Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.

Regulamin działu

Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE
Odpowiedz

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

3 mar 2016, o 21:50

Potwierdzam, dzisiaj miałem również "zaje****ie przesympatyczną przygodę" z WER Szczecin. Zastanawia mnie czy komukolwiek w ciągu ostatniego tygodnia, przeszła tam bez VAT'u...

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

3 mar 2016, o 21:56

Mi przeszła z NLpost, opisana jako telefon, wartość 20$. Ale ostatnie dwie z jd wylądowały na vacie.

Wysłane z mojego 600 przy użyciu Tapatalka

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

3 mar 2016, o 22:30

Pierwszy zakup telefonu Redmi Note 2 od Goldwaya i niestety też zatrzymany na cle w WER Szczecin :-/

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

3 mar 2016, o 22:31

No niestety dobre czasy w wer Szczecin się zakończyły. Wytyczne od jarka poszły i tematu nie przeskoczsz.

Wysłane z mojego 600 przy użyciu Tapatalka

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

3 mar 2016, o 22:50

Kurcze jeszcze nigdy mi w Wer Szczecin nie naliczyli az mi sie wierzyc nie chce w to co piszecie. Ciekawe czy tym razem bede mial szczescie...

Tapniete z Nokia 3310

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

3 mar 2016, o 23:05

Po prostu jakiś bystry celnik lub celniczka dobrze maca paczki. Wszystko z naklejka CN22 i waga miedzy 300-600g idzie chyba na cło z przekonaniem graniczącym z pewnością, że to telefon.

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

4 mar 2016, o 07:38

Mi do paczki wcisneli ulotkę paczka za 5$ i taka sama wartość napisana na niej. Oklejony taśma od cennika. ObrazekObrazek

Wysłane z ZUK Z1 ;)

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

4 mar 2016, o 07:39

bensumer napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


No sorry ale nie musi być wcale taki bystry. Jak paczka jest opisana, że zawartość to telefon i kwota powyżej 100$ to chyba nawet ten upośledzony by to wyłapał.

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

4 mar 2016, o 08:39

Tak realnie to chyba tylko paczki od jd collection były opisywane.

Wysłane z mojego Redmi 3 przy użyciu Tapatalka

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

4 mar 2016, o 09:14

I†achi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

nie przeszła żadna, jedyna możliwość że w Warszawie przejdzie, wtedy idzie od razu do miejsca docelowego. Jak wpadnie na Szczecin to od miesiąca 100 proc vat

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

4 mar 2016, o 09:52

No i zakupy w Chinach stały się mniej opłacalne. Będzie trzeba brać zawsze EU wysyłkę przy telefonach ; /

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

4 mar 2016, o 10:05

fake4r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

LITB jest jeszcze lepsze - nie tylko opisuje pełnymi cenami, ale jeszcze nie uwzględnia ewentualnych obniżek. W praktyce zatem jeżeli nawet zapłaciłeś np. 150$ zniżając sobie cenę kuponami z 170, to na fakturze od LITB i tak będzie 170. Ciekawy system...
Odpowiedz