• Reklama

Głośniki bluetooth

Akcesoria do telefonów, tabletów i innych chińskich gadżetów

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez adamuadamu » 19 maja 2017, o 13:02

Wdhiz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

nie każdy ma radio FM w telefonie lub w innym urządzeniu przenośnym

mnie intryguje-zamiast właśnie poświęcania jakości dźwięku, czy dałoby się użyć do celu posiadania radia oraz czytnika kart okrągłego głośniczka BT sprzedawanego w marketach po 15-20PLN, tzn. rozbieram urządzenie, odpinam sam głośnik, a do kabli prowadzących do głośnika wlutowuję wtyczkę słuchawkową, którą wpinam w razie potrzeby w wejście line-in innego głośnika, tj. tego, z którego chcę docelowo słuchać muzyki. Ostatnio oglądałem jakiś taki wynalazek, który miał fizyczny przełącznik off/bt/fm, więc nie byłoby nawet dodatkowego urządzenia BT figurującego na liście ani niepotrzebnego zużywania baterii ww. głośniczka-dawcy na nasłuchiwanie BT. Oczywiście przyjmuję fakt, że źródło dawało by sygnał mono lub przy odpowiednim zlutowaniu dual-mono. Np. z tego filmu wynika, że całość elektroniki oraz bateria znajdują się w dolnym "spodku" i noszenie czegoś takiego ekstra nie zawadzałoby szczególnie
adamuadamu
 
Posty: 124
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 13:19
Lokalizacja: wlkp
Pochwały: 14
Telefon:: sharp s2
ROM: trebled

Reklama

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez Wdhiz » 19 maja 2017, o 13:26

Nie wiedziałem, że są telefony bez radia FM - zdarza mi się dość często go używać.
Na Ali są moduły radiowe po 6-7 USD, pewnie można zbić cenę przez cashback/promocję. Z tym, że trzeba by je jeszcze zasilić - więc zabawa staje się trochę bardziej skomplikowana.
Wdhiz
AKTYWNY
 
Posty: 317
Dołączył(a): 28 cze 2013, o 01:29
Lokalizacja: stamtad

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez VitoAndolini. » 19 maja 2017, o 17:47

Dzięki za odpowiedzi.

adamuadamu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Zajebiste rozwiązanie. Szkoda, że nie ma podanych rozmiarów.

KarlosW napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Trochę mała bateria. No ale przemawia do mnie to radio... Wiesz coś więcej o tym głośniku ?

Wdhiz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Właśnie chcę tego uniknąć. Dodatkowo zżerana bateria w telefonie, kolejne urządzenie do obsługiwania, no i wezmę telefon do drugiego pokoju to zapewne będzie gubić sygnał... Słuchawka w cenie głośnika ? Dzięki postoję :P
VitoAndolini.
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19 wrz 2016, o 16:56
Telefon:: Xiaomi

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez Gravis » 19 maja 2017, o 18:53

VitoAndolini. napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Moja siostra używa, ja mam BS-3 a niedługo dla dziewczyny dojdzie FW-4.

Ogólnie tak bym je ułożył w kolejności od najgorszego do najlepszego, przy czym na FW-4 przyjdzie jeszcze poczekać.
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Avatar użytkownika
Gravis
VIP
 
Posty: 2453
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 09:32
Pochwały: 31
Telefon:: OnePlus 7

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez adamuadamu » 19 maja 2017, o 23:22

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

wymiary to 50x50x50

przy okazji: blitzwolf bw-f3 na promo w banggood za 24.99USD do 24.05
adamuadamu
 
Posty: 124
Dołączył(a): 24 mar 2014, o 13:19
Lokalizacja: wlkp
Pochwały: 14
Telefon:: sharp s2
ROM: trebled

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez Wdhiz » 20 maja 2017, o 09:35

Jak gra BW F3 vs F4? Zajrzałem na stronę z porównaniem dźwięku z głośników BT - oluvsgadgets - dlaczego chcą, żeby słuchać muzyki przez słuchawki? Akurat nie mogę za bardzo podpiąć ich pod kompa.

Sardine 019 - ktoś porównał go w tym wątku z Bluedio BS3 - gra zdecydowanie gorzej, tak przynajmniej to zapamiętałem.

To radyjko-kostka z Allegro/Ali ma wyjście słuchawkowe - da się podpiąć pod głośnik BT?

Sony SBH 52 - nie polecam jako tylko radia ;) Kupiłem, bo jestem uzależniony od tego typu słuchawek BT.
Wdhiz
AKTYWNY
 
Posty: 317
Dołączył(a): 28 cze 2013, o 01:29
Lokalizacja: stamtad

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez KarlosW » 20 maja 2017, o 11:14

Mam Sardine. Hula od ponad roku w łazience. Trochę zasięg radia mam mizerny ale dookoła ściany..
Polecam.
Nieco glosniejszego jest Blitzwolfa F1 ale radia nie posiada.

Wysłane z mojego NX505J przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez VitoAndolini. » 20 maja 2017, o 18:12

A jeszcze pytanie techniczne. Jeżeli podepnę tą kostkę do głośnika wejściem AUX to przypadkiem kostka też nie będzie grała ? Czy wycisza się i gra tylko głośnik ?
VitoAndolini.
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19 wrz 2016, o 16:56
Telefon:: Xiaomi

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez Wdhiz » 22 maja 2017, o 12:41

Yt twierdzi że powinna sie wyciszyc. Jeden z recenzentow mial zepsuty egz. I dźwięk mu nie znikal.
Wdhiz
AKTYWNY
 
Posty: 317
Dołączył(a): 28 cze 2013, o 01:29
Lokalizacja: stamtad

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez VitoAndolini. » 29 maja 2017, o 16:25

Zamówiłem tego blitzwolfa bw-f3 z linku od adamuadamu. Przekonała mnie promocja i filmik polaka na YouTube gdzie rzuca nim z córką po całym ogrodzie i nadal dobrze gra głównie dlatego, że mam 1,5 syna-niszczyciela ;) Głośnik będzie używany głównie jako radio puszczane przez telefon (jak nie zda to egzaminu to dokupię kostkę także od adamuadamu). Relację zdam wkrótce. Dzięki za odpowiedzi.
VitoAndolini.
 
Posty: 8
Dołączył(a): 19 wrz 2016, o 16:56
Telefon:: Xiaomi

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez idzik88 » 12 cze 2017, o 17:43

Ostatnio miałem okazję posłuchać JBL Charge 3. Czy znacie jakiś chiński głośnik o podobnym dźwięku? A może wspomniany wcześniej F4 jest aż tak dobry?
idzik88
 
Posty: 15
Dołączył(a): 29 cze 2015, o 17:02
Telefon:: lenovo

Re: Głośniki bluetooth

Postprzez Gravis » 12 cze 2017, o 18:54

Nie jest aż tak dobry. Pytanie czy słyszałeś oryginalnego JBLa czy podróbę?
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Avatar użytkownika
Gravis
VIP
 
Posty: 2453
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 09:32
Pochwały: 31
Telefon:: OnePlus 7

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Akcesoria



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama