• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 13 wrz 2015, o 22:15

CoMamZrobić napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Chyba widziałem dzisiaj juz ten post (szybko zniknał).
Masz pokazane, ze trwa procedura zwrotu. Sami zwrócą na konto z ktorego robiony był przelew
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lexio » 17 wrz 2015, o 09:25

Założyłem spór ponieważ otrzymałem telefon z uszkodzoną klapką ,złamana . Chińczyk chciał mi zwrócić 2 $ na co się nie zgodziłem założyłem spór o częściowy zwrot 20$ . Chinczyk chciał abym odesłał ale się nie zgodziłem ( nie będę ponosił dodatkowe koszta ) . Eskalowałem spór i ali mi odpisało zwrot 3,40 $ lub odesłanie go na mój koszt . Teraz mam w sporze (eskalowany ) seller US $ 3.40 Propose Solution . I co teraz zrobić bo mam trzy możliwości "Respond " "Cancel arbitration i trzecia "View seller Solution" . Wybrałem pierwszą ale tam tylko mogłem napisać ,że się nie zgadzam na taki zwrot ale nie było zakładki z moją propozycją częściowego zwrotu . I leci czas a mam 3 dni na udzielenie odpowiedzi . Czy ali znów to rozpatrzy ?
lexio
AKTYWNY
 
Posty: 531
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:48
Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez fake4r » 17 wrz 2015, o 09:29

Ja bym zobaczył ile taka oryginalna klapka kosztuje i podał to jako argument i tyle $ zażądał.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lexio » 17 wrz 2015, o 09:37

fake4r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Problem jest w tym ,że klapki tej nie kupi już bo telefon został wycofany z produkcji . Kwotę podałem ale w odpowiedzi . Po eskalowaniu tylko sprzedający moze mi podawać kwoty a ja tylko odpisać "Respond". Tylko teraz nie wiem czy mam czekać aż on odpisze czy ali znów to rozpatrzy
lexio
AKTYWNY
 
Posty: 531
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:48
Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 17 wrz 2015, o 13:02

Ile zapłaciłeś za telefon? 2$ to praktycznie ich standardowa opcja (tzn sprzedawców i często od tej zaczynają).
Jednak jak eskalowałeś i wkroczył zespół mediacyjny to chyba coś słabo uargumentowałeś jeśli faktycznie to ali zaproponowało 3,4$.
A druga opcja z tym odesłaniem to jak wygląda? Jeśli odeślesz to ile zwróci?

Na forum ktoś pisał, że wysłanie telefonu to koszt ok 20zł (tak mi się wydaje), więc odesłanie i full refund może nie być głupim rozwiązaniem.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcin19883 » 17 wrz 2015, o 13:28

Niech ci wyśle klapkę od tego telefonu. Jak sprzedaje telefon to może ma części.
marcin19883
AKTYWNY
 
Posty: 215
Dołączył(a): 25 lip 2015, o 12:43
Telefon:: lumia 520
ROM: Windows Phone 8.1

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lexio » 17 wrz 2015, o 14:21

nie ma klapki aby mi odesłać . jak odeśle zwróci całość . Ali odpisało ,że mimo uszkodzenia telefon jest sprawny i 5 % zwrotu za uszkodzoną klapkę lub mam odesłać i dogadać się ze zwrotem za odesłanie ale chińczyk nie chce wyłożyć na to kasę a odesłanie go w całości to chyba z 50 zeta jak nie więcej , sam telefon w bąbelkowej kopercie to tak 20 zeta a już cały to dużo więcej . telefon kosztował 68 $ . Moje pytanie było inne
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Pytam bo to już po eskalacji jest i nie mam doświadczenia ponieważ to mój pierwszy spór eskalowany
lexio
AKTYWNY
 
Posty: 531
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:48
Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 17 wrz 2015, o 15:48

Napisałeś, ze masz do wyboru: "Respond " "Cancel arbitration i trzecia "View seller Solution".
- Cancel to anulowaine sporu i domyslam sie, że tego nie chcesz.
- View seller solution to zobaczenie co proponuje sprzedawca
- Respond czyli odpowiedz.

Wybrałes respond i napisałeś, że się nie zgadzasz i teraz leci czas.
Masz informację co robic. Tzn czy masz odpisac, czy sprzedawca ma odpisac czy moze obie strony maja podac nastepne argumenty.
Najlepiej pokaz screenshota
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lexio » 17 wrz 2015, o 17:16

obie strony mają odpisać . chińczyk zgodnie z sugestią ali bo mam dwie opcje wybrał częściowy zwrot czyli 3,40 $ i tyle podał . Ja natomiast też dałem odpowiedź ,że się nie zgadzam i leci czas czyli 3 dni .Tych odpowiedzi mogę cały czas dawać z tym ,że nie mam jak przy zakładaniu sporu podac kwotę refundacji tylko same odpowiedzi .
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
lexio
AKTYWNY
 
Posty: 531
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:48
Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 17 wrz 2015, o 18:13

Musisz w bardzo wiarygodny sposób udowodnić, że 5% to mało (chyba, że to faktycznie pierdoła jest). Pisanie jedynie, ze chcesz więcej myślę, że nie pomoże.
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To podaj ile kosztuje używana klapka. Ludzie jeszcze handlują telefonami typu nokia 3310, więc raczej zdobycie takiej klapki (lub nawet rozwalonego telefonu) nie powinno przekraczać możliwości (nie podałeś co to za telefon).

Generalnie z przytoczonych faktów (niewiele ich podałeś) to twój problem jest taki:
- dostajesz 3,4$ (~13zł) i kombinujesz sobie klapkę (lub używasz telefon bez klapki)
- odsyłasz (zakładam, ze paczka waży 0,5-1kg to koszt 21,80zl) i dostajesz 68$ zwrotu (>250zł)
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lexio » 17 wrz 2015, o 19:30

koniec tematu bo nikt tu nie czyta ze zrozumieniem tylko dochodzi co jak kupione i za ile a żadnej sensownej odpowiedzi a chodziło mi tylko o odpowiedź na :
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

chiński telefon który jest wycofany z produkcji pisałem wyraźnie !!! Dwa na aliexpress jej się nie kupi a już na pewno nie w pl . Pytanie było do ludzi którzy eskalowali spór i o odpowiedź a nie co i jak . A co do wysyłki to też pisałem w "kopercie bąbelkowej sam telefon to 20 zł a z pełnymi akcesoriami w oryginalnym pudełku koszt już jest od 57 zł w górę ( gabaryt ) .
lexio
AKTYWNY
 
Posty: 531
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:48
Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez yusuf » 19 wrz 2015, o 07:12

A jak Ci się wydaje, rozpatrzy czy nie, skoro znowu dało czas na podanie swoich argumentów obu stronom? IMHO wszystkie sensowne odpowiedzi juz padły, ale po prostu Cię nie satysfakcjonują. Eot

Wysłane mobilnie
yusuf
 
Posty: 166
Dołączył(a): 7 maja 2014, o 09:43
Pochwały: 3
Telefon:: Jiayu G4s | Monster

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama