• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Wujek » 14 sie 2014, o 11:55

A ile maksymalnie czekaliście na zwolnienie? Ja już czekam 8 dzień i cisza.
Wujek
 
Posty: 174
Dołączył(a): 7 sty 2014, o 21:32
Pochwały: 7
Telefon:: ZTE v967s
ROM: LeWa OS v5 PL

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Yooperek » 14 sie 2014, o 14:10

czyli mimo nawet jak nie odpisze na pismo od UC ze zatrzymali paczke i chca dokumenty ,to jak otworzą mozna mieć problemy?
Yooperek
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 21:56
Telefon:: Samsung Galaxy Ace

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Zajcu » 14 sie 2014, o 16:26

Wujek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zamawiałem telefon z Singapuru przez Allegro i u mnie wygląda to tak:
Zatrzymanie przesyłki w cle 2014-08-07 11:54 - następnego dnia (2014-08-08) przyszło pisemko z UC żeby wysłać dowody zakupy itp. ale nie odebrałem w tym dniu i zostało awizo, odebrałem dopiero we wtorek (2014-08-12) i w tym dniu wysłałem na maila UC potrzebne informacje. A 2014-08-14 11:44 pojawiło się na trackingu że przesyłka została zwolniona przez uc.
Zajcu
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 sie 2014, o 16:16
Telefon:: SonyEricsson

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Wujek » 14 sie 2014, o 17:09

Dziękuję za odpowiedź. No nic, poczekam do następnego tygodnia i zadzwonię.

O, przed chwilą sprawdziłem i przesyłka zwolniona. Pewnie dużo roboty mieli.
Wujek
 
Posty: 174
Dołączył(a): 7 sty 2014, o 21:32
Pochwały: 7
Telefon:: ZTE v967s
ROM: LeWa OS v5 PL

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Dariushinio » 18 sie 2014, o 17:15

nie polecam odbierać osobiście paczek w urzedzie celnym , magazyn jest po lewo a po prawo siedzą urzednicy i wiesz że na magazynie leży twój zajebisty telefonik ale nieee, temu cwelowi nie chce się ruszyć dupy wypisać papierów i dać odprawę na paczkę bo woli sobie palić fajke 10 minut a później cię dobić i powiedzieć że wydanie paczki dopiero w czwartek albo piątek
Dariushinio
 
Posty: 103
Dołączył(a): 16 lut 2014, o 10:10
Telefon:: A820

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Doman » 18 sie 2014, o 21:19

Bez przesady, to nie norma. Lepiej tydzien czekac na listonosza? Ja odbieralem paczke w UC i odbylo sie sprawnie.
Doman
AKTYWNY
 
Posty: 603
Dołączył(a): 13 maja 2014, o 16:16
Pochwały: 17
Telefon:: Xiaomi Redmi 3/4

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !

Postprzez kot-ka » 19 sie 2014, o 12:46

Słuchajcie mam takie pytanie: Zamawiam z Ali na przykład torby, plecaki, paski itd. W tytule przedmiotów nie ma napisane, ze jest to powiedzmu torba Dior lub Chanel czy Prada, ale na torbie jest logo powiedzmy CC i wisiorek przyczepiony do zamka z logo CC (dwie odwrócone C). I teraz czy jak zatrzymaja moja paczke i sprawdza to stwierdza, ze jest to produkt podrobiony? I bede miala w zwiazku z tym klopoty? Chce zamówic w jedej paczce powiedzmy 10 toreb wiec paczka bedzie dosyc duza, a napewno taka, ze nie zmiesci sie do skrzynki. Czy to automatycznie bedzie dla celnikow powod, zeby ją sprawdzić? jak wyglada taka procedura? Sprawdzaja paczki poprzez odpakowanie jej i pozniej gdyby nic nie bylo nielegalnego to zapakowują spowrotem i dostarczaja do adresata? Co robic gdy skontroluja i stwierdza, ze podróbki i mam placic kupe kasy kary za 10 torebek? Moge mowić, ze nie zamawialam? czy sa w stanie to jakos sprawdzic? Wejsc mi na konto bankowe czy cokolwiek? Jak sie dowiedziec czy paczka zostala zatrzymana przez UC i kiedy mozna miec juz pewnosc, ze do mnie idzie i moge przestac sie obawiac? Do tej pory przychodzily do mnie male paczuszki z bielizna, ale w kazdej byly zazwyczaj jedna sztuka (komplet majtki i biustonosz) i nie bylo zadnych problemow (tylko, ze bielizna nie miala zadnych firmowych oznaczen ale byla replika bielizny markowej i wygladala identycznie, poprostu nie miala na metkach nazwy tej marki). Prosze o porade, wiem, ze to forum o telefonach ale moze ktos bedzie wiedzial jak to jest?
kot-ka
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 sie 2014, o 12:17
Telefon:: Nokia Lumia 625

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez nx9020 » 19 sie 2014, o 13:06

Ja mam dość dziwną sytuację z trackingiem. 11 sierpnia moja paczka wylądowała w Warszawie, 13 dostałem pismo z UC i od razu wysłałem potwierdzenia mailem. Po godzinie przyszło mi potwierdzenie mailowe, że mój mail został wyświetlony. Dziś jest 19 sierpień a ja nadal mam w trackingu status z jedenastego "Nadejście przesyłki WER Warszawa". Nie ma nic o zatrzymaniu w cle, do WER Warszawa oczywiście nie sposób się dodzwonić. Miał ktoś podobną sytuację?
nx9020
 
Posty: 11
Dołączył(a): 15 sty 2014, o 23:03
Telefon:: Lenovo

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez KingdomPL » 19 sie 2014, o 14:48

Doman napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Raczej to u Ciebie jest wyjątek od normy. U mnie nie można odbierać osobiście ( UC PRZEMYŚL).
A celnicy są po prostu..................... najdelikatniej mówiąc nie uprzejmi
_-Zopo zp810_-NEO N003_-XIAOMI REDMI 1S -Jiayu S3
AINOL AURORA_- ONDA V989
Avatar użytkownika
KingdomPL
AKTYWNY
 
Posty: 558
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 13:29
Pochwały: 9
Telefon:: XIAOMI REDMI 1S
ROM: MIUI V5

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !

Postprzez bumbum » 20 sie 2014, o 10:00

kot-ka napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ja bym absolutnie nie ryzykował. Jedną sztukę mozna, raczej nic nie zrobia, miałem taki przypadek, ale jak zatrzymają tyle sztuk to Kancelaria reprezentujaca zrobi wszystko by dowalic Ci z kilka tysiecy złotych. To podchodzi pod próbe wprowadzenia do obrotu,

Cytuje fragment artykułu z gazety prawnej
"Kontroli podlegają także przesyłki prywatne. Dlatego zlecenie zakupu podrobionych okularów rodzinie lub znajomym mieszkającym zagranicą również niesie ze sobą ryzyko zatrzymania paczki przez służby celne. Jeżeli w przesyłce znajdzie się ilość towaru sugerująca zamiar wprowadzenia go do obrotu, to adresat może zostać ukarany grzywną na podstawie art. 305 ustawy “Prawo własności przemysłowej”.
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez dejf34 » 22 sie 2014, o 10:41

http://www.aliexpress.com/item/New-Mode ... 95404.html

Witam,co użytkownicy myślą o tym Dieslu? za 100$ warto,wg mnie wygląda naprawdę fajnie a nie jakaś tandeta,chciałbym go razem z pudełkiem i innymi papierami,dogadałem się z chinolem że gdy celnicy zatrzymają to go odeślą a ja otrzymam zwrot kasy z ali.


Jak to jest z tym ali?
Gdy zatrzymają i odeslą towar moje pieniądze na ali przepadają czy mogę się ubiegać o zwrot i mi oddadzą?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedz,bardzo mi na tym zależy bo nie wiem czy zamawiać.
dejf34
 
Posty: 50
Dołączył(a): 6 sie 2014, o 22:59
Lokalizacja: Biała Podlaska
Telefon:: Lenovo P780

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Gravis » 22 sie 2014, o 12:20

Brawa za dogadywanie się z Chińczykiem, który ma aż 3 komentarze :D
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Avatar użytkownika
Gravis
VIP
 
Posty: 2453
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 09:32
Pochwały: 31
Telefon:: OnePlus 7

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron