• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez dejf34 » 22 sie 2014, o 15:37

Gravis napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Widzę jesteś bardzo pomocny na tym forum;)
dejf34
 
Posty: 50
Dołączył(a): 6 sie 2014, o 22:59
Lokalizacja: Biała Podlaska
Telefon:: Lenovo P780

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Gravis » 22 sie 2014, o 15:39

Jakby nie patrzeć, to jest pomoc z mojej strony. Nikt o zdrowych zmysłach nie "dogaduje się" z niesprawdzonym sprzedawcą. Wszyscy wiemy co może z takiego "dogadania" wyniknąć.
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Avatar użytkownika
Gravis
VIP
 
Posty: 2453
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 09:32
Pochwały: 31
Telefon:: OnePlus 7

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez dejf34 » 22 sie 2014, o 17:06

Gravis napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Zapytam krótko,mam nadzieję uzyskać odpowiedz:)

Kupuję "firmowy" zegarek wraz z "oryginalnym" pudełkiem jakimis tam certyfikatami itp,zatrzymuje go UC,czy mogę zwrócić się do Ali że np zegarek do mnie nie dotarł bo tak faktycznie by było gdyby mi go zatrzymali i czy wtedy mogę sie ubiegać o zwrot kasy?

Pozdrawiam.
dejf34
 
Posty: 50
Dołączył(a): 6 sie 2014, o 22:59
Lokalizacja: Biała Podlaska
Telefon:: Lenovo P780

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez basa » 22 sie 2014, o 17:31

Ubiegać sie zawsze możesz ale czy dostaniesz zwrot zalezy juz od :

a) chinczyka ktory przyjmie twoj spor
b) aliexpress jezeli chinczyk nie przyjmie sporu i eskalujesz

Wszystkie takie sytuacje zalatwiane sa indywidualnie z roznym rezultatem , nikt nie przewidzi jak sie moze dalej potoczyc spor o zwrot kasy , na pewno celnicy musza odeslac sprzet do chinczyka abys wogole od niego mogl żądac zwrotu kasy , a powod dlaczego przesylka do ciebie nie dotarla , dlaczego została odesłana przez UC spowrotem musisz juz wymyslec sam na swoja odpowiedzialnosc , nikt tu nie bedzie ci radzil jak oszukac chinczyka - jezeli zamawiasz swiadomie podrobke w razie zatrzymania musisz wziasc to na klate. Oczywiscie zatrzymanie w UC nie musi oznaczac ze zaraz cie posądza o wprowadzanie do obrotu podróbki , jak nie ma zastrzezonego loga producenta lub innego podrobionego znaku towarowego na zegarku to czym sie przejmowac ze zatrzymaja i czemu nie odbierac ?
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Malutka0488 » 22 sie 2014, o 21:43

Cześć mam pytanie zamówiłam na Ali kilka rzeczy ale u rożnych sprzedawców po 1 rzeczy ale zdążyło się ze zamówiłam 4 szt u jednego i 6 u innego dostałam list ze została zatrzymana paczka o wadze 0,850 kg i ze nadawca jest nieczytelny proszę o pomoc co mam zrobić bo jedna przesyłka była o wartości 100 $ a inne 35 lub tez 48$ i jeśli nie wiem która paczkę zatrzymali to jak mam im wysłać potwierdzenie przelewu?
Malutka0488
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:36
Telefon:: iPhone

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Punisher » 22 sie 2014, o 21:56

Nie podali numeru przesyłki ?

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka
Jakieś pytania ? Pisz na PW :)
Avatar użytkownika
Punisher
 
Posty: 187
Dołączył(a): 24 wrz 2013, o 15:08
Pochwały: 4
Telefon:: Xiaomi MI3 White
ROM: MIUI

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Malutka0488 » 23 sie 2014, o 09:36

Podali nr przesyłki ale jak mam sprawdzić z Ali która to jest? Oni paczki otwierają na cle?
Malutka0488
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:36
Telefon:: iPhone

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez fake4r » 23 sie 2014, o 09:52

W ali po zalogowaniu w swoich zamówieniach (orders) po wejściu w każde (view detail) masz nr przesyłki.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Malutka0488 » 23 sie 2014, o 09:54

Hej jednak znalazłam która to przesyłka to torebka za 33 $ powiedzcie mi mam wysłać im potwierdzenie przelewu i swoje dane i napisać ze to torebka do własnego użytku? I tyle wystarczy czy coś jeszcze? To jest jakaś podróbka jak oni otwierają przesyłki to mogą się doczepić? Czy np nie bedą sprawdzać?
Malutka0488
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:36
Telefon:: iPhone

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez basa » 23 sie 2014, o 09:57

Wysylasz screen z aukcji , potwierdzenie przelewu , opisujesz ze kategoria towarowa galanteria , nie wiem co to za torebka ale jak nie ma jakiegos wielkiego zastrzezonego znaku towarowego ktory im wyskoczy podczas skanowania paczki to otwierac nie beda.
Avatar użytkownika
basa
VIP
 
Posty: 871
Dołączył(a): 27 mar 2014, o 11:52
Pochwały: 74
Telefon:: OneMinus Two
ROM: RAM

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Robbo » 23 sie 2014, o 09:58

Otworzą albo nie otworzą. Przeważnie nie otwierają.

Ja i G2
Robbo
AKTYWNY
 
Posty: 772
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 11:25
Pochwały: 16
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Malutka0488 » 23 sie 2014, o 10:01

2014 new Kardashian Kollection tote bags rivet women leather handbags pu women messenger bags female fashion kk shoulder bag.
Malutka0488
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 sie 2014, o 21:36
Telefon:: iPhone

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama