Ostatnio mnie to zastanowiło, czemu chińczyki w większości czekają z odpowiedzią na spór do ostatniej chwili? Nie zależy im, żeby jak najszybciej rozwiązać problem?
Chomik
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 mar 2014, o 23:52
Lokalizacja: Gliwice
Pochwały: 1
Telefon:: Sony

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron