• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez piquadrat » 30 sie 2017, o 16:57

puti100 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wysłali do Ciebie wezwanie z tą jedną przesyłką którą potem zwolnili czy też obeszło się tylko na dodatkowych 2 pozycjach w trackingu?
piquadrat
AKTYWNY
 
Posty: 324
Dołączył(a): 16 lip 2015, o 20:29
Pochwały: 13
Telefon:: brak

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez puti100 » 30 sie 2017, o 17:35

piquadrat napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Wysłali do Ciebie wezwanie z tą jedną przesyłką którą potem zwolnili czy też obeszło się tylko na dodatkowych 2 pozycjach w trackingu?

Nic nie wysłali, trading wisiał kilka dni bez zmian "przesyłka w transporcie", zadzwoniłem na infolinię poczty, gdzie powiedziano mi, że paczka trafiła na celny i została zwolniona.
puti100
 
Posty: 130
Dołączył(a): 3 maja 2013, o 18:53
Lokalizacja: internet
Pochwały: 1

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez slavo22 » 30 sie 2017, o 19:33

U mnie też telefon bez VAT. Już się przyzwyczaiłem że nawet kamera do auta jest łapana, a tu proszę - redmi 4a wczoraj przyszedł normalnie u listonosza w torbie. Czyżby Zabrze odpuszczało?
Avatar użytkownika
slavo22
VIP
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 17:49
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 70
Telefon:: ZTE Axon 7
ROM: Co chwilę inny

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez rutino » 30 sie 2017, o 19:57

Może celnicy na urlopach.

Wysłane z mojego HTC U11 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
rutino
AKTYWNY
 
Posty: 656
Dołączył(a): 3 mar 2017, o 12:32
Pochwały: 28
Telefon:: U11

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez pająk38 » 31 sie 2017, o 10:03

Kupiłem taką kamerę samochodową

https://pl.aliexpress.com/item/Car-Came ... 0.0.R9J5HI

Zatrzymano Wer Warszawa będzie VAT , czy taka kamera musi posiadać CE ? , jeżeli musi a nie ma to zwrot do Chin.
pająk38
AKTYWNY
 
Posty: 211
Dołączył(a): 5 lis 2012, o 10:10
Lokalizacja: internet

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez boroch » 31 sie 2017, o 10:17

pająk38 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


WER Warszawa nie czepia się certyfikatów. Tylko VAT będzie, albo i nie ... :)
boroch
AKTYWNY
 
Posty: 505
Dołączył(a): 28 mar 2017, o 08:11
Pochwały: 21
Telefon:: ZTE Axon 7, Sharp S2
ROM: stock

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez wojko6 » 31 sie 2017, o 12:19

A jak wygląda sprawa certyfikatów, gdy paczka idzie DHL-em?
wojko6
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10 lip 2017, o 12:05
Telefon:: Lumia 535

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez m.mietek » 31 sie 2017, o 20:44

Mi dopiero dzisiaj zwolnili telefon, i tez mam wrazenie ze dopieo po moim telefonie do nich. Przez ponad tydzien telefon byl zatrzymany a po dwoch godzinach od telefonu zostal zwolniony. Jak chcieli dokumenty zakupu to pewnie vat nalicza (banggood, pdm)?
moja przygoda z telefonami od majfriendów: zte v967s -> elephone p6000 -> jiayu s3 -> xiaomi redmi note 3 pro
m.mietek
 
Posty: 147
Dołączył(a): 26 cze 2013, o 17:50
Lokalizacja: Wołomin

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez clorox » 1 wrz 2017, o 08:58

wojko6 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


DHL nie czepia się CE. Naliczają tylko VAT i za obsługę.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez robep22 » 9 wrz 2017, o 18:03

Cześć, zakupiłem telefon na aliexpress ale mam wielki problem z celnym, wysłałem im potwierdzenie kupna i zapłaty a wczoraj otrzymałem takie coś : co robic??
Dnia 07.09.2017 r. do Oddziału Celnego w Przemyślu – Miejsce Wyznaczone Poczta Polska wpłynęła opinia Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej Delegatura w Rzeszowie Nr ORZ.WNR.440.1001.2017 z dnia 07.09.2017 r. informująca, iż towar w postaci telefon komórkowy MI 4X, zgłoszony do procedury dopuszczenia do obrotu poz. księgi magazynowej 4180/17 nie spełnia zasadniczych lub innych wymagań, ponieważ wyrób nie posiada:
oznakowania CE na wyrobie, opakowaniu (wymogi z art. 13 pkt 4 Ustawy i art. 158b ust. 1 Prawa telekomunikacyjnego oraz § 21 ust. 1 Rozporządzenia),
 dołączonej kopii deklaracji zgodności lub uproszczonej deklaracji zgodności zawierającej adres internetowy, pod którym można uzyskać pełny tekst deklaracji zgodności (wymogi z art. 11, art. 13 pkt 4 i 9 Ustawy oraz art. 158 ust. 3 pkt 1 Prawa telekomunikacyjnego),
instrukcji obsługi i informacji dotyczących bezpieczeństwa użytkowania sporządzonych w języku polskim (wymogi z art. 13 pkt 9 Ustawy oraz art. 158 ust. 3 pkt 2 i ust. 4 Prawa telekomunikacyjnego),
nazwy producenta oraz pocztowego adresu kontaktowego producenta w języku polskim (wymogi z art. 13 pkt 8 Ustawy oraz art. 158 ust. 1 pkt 2 Prawa telekomunikacyjnego).
w związku z czym Prezes UKE wydał negatywną opinię w sprawie zatrzymanego wyrobu.
W związku z powyższym oraz mając na uwadze przepis art. 29 rozporządzenia (WE) rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) nr 765/2008 z dnia 9 lipca 2008 r. ustanawiającego wymagania w zakresie akredytacji i nadzoru rynku odnoszące się do warunków wprowadzania produktów do obrotu i uchylające rozporządzenie (EWG) nr 339/93 (Dz. U. UE L nr 218 s. 30 z dn.13 sierpnia 2008r.) oraz art. 194 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 952/2013 z dnia 9 października 2013 r.. ustanawiającego unijny kodeks celny (Dz. Urz. UE L 269 str. 1 z 10.10.2013) brak jest możliwości zwolnienia towaru do procedury dopuszczenia do swobodnego obrotu.
Jednocześnie informuję, iż Strona może zadysponować towarem poprzez zmianę procedury celnej i zgłoszeniem towaru do innej dopuszczalnej procedury celnej. W związku z powyższym, jeżeli w terminie 7 dni od dnia otrzymania niniejszego pisma Strona nie podejmie działań zmierzających do uregulowania statusu prawnego towaru, organ celny podejmie z urzędu działania w tym zakresie.

mł. ekspert SC asp. Krzysztof Fedasz
(podpis na oryginale
robep22
 
Posty: 5
Dołączył(a): 10 maja 2016, o 20:17
Telefon:: lg

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez clorox » 9 wrz 2017, o 18:06

Nie ma CE na wyrobie, czyli nic nie zrobisz. Możesz odpisać, żeby odesłali do nadawcy, tak będzie szybciej. Jak nie odpiszesz to odeślą dopiero po 7 dniach. Polecam poczytać wątek o CE w Przemyślu: certyfikat-ce-zatrzymanie-przesylki-przez-uc-t32737-1080.html
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez k3lt » 11 wrz 2017, o 16:12

Pisalem to samo komus na wykopie, sytuacja identyczna wiec sie powtorze.
Kupiłeś model przeznaczony na rynek Azjatycki. Międzynarodowa wersja to Redmi Note 4 Global, ktora to posiada CE oraz B20 i kosztuje praktycznie tyle samo co 4x. Juz nie wspominajac o tym ze tego telefonu sie kompletnie nie oplaca sprowadzac z Chin bo jak zaplacisz VAT to wychodzi praktycznie tyle samo co w Polsce minus masz bezuzyteczna gwarancje w Chinach i to tylko na rok, a np. w Proline jest za 699 zł. Niestety za glupote sie płaci.
k3lt
 
Posty: 163
Dołączył(a): 24 sty 2014, o 18:25
Pochwały: 9
Telefon:: Mi 9 Lite 6/128GB

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości