• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Setral » 1 wrz 2015, o 16:45

Odnośnie opisywanej przeze mnie sytuacji dwie strony wstecz, sprzedawca bez problemu zaakceptował spór, choć w oknie komentarza wyraźnie zaznaczyłem, że zamówiony towar jest "out of stock", jak informował sprzedawca po zapłacie. Widać, wszystko zależy na kogo się trafi.
Avatar użytkownika
Setral
AKTYWNY
 
Posty: 217
Dołączył(a): 10 lip 2015, o 15:02
Pochwały: 17
Telefon:: Sony Ericsson

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez kukuku » 3 wrz 2015, o 13:06

Witam, mam problem .. Zamówiłem paczkę, paczka została wysłana na inny adres, założyłem spór i teraz nie mogę się dogadać z Chińczykiem , spójrzcie :

Obrazek


CO mam zrobić żeby oddał mi pieniądze w takie sytuacji ? Pozdrawiam .
kukuku
 
Posty: 6
Dołączył(a): 20 sie 2015, o 14:19
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez swiezak82 » 3 wrz 2015, o 13:25

Eskaluj i nie baw się z nim, tylko nie zapomnij zmienić kwoty.
Avatar użytkownika
swiezak82
VIP
 
Posty: 1353
Dołączył(a): 24 kwi 2014, o 11:42
Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez existe » 3 wrz 2015, o 18:38

ze screenu wynika - ze nic nie wynika :-)) prze zabawna dyskusja - w odpowiedzi tylko "friend" :-))
po co wogole piszesz do sprzedawcy - dispute - escalate - to jest standardowa droga w tej sytuacji - a na koniec szybko negatyw - z tym nie mozna sie ociagac bo na to jest tylko kilka tygodni
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez krojo » 6 wrz 2015, o 09:11

Witam
Jakiś czas temu zakupiłem na ali silniki w sumie dlatego że cena była bardzo niska i zamiast silników otrzymałem jakieś klipsy, próbowałem się dogadać z chińczykiem ale jedyne co mi proponował to zwrot połowy kasy i zatrzymanie towaru albo odesłanie towaru i zwrot całości. Kwota wynosiła 20$ otwierać spór czy przyjąć połowę ? Wysyłka mi nie się opłaci z tego co mi pokazał kalkulator poczty.
krojo
 
Posty: 20
Dołączył(a): 17 lip 2014, o 17:06
Telefon:: sony

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Venn » 6 wrz 2015, o 09:17

Otwieraj spór o full refund bez odsyłania.
Avatar użytkownika
Venn
AKTYWNY
 
Posty: 511
Dołączył(a): 9 kwi 2014, o 10:17
Lokalizacja: WWA
Pochwały: 42
Telefon:: Lenovo K3 note

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez wilkw » 9 wrz 2015, o 11:23

Kupiłem case do telefonu i zapłaciłem. Chińczyk odpisał, że nie ma takiego koloru. Status jest "Awaiting delivery". Jest tracking number ale napisał, że nie wysłał. Czy przy takim statusie moge otworzyć spór? Napisał mi jeszcze, żebym potwierdził odbiór i wtedy mogę otworzyć spór a on mi szybko zwróci kasę, dziwne to, nie może na tym etapie zwrócić kasy? Czy dobrze rozumiem, że spór mogę wszcząć dopiero po 5 dniach od wysyłki? Skąd się bierze number tracking jeśli on tego nie wysyła?
Jiayu g4c - Honor 3c - Nubia Z7 max - Sharp Z3 - Sharp Aquos S2 - aktualnie SHARP AQUOS S3
wilkw
AKTYWNY
 
Posty: 234
Dołączył(a): 1 mar 2014, o 22:54
Pochwały: 11
Telefon:: Sharp Aquos S3
ROM: 8.0

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 9 wrz 2015, o 11:55

Numer trackingowy wymyślił lub podał z innej paczki.
Jak potwierdzisz odbiór to nie otworzysz sporu, więc nie rób tego.
W tej chwili nie może zwrócić kasy (on jej fizycznie jeszcze nie ma). Poczekaj, otwórz spór i wtedy dostaniesz zwrot kasy od ali.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez wilkw » 9 wrz 2015, o 13:59

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dzięki za odpowiedź.
I jeszcze jedno pytanko do innego zakupu, jeśli sprzedawca anulował zakup (wcześniej kupiłem i zapłaciłem) a on nie miał tego i anulował Cancelled Order i status jest Closed to tylko czekać za zwrot?
Jiayu g4c - Honor 3c - Nubia Z7 max - Sharp Z3 - Sharp Aquos S2 - aktualnie SHARP AQUOS S3
wilkw
AKTYWNY
 
Posty: 234
Dołączył(a): 1 mar 2014, o 22:54
Pochwały: 11
Telefon:: Sharp Aquos S3
ROM: 8.0

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez fake4r » 9 wrz 2015, o 14:06

Tylko i wyłącznie.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez yusuf » 10 wrz 2015, o 11:45

Z otwarciem sporu po potwierdzeniu odbioru nieco się ostatnio zmieniło, Ali daje jeszcze taką możliwość przez, zdaje się, 30 dni. Właśnie sprawdziłem swoje zakupy, jak najbardziej mam taką możliwość, pomimo, że potwierdzenie złożone.
yusuf
 
Posty: 166
Dołączył(a): 7 maja 2014, o 09:43
Pochwały: 3
Telefon:: Jiayu G4s | Monster

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez niksfirefly » 10 wrz 2015, o 12:18

Witajcie
Przeczytałem FAQ ale nie do konca rozumiem i mam pytanie o cancel dispute.
Otrzymalem potluczone szybki protectora do smartfona - otworzylem spor na ali
i poprosilem o ponowne przeslanie produktu.
sprzedawca mi odpisal
Goods has been delivered out, please cancel the dispute, otherwise I will return the money to you .
z czego wnioskuje ze wysle mi ponownie kolejna kopie - czy dobrze to rozumiem?
Ponizej cytuje pkt FAQ z forum i nie rozumiem - czy jak wcisne cancel to juz nie bede mogl ponownie otworzyc sporu?
czy tez bede mogl?

pozdrawiam

-----

P: Po namowach sprzedawcy zamknąłem spór, Czy będę mógł go otworzyć ponownie?
O: Tak, pod warunkiem, że nie był eskalowany.

P: Zaakceptowałem rozwiązanie sporu zaproponowane przez sprzedawcę. Czy mogę otworzyć spór po raz drugi?
O: Nie.
niksfirefly
 
Posty: 2
Dołączył(a): 10 wrz 2015, o 10:57
Telefon:: sony

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron