• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Tommi » 23 sie 2017, o 14:53

Macie na myśli priority direct mail z banggood?

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
Tommi
AKTYWNY
 
Posty: 303
Dołączył(a): 15 lut 2015, o 23:20
Pochwały: 3
Telefon:: Mi6
ROM: xiaomi.eu

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez piquadrat » 23 sie 2017, o 15:02

Tak PDM z banggood. Zanim kupiłem próbowałem wyszukać w sieci jak bezpieczna jest to przesyłka. Nie znalazłem jasno potwierdzonych przypadków aby wpadło coś na vat. Ludzie masowo mylą PDM z PL z gearbest, wszystko ląduje w jednym woru no i po prostu nie sposób dojść co i jak. Informacyjnie burdel straszny. Za sam PDM wybuliłem 22USD więc możecie sobie wyobrazić ile będę do tyłu.
piquadrat
AKTYWNY
 
Posty: 324
Dołączył(a): 16 lip 2015, o 20:29
Pochwały: 13
Telefon:: brak

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez clorox » 23 sie 2017, o 15:12

Nie panikuj, jeszcze papierów nie dostałeś. Kwestia tego co w paczce. Jak coś innego niż telefon to powinni puścić.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez oczkers » 23 sie 2017, o 20:52

Ktoś ostatnio wysyłał dokumenty do WER Warszawa, duże kolejki mają?
oczkers
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 sie 2017, o 15:21
Telefon:: samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez samplergroup » 23 sie 2017, o 22:27

Może ktoś podpowie co zrobić mojej sytuacji.
Kupiłem telefon, używałem 4 miesiące po czym wysłałem na gwarancji do HK Goldway bo przestał działać aparat.
Telefon został naprawiony bez problemu, ja poproszony o zapłatę za wysyłkę spowrotem do mnie. Tak też zrobiłem.
HK Goldway wysłał telefon a ja dostałem z Urzędu Celnego zawiadomienie że muszę zapłacić VAT i proszą o przesłanie dokumentów zakupu.
Czy ktoś znalazł się w podobnej sytuacji?? Nie mam zamiaru drugi raz płacić VAT za ten sam telefon. Co w takiej sytuacji zrobić??
Mam wszystkie dokumenty kiedy telefon został przysłany pierwszy raz (zamówienie, potwierdzenie przelewu i dokumenty z UC dotyczące zapłaconego VAT).
Czy teraz powinienem przesłać do UC tylko dokument z obecnego zamówienia (przesyłka na 12$) i potwierdzenie przelewu?? Czy dołączyć też dokumenty z poprzedniego zamówienia??
samplergroup
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 sie 2017, o 23:58
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez piquadrat » 23 sie 2017, o 23:16

To bardzo ciekawy problem, mam wrażenie że mało kto go przerabiał. Teoretycznie jest możliwość uniknięcia podwójnego opodatkowania. Może ktoś bardziej obeznany Ci pomoże. Tak na chłopski rozum powinieneś wykazać, że ten którego otrzymałeś pierwszy raz został ovatowany, i jest to ten sam którego wysłałeś na naprawę... i jest to ten sam który teraz leży u nich na cle.
Dobrze jest wydaje mi się wpisać IMEI w deklaracji podczas wysyłki na serwis do chińczyka by mieć potwierdzenie nadania z numerem IMEI by móc je teraz przedstawić ale wiem że już stanowczo za późno na takie rady.
piquadrat
AKTYWNY
 
Posty: 324
Dołączył(a): 16 lip 2015, o 20:29
Pochwały: 13
Telefon:: brak

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez clorox » 24 sie 2017, o 10:31

@samplergroup Wyslij potwierdzenie zapłacenia VAT, korespondencję ze sprzedawcą, potwierdzenie nadania przesyłki do Chin i opisz wszystko. Powinno wystarczyć.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez m.mietek » 25 sie 2017, o 12:39

ja kupiłem Xiaomi Redmi Note 4 w sklepie Banggood, przesyłka PDM i też wpadł mi w UC.
moja przygoda z telefonami od majfriendów: zte v967s -> elephone p6000 -> jiayu s3 -> xiaomi redmi note 3 pro
m.mietek
 
Posty: 147
Dołączył(a): 26 cze 2013, o 17:50
Lokalizacja: Wołomin

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez samplergroup » 29 sie 2017, o 07:58

Tak informacyjnie. Wysłałem wszystkie dokumenty jakie miałem tj. wszystkie dokumenty kiedy telefon został przysłany pierwszy raz (zamówienie, potwierdzenie przelewu i dokumenty z UC dotyczące zapłaconego VAT), potwierdzenie nadania paczki z Polski do Chin oraz dokumenty z obecnego zamówienia (przesyłka na 12$, potwierdzenie przelewu). VAT-u po raz drugi nie zapłaciłem.

Autor postu otrzymał pochwałę
samplergroup
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 sie 2017, o 23:58
Pochwały: 1
Telefon:: Xiaomi

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez rodan77 » 29 sie 2017, o 08:06

A jak te przesyłki PDM z Banggood zatrzymane przez celników ? Wiadomo coś więcej ?
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez puti100 » 29 sie 2017, o 08:24

Mi ostatnio przyszło 5 telefonów z Banggood przesyłką pdm, nie płaciłem vatu, a jeden celnicy zatrzymali i zwolnili, wer Warszawa.

Autor postu otrzymał pochwałę
puti100
 
Posty: 130
Dołączył(a): 3 maja 2013, o 18:53
Lokalizacja: internet
Pochwały: 1

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez clorox » 29 sie 2017, o 11:42

@samplergroup No i super, że napisałeś. Najgorzej jak nie wiadomo jak się sprawa skończyła.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron