• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez marcino1104 » 9 sie 2014, o 17:18

Ale to, że oznacza jako gift nie jest jednoznaczne z pozbyciem się "zbędnych problemów " .
marcino1104
 
Posty: 152
Dołączył(a): 4 sty 2014, o 16:56
Pochwały: 3
Telefon:: Redmi

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Fatalista » 9 sie 2014, o 17:23

Najwyżej będę 15$ w plecy. Z tego co widzę to u tego sprzedawcy co czwarty kupujący to Polak i zawsze 4/5 gwiazdek. Pozostaje tylko mieć nadzieję że paczka dotrze bez komplikacji.
Fatalista
 
Posty: 21
Dołączył(a): 21 mar 2013, o 18:39
Lokalizacja: Śląskie

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez angela1168 » 9 sie 2014, o 22:30

Czy paczki EMS po 20 dniach od otrzymania z UC zawiadomienia sa cofane do nadawcy czy do magazynu i pobierają opłate za magazynowanie??
angela1168
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 sie 2014, o 14:27
Telefon:: samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez angela1168 » 10 sie 2014, o 19:35

[quote="angela1168"]Mam pytanie co zrobić zeby UC zwrócił towar do nadawcy ? pisac jakies pismo mailowe zeby odesłali czy poprostu nie wysyłac w ciagu 20 dni dokumentów? Nie chce odebrac paczki bo prosiłam sklep o anulowanie zamowienia a tego nie zrobił :/ napisali tylko ze jak odnotują zwrot u siebie to zwrócą pieniadze
angela1168
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 sie 2014, o 14:27
Telefon:: samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Jacuss » 10 sie 2014, o 19:37

Nic nie rób :) Ani nie pisz, nie dzwoń - nic
Avatar użytkownika
Jacuss
AKTYWNY
 
Posty: 387
Dołączył(a): 11 sie 2013, o 00:45
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 15
Telefon:: One Plus 5

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez angela1168 » 10 sie 2014, o 21:45

nie bedzie wtedy jakiegos problemu? czytałam na 22 stronie cytuje " sluchajcie,moze mi ktos podpowiedziec o co tu chodzi,bo zamawialem tel.na ali.Przyszło mi pismo o zatrzymaniu przesyłki itd.olałem to,po 2óch tyg.mieli wysłać spowrotem do nadawcy...Tymczasem dzisiaj przysłali mi kolejne pismo,w którym piszą o tym samym tzn.specyfikacja zaimportowanego towaru,dokumentacja potwierdzająca dokonania płatności(przelew),oświadczenie określające rodzaj towaru.Niby wszystko jasne,ale na dole pisma piszą,
że jeżeli nie zastosuję się do niniejszego wezwania to spowoduje pozostawienie sprawy bez rozpatrzenia.No i o co tu chodzi,co to ma oznaczać....? "


w paczce na pewno jest faktura , towar na pewno oryginalny tylko ja poprostu nie chce tej paczki . Na róznych forach czytałam ze trzeba napisać oswiadczenie w mailu ( tutaj równiez jest tak napisane) a znów na innych ze nic nie robic tylko ze moga i tak naliczyc opłaty jak otworza paczke a tam faktura... Miał moze ktos doswiadczenie z ta odsyłka do nadawcy?
angela1168
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 sie 2014, o 14:27
Telefon:: samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Dariushinio » 13 sie 2014, o 17:46

urząd celny zatrzymał mi paczkę, przyszło dzisiaj pismo
mógłbym wydrukować dowód zakupu udać się do nich <jestem w warszawie> i odebrać ją osobiście?
Dariushinio
 
Posty: 103
Dołączył(a): 16 lut 2014, o 10:10
Telefon:: A820

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez markus70 » 13 sie 2014, o 18:06

@up
Możesz. Ale nie ma pewności, że odbierzesz paczkę. Mogą tylko przyjąć dokumenty i wysłać później
markus70
VIP
 
Posty: 976
Dołączył(a): 31 paź 2012, o 13:15
Lokalizacja: Somewhere in Poland ;)
Pochwały: 19
Telefon:: Z reguły Xiaomi :)

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Dariushinio » 13 sie 2014, o 18:23

macie sprawdzony numer do nich? dzwoniłem jakąś godzine temu pod 4 numery i nikt nie odbiera
Dariushinio
 
Posty: 103
Dołączył(a): 16 lut 2014, o 10:10
Telefon:: A820

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Yooperek » 14 sie 2014, o 01:17

Witam własnie dowiedziałem sie o tym "chińskim allegro" i potrzebuje małej pomocy. Otóz planuje zamówic swoją pierwsza rzecz mianowicie buty roshe run (oczywiscie podrobki to wiadome ) , jednak troche obawiam sie UC. Otoz slyszalem miedzy innymi historie o tym jak jakas dziewczyna kupila sobie torebke firmowa i UC ukarało ją grzywna 2000zł. Jak postepować zeby te buty dostać bez zadnej kary ? Dodam ze planuje oczywiscie kupić tylko jedną pare w celu uzytkowania własnego a nie sprzedazy. Czy jak Celnicy dobiora sie do paczki moge dostać grzywne? Czy lepiej wtedy im nie odpisywac i trudno wiadome ze lepiej stracic te pieniadze wydane na buty niz placic wysoka grzywne (lub dogadac sie z chinczykami) . Slyszalem ze wtedy paczka wraca spowrotem do Chin . Wiem wiem ze było juz mnóstwo tematów z takimi pytaniami ,wszystkie przewertowałem jednak nie znalazłem odpowiedzi na moje pytania. Czy jak nie odpisze się nic przez te 20dni to moge mieć jakies problemy czy tylko jedynym minusem jest utrata (lub odeslanie)paczki i w tym moich pieniedzy. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć i jak postepować ? Slyszalem tez ze to ze sprawdza jedna jedyna paczke ktora zamowie jest wrecz znikome.
Yooperek
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 21:56
Telefon:: Samsung Galaxy Ace

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez aaa1 » 14 sie 2014, o 11:47

Witam

Jako że to mój pierwszy post proszę o wyrozumiałość.

Tak, wiem. Temat wałkowany tysiące razy, ale nigdy nie doczytałem się jednoznacznej odpowiedzi.
Dziś rano otrzymałem list z urzędu celnego w sprawie uregulowania opłaty celnej. I tutaj pytanie do was-forumowiczów. Czy w tej sytuacji wystarczy wysłać skan "płatności" z Aliexpress na wskazany adres mailowy? czy wymagane są jakieś inne dokumenty?
aaa1
 
Posty: 3
Dołączył(a): 14 sie 2014, o 11:42
Telefon:: Jiayu

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Cezary » 14 sie 2014, o 11:48

Tak.
Cezary
 
Posty: 117
Dołączył(a): 7 mar 2014, o 08:05
Telefon:: X7S

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama