• Reklama

[aliexpress] Reklamacja telefonu i innych produktów z Chin.

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez tacim » 25 paź 2013, o 06:28

BUYER@ALIEXPRESS.COM <BUYER@ALIEXPRESS.COM> ale z tego co doczytałem to nic to może nie dać- sprawdź. I tu zobacz cs-us@service.alibaba.com <cs-us@service.alibaba.com>
tacim
AKTYWNY
 
Posty: 403
Dołączył(a): 20 wrz 2013, o 20:45
Lokalizacja: Stolica
Pochwały: 4
Telefon:: SE K510

Reklama

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez tacim » 26 paź 2013, o 20:25

Mój tel do Chin szedł 9 dni.
tacim
AKTYWNY
 
Posty: 403
Dołączył(a): 20 wrz 2013, o 20:45
Lokalizacja: Stolica
Pochwały: 4
Telefon:: SE K510

Re: Odp: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez cakp » 28 paź 2013, o 15:23

Zakupiłem swój pierwszy produkt na aliexpress. Chinatronic wysłał telefon jako gift. Pewnie dlatego w środku nie było faktury. Czy brak dowodu zakupu w paczce,kupujac na aliexpres jest czymś normalnym? Jak mam później sprzedać telefon czy reklamować.

Wysłano z telefonu
cakp
 
Posty: 64
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 11:28
Pochwały: 1
Telefon:: a820

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez espe » 28 paź 2013, o 17:40

Kupując na aliexpress, allegro, ebay, czy też innych serwisach podpisujesz jednocześnie umowę cywilnoprawną ze sprzedającym, a to jednocześnie jest dowodem zakupu. Nie zmienia to faktu, że faktura, czy też rachunek powinny być dodawane do towaru.
espe
 
Posty: 10
Dołączył(a): 17 kwi 2013, o 19:30
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 1

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez dytruff » 29 paź 2013, o 11:36

Brak dowodu zakupu i karty gwarancyjnej jest czymś normalnym. Reklamować można ale z duszą na ramieniu.
Avatar użytkownika
dytruff
AKTYWNY
 
Posty: 762
Dołączył(a): 21 kwi 2013, o 23:43
Lokalizacja: śląskie
Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Re: Odp: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez cakp » 29 paź 2013, o 22:55

Karta gwarancyjna akurat była i to po chinsku. Czyli papiery które dał producent. Strach reklamowac skoro paczki gina lub zostają wstrzymane. Chyba wolalbym oddac do serwisu w polsce i zaplacic w przypadku telefonu za ok 1500zl. Niż ryzykowac utrate. A jak to u was jest

Wysłano z telefonu
cakp
 
Posty: 64
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 11:28
Pochwały: 1
Telefon:: a820

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez tacim » 31 paź 2013, o 11:49

Wysłałem telefon razem z innym kolegą z forum. Paczki szły razem ok 9-10 dni. Od kilku dni obie awizowane leżą :) Mój sprzedający twierdzi, że już wysłał nowy telefon mimo, iż nie odebrał mojego nadanego- zobaczymy co będzie dalej :) mam czas na spór. Jak pisano to albo na Androidzie po kilku miesiącach i uszkodzeniu wyświetlacza tylko wymiana była gratis. Tak, że proponuję w razie awarii kontaktować się ze sprzedającym , wysyłać film i czekac na info.
Co do wysyłki nie wiem jak przy 1500 zł ale za 400 zł deklarowanej wartości Poczta Polska chciała chyba 22 zł.
tacim
AKTYWNY
 
Posty: 403
Dołączył(a): 20 wrz 2013, o 20:45
Lokalizacja: Stolica
Pochwały: 4
Telefon:: SE K510

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez dytruff » 31 paź 2013, o 12:31

Problem pojawia się, gdy nie ma już wsparcia aliexpress. Osobiście nie kupuję rzeczy powyżej 500 zł. Wolałbym naprawiać telefon sam niż wysyłać go w ciemno do Chin. Nie wątpię, że list by doszedł, ale nie jestem pewien czy by wrócił. Inną sprawą byłaby zapłata za części. Ile by to kosztowało i najlepsze, jak zapłacić i jaka jest gwarancja na to, że pomimo wpłaty telefon wróci. Dla mnie gwarancja w Chinach jest tylko teoretyczna lub do momentu, gdy jeszcze mogę otworzyć spór.
Avatar użytkownika
dytruff
AKTYWNY
 
Posty: 762
Dołączył(a): 21 kwi 2013, o 23:43
Lokalizacja: śląskie
Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez wiatr1 » 5 lis 2013, o 11:52

Otworzyłem spór
Ze sprzedawcą dogadaliśmy się do pełnej refundacji i zwrotu towaru bo przyszedł uszkodzony.
Sprzedawca pisze że po otrzymaniu przesyłki zwróci mi pieniądze i pół opłaty transportowej – takie mamy ustalenia.
Prosi teraz o przedłużenie daty sporu i tu mam problem bo nie miałem takiej sytuacji.
W Dispute List > Dispute Detail odlicza mi czas pozostało 1d 23h jest guzik „Modyfikuj„ ale tam nie mogę wydłużyć daty sporu tylko zmienić parametry sporu
Czy tutaj Order List > Order Detail 0days 0hours 0minutes 0seconds . Request To Extend Delivery Date .- Wniosek o przedłużenie daty dostawy – Tutaj mam wydłużyć datę
Jeśli tak to o ile 40dni ( czas na dotarcie wysyłki do niego w Chinach)
Czy poczekać aż pokaże się guzik o eskalacji sporów i dopiero tam będzie można to zrobić i będzie to pod kontrolą Aliexpress.
Jeśli ktoś już miał taką sytuację to proszę o wyjaśnienia
wiatr1
 
Posty: 79
Dołączył(a): 12 lip 2013, o 19:06
Pochwały: 3
Telefon:: Lenovo a820

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez tacim » 5 lis 2013, o 16:28

Date dostawy on sam może wydłużyć , mi tak przynajmniej robił.
tacim
AKTYWNY
 
Posty: 403
Dołączył(a): 20 wrz 2013, o 20:45
Lokalizacja: Stolica
Pochwały: 4
Telefon:: SE K510

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez wiatr1 » 5 lis 2013, o 17:04

Napisałem do sprzedawcy, zobaczymy co odpisze ale nie ma chyba innej opcji poza wydłużeniem daty dostawy.
U mnie chińczyk już wcześniej wydłużył termin dostawy o 8dni na dogadanie się meilowaliśmy i czas leciał, spór otworzyłem dzień przed końcem terminu.
Być może dlatego pisze żebym to ja przedłużył, bo być może każda ze stron może tylko raz to zrobić.
Zobaczymy co dalej a czas leci.
wiatr1
 
Posty: 79
Dołączył(a): 12 lip 2013, o 19:06
Pochwały: 3
Telefon:: Lenovo a820

Re: [aliexpress] Reklamacja telefonu z Chin.

Postprzez gramacz » 15 lis 2013, o 21:32

dostałem od chińczyka adres bez europejskich symboli tylko chińskie znaczki.
Czy to normalne?
Avatar użytkownika
gramacz
 
Posty: 181
Dołączył(a): 8 mar 2011, o 01:00
Pochwały: 7
Telefon:: LENOVO

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama