• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Malutka0488 » 24 sie 2014, o 21:33

Hej mam jeszcze jedno pytanie mianowicie żeby dowaliłi mi cło muszę mieć paczkę za 150€ ale jako jedna przesyłkę czy np w miesiącu mogę zrobić zakupy do tej kwoty żeby nie dostać cła? Jak to jest ? Bo np jeśli będę zamawiać małe paczuszki to niekoniecznie mogą zatrzymać ale jak np zdarzy się ze zatrzymają mi np 2 paczki w krótkim czasie to czy ktoś się może doczepić.? Proszę o pomoc :)
Malutka0488
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:36
Telefon:: iPhone

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez KingdomPL » 24 sie 2014, o 22:14

Malutka0488 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


U nas nie funkcjonuje taka ewidencja,jeśli jedna paczka jest powyżej jakieś wartości,to płacisz VAT.
Możesz jednak zamawiać 10 paczek po 140 euro
_-Zopo zp810_-NEO N003_-XIAOMI REDMI 1S -Jiayu S3
AINOL AURORA_- ONDA V989
Avatar użytkownika
KingdomPL
AKTYWNY
 
Posty: 558
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 13:29
Pochwały: 9
Telefon:: XIAOMI REDMI 1S
ROM: MIUI V5

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez konrad » 25 sie 2014, o 13:59

KingdomPL napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


U nas nie funkcjonuje taka ewidencja,jeśli jedna paczka jest powyżej jakieś wartości,to płacisz VAT.
Możesz jednak zamawiać 10 paczek po 140 euro


Na pewno masz racje ?? Bo to o czym mówisz m sens, jednak swego czasu zamawiałem większą ilość (paczek) dla siebie i niestety ale "załapałem" się na cło, mimo małych wartości (każda poniżej 150 złotych).
konrad
 
Posty: 21
Dołączył(a): 25 sie 2014, o 11:40
Telefon:: Cubot P9
ROM: 2.1

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez felon22 » 26 sie 2014, o 20:01

Witam, ja mam taki problem że zamówiłem z chin pierwszy raz i już chyba ostatni :/
16sztuk bokserek męskich CK i 4 damskie w sumie 20 sztuk. Zapłaciłem za nią 75dolarów. Przyszło mi pismo o wysłanie rachunków lub określenie jesli to prezent co w tej paczce jest.
I teraz pytanie, płaciłem chinczykowi przez westernunion, i nie mam jak pobrać potwierdzenia.
A najważniejsze pytanie czy w ogóle przyznawać się do tej paczki ? czy najlepiej sobie odpuścić i nic się nie odzywać ?
Jest jakaś szansa że jak napisze że to prezent, i jest 20 sztuk bielizny na własny użytek o wartości powiedzmy 600 zł to że to puszczą ?
czy nie ma takiej możliwość ? Pzzesyłka jest w Warszawie a szła z china post. Dzięki z góry za odpowiedzi.
felon22
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 sie 2014, o 19:53
Telefon:: nokia

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez KingdomPL » 26 sie 2014, o 20:05

felon22 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jeśli zamawiasz podróby to nigdy nie zamawiaj tak dużej ilości. Mogą Cię posądzić o wprowadzanie do obiegu podrobionego przedmiotu ( mało prawdopodobne )
A jeśli już zamawiasz majty dla siebie to nie bierz podróbek.

konrad napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


U nas nie funkcjonuje taka ewidencja,jeśli jedna paczka jest powyżej jakieś wartości,to płacisz VAT.
Możesz jednak zamawiać 10 paczek po 140 euro


Na pewno masz racje ?? Bo to o czym mówisz m sens, jednak swego czasu zamawiałem większą ilość (paczek) dla siebie i niestety ale "załapałem" się na cło, mimo małych wartości (każda poniżej 150 złotych).


Chyba mylisz pojęcia cła z VATem a nie jest to to samo.
Cło jest od towarów powyżej 150 euro (jeśli na dany przedmiot cło jest nałożone np. na telefony i tablety - nie ma)
VAT jest od kwoty 22EURO- jeśli kupujesz coś na ali,ebay itp.Paczki od osób fizycznych przesyłanych bez opłat ze strony odbiorcy i nie w celach handlowych, czyli prezent. Tutaj podatek naliczany jest od 45 Euro.
_-Zopo zp810_-NEO N003_-XIAOMI REDMI 1S -Jiayu S3
AINOL AURORA_- ONDA V989
Avatar użytkownika
KingdomPL
AKTYWNY
 
Posty: 558
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 13:29
Pochwały: 9
Telefon:: XIAOMI REDMI 1S
ROM: MIUI V5
Góra

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez felon22 » 26 sie 2014, o 21:02

KingdomPL teraz to już wiem. Wcześniej byłem zupełnie zielony i nawet nie pomyślałem o tym że urząd celny może się zainteresować tą przesyłką.
Akurat właśnie miały być na użytek własny :/
Więc co robić ? próbować odebrać czy niech odsyłają do chin ? może jakiś sposób jest na odebranie ? moglibyście coś podpowiedzieć.
Dzięki i pozdrawiam
felon22
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 sie 2014, o 19:53
Telefon:: nokia

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Chomik » 26 sie 2014, o 21:08

Ja bym się na Twoim miejscu nie przyznawał, mogą otworzyć i dostaniesz pewnie niezłą karę, CK jest dosyć cięty na podróbki ;)
Chomik
 
Posty: 49
Dołączył(a): 8 mar 2014, o 23:52
Lokalizacja: Gliwice
Pochwały: 1
Telefon:: Sony

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez drago68 » 26 sie 2014, o 21:11

Trochę za dużo zamówiłeś w jednej paczce...., odpuściłbym i nie przyznawał się do paczki, no bo to podróbka.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez felon22 » 26 sie 2014, o 22:15

ok, nie bedę się przyznawał, może mi chińczyk jeszcze raz wyślę, to po ile najlepiej ? po 5 par ok ? czy też za dużo ?
felon22
 
Posty: 3
Dołączył(a): 26 sie 2014, o 19:53
Telefon:: nokia

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez markos323 » 26 sie 2014, o 23:25

Moi drodzy,

rok temu kupiłem A820 z Ali i obyło się bez problemów. Było to jednak relatywnie dawno i głowię się jak wygląda to teraz.
Przejrzałem paręnaście stron wstecz, ale ciężko doszukać się konkretnie odpowiedzi na moje pytania.

Odpowiedzi na moje pytania pewnie przydadzą się i innym, dlatego osoby doświadczone i aktywnych importerów prosiłbym o pomoc.

Stoję przed zakupem kilku rzeczy:
1. zegarek JARAGAR (no name) - 26$
2. kamera-długopis (no name) - 7$
3. okulary specjalistyczne (no name) - 12$
4. okulary Ray-Ban (brak nazwy i loga na samej aukcji) - 11$
5. gacie Calvin Klein (brak nazwy i loga na samej aukcji) - 2,7$
6. buty New Balance (brak nazwy i loga na samej aukcji) - 25$

Moje wątpliwości odnoszą się oczywiście do kwestii: VAT, CŁO lub gorzej (ostatnie 3 pozycje). I tak:
1. wartość pierwszych 3 pozycji już nawet nie deklarowana, a realna jest bardzo mała i nie przekracza 45 euro (limit do CŁA) i 22 euro (limit do VAT) - o ile dobrze pamiętam. Nie mam się więc co spodziewać niespodzianek i te paczki przyjdą 100% bez dopłat?
2. W przypadku 3 ostatnich pozycji kwota również jest niska, ale pojawia się aspekt prawny...
a). czy w przypadku tego typu przedmiotów duże jest prawdopodobieństwo że mi to otworzą?
b). w przypadku otwarcia, towar tani i spisuję na straty - nie przyznaję się do paczki (ale czy zawsze można się po prostu nie przyznać?)
c). czy zakup jednej sztuki a kilku (3-5) robi różnicę, w przypadku ryzyka otwarcia/oclenia itd. czy chińskimiro nie zdradza ilości na paczce?

oraz 2 pytania uzupełniające:
3. mogę zamówić paczkę do Krakowa lub Lublina. Z tego co tu widzę - Zabrze i Poznań to zagłębie zagłady - czy jednak Lublin i Kraków mają swoje oddziały? Paczki zlatują na WAW i dalej regionalnie czy misz-masz i nawet hanys może dostać wezwanie ze Szczecina?
4. czy ilość zamówionych paczek ma wpływ na szanse wpadki w urzędzie czy zamówienie kilku paczek naraz to głupi pomysł?

Post długi, ale wyczerpałem myślę pytania, które mogą nurtować świeżaków, dlatego może przydać się myślę nie tylko mi.
Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
markos323
 
Posty: 4
Dołączył(a): 28 lis 2013, o 14:20
Telefon:: Nokia E72

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez victor44 » 27 sie 2014, o 06:23

1 tak bez oplat
2a nie otworza jesli po jednej sztuce to ok
2b tak
2c max 2-3 szt
3 podajesz adres jaki chcesz i gdzie chcesz :)
4 nie ja mialem w trakingu kiedys kilkadziesiat :p
victor44
AKTYWNY
 
Posty: 259
Dołączył(a): 19 gru 2013, o 16:11
Pochwały: 9
Telefon:: Meizu MX4

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez wacie72 » 27 sie 2014, o 07:41

markos323 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nie ma reguły , Kraków też "łapie się " pod WER Zabrze. Mój telefon właśnie tam zawitał w drodze z Warszawy do Krakowa.

Panowie mam dziwne pytanie ?
Większość z was ma to za sobą , a ja po raz pierwszy załapałem się na WER Zabrze.
Jak robicie scren płatności kartą w T-mobile ? Nie ma tam możliwości "zrobienia" go w PDF-ie .
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron