• Reklama

Głośniki bluetooth

Akcesoria do telefonów, tabletów i innych chińskich gadżetów

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez saperq » 25 sie 2017, o 12:16

Również posiadam BW-F4 i jestem bardzo zadowolony. Kupiłem w banggood.
Aktualnie eksploatowane: Lenovo P2, Redmi note 5 4/64, Honor play :-)
Na sprzedaż: brak, wszystko poszło ;-)
Zobacz moje OLX
saperq
VIP
 
Posty: 838
Dołączył(a): 8 maja 2014, o 21:36
Pochwały: 32
Telefon:: Asus Zenfone Max

Reklama

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez adamuadamu » 28 sie 2017, o 10:14

tronsmart t6 wychodzi dzis na ali z oficjalnego sklepu z kuponami select + zniżką od sprzedawcy za 38,33USD
dodatkowo givingassistant.org ma jakies promo dla nowych kont i za zakupy na ali>10usd jest bonus 5usd
adamuadamu
 
Posty: 124
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 13:19
Lokalizacja: wlkp
Pochwały: 14
Telefon:: sharp s2
ROM: trebled

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez adamuadamu » 18 wrz 2017, o 16:25

przyszedł do mnie dziś Tronsmart T6
sprzedałem tydzień temu Blitzwolfa BW-F4, więc nie będzie bezpośredniego porównania. W każdym razie po uruchomieniu Tronsmarta gdyby nie uszy, do uśmiechałbym się dookoła głowy ;)
Gra bez żadnych wątpliwości sporo głośniej niż F4, basów też więcej - orientacyjnie 2/3 głośności T6 = 100% możliwości Blitzwolfa. Gra czysto i przyjemnie - zarówno jungle jak i punk rocka; dalsze wrażenia później, na razie rodzina chce mnie z domu wystawić za odsłuchy na 100% mocy.
Zasięg BT, czyli główna wg. mnie bolączka blitzwolfa F4, dużo lepszy, nie ma przerw i zakłóceń w przypadku przemieszczania się z telefonem.
Rozmowy głosowe jeszcze nie testowane.
Dzwięki parowania takie same jak w blitzwolfach - nie ma niebezpieczeństwa pani gadającej szlaczkami.

Na razie wykryta jedna wada - w trakcie odtwarzania czegoś z dużym dupnięciem basem głośnik zwyczajnie się przemieszcza, zarówno położony bokiem jak i stojąc pionowo. Do playbacku na 100% wypadałoby chyba kłaść go na jakimś kocyku, gąbce albo sofie.

W każdym razie wydaje mi się, że za ~40USD to znacznie lepszy zakup niż F4 w chwili obecnej. Więcej wrażeń jak już głośnik trochę sobie pogra, sprawdzi się baterię itp. itd., a mi banan pozakupowy zejdzie z buźki.
adamuadamu
 
Posty: 124
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 13:19
Lokalizacja: wlkp
Pochwały: 14
Telefon:: sharp s2
ROM: trebled

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez Herezja » 18 wrz 2017, o 19:06

Gwoli przypomnienia. Każde urządzenie do ekspozycji dźwięku trzeba //wygrzać//. Dopiero wtedy będziesz miał właściwą jakość odsłuchu.
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez Vovek » 18 wrz 2017, o 22:34

Meloman... Jak by to były słuchawki za 4 koła albo głośniki za 10 to może audiofilu i byś różnice usłyszał a nie w głośniczku za 130 zeta...
Vovek
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 wrz 2016, o 08:32
Telefon:: Samsung

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez Herezja » 19 wrz 2017, o 00:54

Nie jestem i nigdy nie byłem i pewnie nie będę melomanem ale to o czym pisze jest faktem, że dopiero po jakimś czasie dźwięk z głośnika (tak słuchawki to też głośniki) nabierają domyślnej barwy. Więc jeśli się na czymś nie znasz to się nie wypowiadaj. Ja osobiście nie znam się na samochodach więc w tej materii słucham innych a nie prawie farmazony.
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez adamuadamu » 19 wrz 2017, o 11:07

ja też uważam, że głośnik czy słuchawki muszą sobie pograć zanim zostaną jakoś bardziej definitywnie ocenione - dlatego wspomniałem o tym w ostatniej linijce. Sprzęt sobie pogra, ja też przestanę jarać się wyłącznie nowością, na pewno znajdzie się kilka nagrań, gdzie głośnik się wyłoży :)
adamuadamu
 
Posty: 124
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 13:19
Lokalizacja: wlkp
Pochwały: 14
Telefon:: sharp s2
ROM: trebled

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez Herezja » 21 wrz 2017, o 05:19

@Adamuadamu moja ostatnia wypowiedź w tym wątku była adresowana do użytkownika @Vovek.
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez adamuadamu » 21 wrz 2017, o 09:43

Herezja napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

moja wypowiedź wyżej to miał być mój głos poparcia dla Twojej tezy o wygrzewaniu głośników.

w każdym razie dalsze doniesienia z poligonu doświadczalnego tronsmarta:
- zero mikroprzerw w odtwarzaniu, tj. zero problemów z zasięgiem i komunikacją telefon<->głośnik
- można tego śmiało używać jako zestawu głośnomówiącego - zero echa i takich tam, obie strony słyszą się dobrze
- głośność powyżej 80% na skali w telefonie nie do wytrzymania w pomieszczeniu - IMO za głośno
- bateria od ostrzeżenia o niskim stanie do pełna na ładowarce 5V/2A- ok. 3h
- są jednak jakieś komunikaty mówione, na szczęście brzmi jak poprawny angielski - przy włączaniu/parowaniu/wyłączaniu wyłacznie dźwięki, natomiast słyszałem na razie "battery low" oraz "incoming call"
adamuadamu
 
Posty: 124
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 13:19
Lokalizacja: wlkp
Pochwały: 14
Telefon:: sharp s2
ROM: trebled

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez Vovek » 21 wrz 2017, o 12:17

To skoro już kilkanaście godzin wygrzewania głośnika było to może pochwal się jak teraz odsłuch ? Jakie zmiany w brzmieniu,czy bas osiągnął wymaganą głębie ? Jak głębokość sceny,tony średnie właściwie już wyeksponowane ? Sopran nie dominuje nad resztą tonów ?
Vovek
 
Posty: 11
Dołączył(a): 12 wrz 2016, o 08:32
Telefon:: Samsung

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez adamuadamu » 21 wrz 2017, o 15:14

oczywiście, wszystko perfekt, tronsmart tak się wygrzał, że zaraz na olx wystawiam cały sprzęt hifi z chaty. Aż szkoda, że to głośnik bezprzewodowy, to nie mogę zamówić do niego złoconych kabli audio :lol:

Gra dobrze, ale jeśli ktoś oczekuje ode mnie opowieści o "głębi sceny", to niech jak najszybciej doda mnie do ignorowanych na forum

Stwierdzam, że jest wręcz za dużo basów na ustawieniach standardowych - mi słucha się lepiej po ustawieniu w eq telefonu lekkiego podbicia sopranów (ViperFX->FIREqualizer->ustawienie "treble booster" jest bliskie tego, co mi pasuje)
Basy w okolicach max głośności robią się takie pudełkowe - tzn. jakby trochę brakowało najniższych częstotliwości
Jest głośny - wczoraj oprd mnie własna córka, że przeginam - a słuchałem w okolicach 70-75% wg skali z telefonu
adamuadamu
 
Posty: 124
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 13:19
Lokalizacja: wlkp
Pochwały: 14
Telefon:: sharp s2
ROM: trebled

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez MrMody » 22 wrz 2017, o 11:06

Ostatnio umarł mi mój BW-F3 (w jakiś sposób ułamało mi się złącze micro usb - nawet nie zauważyłem kiedy, dopiero kiedy chciałem go naładować). Żył przez kilka miesięcy i byłem zadowolony, aczkolwiek uznałem że warto pomyśleć nad czymś lepszym, więc szukałem na co warto wydać pieniądze, charge 2+, flip 4, charge 3, BW F4, a może wydać milion złotych na JBL Extreme.. i wczoraj cały dzień myślałem już nad zakupem F4, ale teraz to mnie zaciekawiliście! Tronsmart Element T6 - słowa nadziei. Już praktycznie chcę go kupować, aczkolwiek czy ktoś jest w stanie w prosty sposób wytłumaczyć mi co to znaczy, że ma słaby DSP? Na ten moment największy jego minus jaki widzę to, że niestabilnie stoi, ale w warunkach w jakich ja używam głośnika to nawet BW-F3 nie był w stanie ustać :D Na to sobie znajdę sposób.
MrMody
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 wrz 2017, o 10:29
Telefon:: 534251446

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Akcesoria



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama