• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blue_voyager » 2 mar 2016, o 22:30

Nijak. Wypełnij procedury, zapłać ewentualny vat. I tyle. Nie możesz zmusić sprzedawcy do anulowania transakcji.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez marcoos1 » 3 mar 2016, o 00:00

@JoseArcadio:
- nawet w polskich sklepach są informacje, żeby przemyśleć zakupy, bo nie przyjmujemy zwrotów. Tym bardziej warto się zastanowić jak zakupy robi się na drugim końcu świata
- pokazać UC to co chcą, zapłacić, odebrać towar i potem używać lub sprzedać w Polsce
- jak nie odbierzesz i towar wróci do Chińczyka to licz się z tym, że kasy nie odbierzesz, bo czemu Chińczyk ma ponosić koszty wysyłki+zwrotu lub zniszczenia towaru (jak UC zniszczy bo nie będzie mu się opłacało odesłać)
- zakupy w necie są dla dorosłych więc zachowaj się jak dorosły i przyjmij konsekwencje swoich decyzji (złożenia zamówienia i dokonania płatności do Ali)
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez ded » 3 mar 2016, o 07:35

Zamówiłem zegarek przez ebay ale ponieważ kupujący był w tym programie, gdzie pobierają opłaty celne z góry a wysyłka była droga wybrałem darmową wysyłkę do pośrednika-pakowacza, bo wg ich kalkulatora przesyłka z ubezpieczeniem będzie tańsza niż to co proponował sprzedawca i mam jakąś szansę ominąć UC. Wartość zegarka 330 USD ale nawet ze wszystkimi opłatami wyjdzie sporo taniej z PL albo UE. Pośrednik na stronie prosi o DOKŁADNY opis zawartości i podanie ceny i tu moje pytanie. Nie spotkałem się z innymi opisami towarów niż "watch", czy w przypadku zakupu z USA może to być jakiś problem? Na stronie pakowacza zamierzam wpisać 45 usd i gift ale jak UC się upomni to oczywiście podeślę prawdziwy printscreen z aukcji w obawie o ewentualne konsekwencje. Domyślam się, że to co będzie napisane na przesyłce nie jest moim oświadczeniem do UC, mimo że to ja wyklikałem. Jaka jest max kwota giftu, który może nie zostać opodatkowany? Chciałbym ubezpieczyć tą przesyłkę na możliwie wysoką kwotę, która nie zagwarantuje dodatkowych podatków w UC.
Avatar użytkownika
ded
 
Posty: 81
Dołączył(a): 15 mar 2015, o 21:47
Pochwały: 3
Telefon:: Moto G

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blue_voyager » 3 mar 2016, o 08:23

Żadna kwota podana jako "gift" nie zagwarantuje Ci braku opłat celnych. A kwoty, od których naliczany jest VAT i cło masz podane w FAQ, poczytaj.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez recznik » 3 mar 2016, o 10:51

dodam tylko że podana przez Ciebie wartości towaru = wartość ubezpieczenia więc jak paczka zaginie to dostaniesz 45 a nie 335...
recznik
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 paź 2014, o 00:17
Pochwały: 7
Telefon:: lumia 920

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez bartazzz » 3 mar 2016, o 10:59

negocjować z chińczykiem refund. Ma prawo się nie zgodzić na całkowity. Jeśli dogadasz sie z chińczykiem wtedy nie przyznajesz się do paczki a chińczykowi zakładasz spór na kwotę ustaloną w negocjacjach
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez bensumer » 3 mar 2016, o 12:58

Witam serdecznie, jestem nowy na forum. Przejdę od razu do sedna sprawy bo to może kogoś zainteresować. Jestem ze Szczecina.

W połowie lutego br. zamówiłem telefon z Banggood , wysyłka standardowo airmail PostNL jako dropp shipping order bez logo sklepu. Nic to nie dało i 2 marca list wpadł na cło w WER Szczecin. Z tego co czytałem to były opinie, że jeżeli bezboleśnie przejdzie przez WER Warszawa to w Szczecinie się upiecze – złudne nadzieje. Od razu mówię, iż to moje pierwsze clenie z Azji więc nie jestem podpadziochem. Miła Pani celnik podczas rozmowy telefonicznej od razu zapytała czy w paczce jest telefon :). Proszę moderatorów o dodanie niniejszych informacji do FAQ – przyda się innym.

WER Szczecin „Urząd Celny Miejsce Wyznaczone „Poczta Polska" ul. Dworcowa 20b
tel. do celników: 91 434 37 83
dokumenty można od razu wysyłać na: mw.poczta@szc.mofnet.gov.pl
bensumer
 
Posty: 22
Dołączył(a): 3 mar 2016, o 11:57
Pochwały: 1
Telefon:: LG P500

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez bartazzz » 3 mar 2016, o 13:01

clenie wszystkiego w WER Szczecin od jakiegoś miesiąca t element "dobrej zmiany"
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez bensumer » 3 mar 2016, o 13:08

Podatki trzeba płacić :D. Przyda się na 500+
bensumer
 
Posty: 22
Dołączył(a): 3 mar 2016, o 11:57
Pochwały: 1
Telefon:: LG P500

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez rychotaki » 3 mar 2016, o 13:14

Potwierdzam to co napisał bensumer. Miałem to samo z LeTV x600 WER Warszawa bezboleśnie, a w Szczecinie VAT. Muszę jednak przyznać, że sprawa załatwiona od ręki. Celnikom dostarczyłem tylko wydruk z paypal i od razu naliczyli VAT i tego samego dnia zwolnili telefon.
rychotaki
 
Posty: 96
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 22:14
Pochwały: 2
Telefon:: letv x600

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez areq1987 » 3 mar 2016, o 14:53

Uszczelnienie vatu piss zapowiadał w swoim programie, więc nie wiem skąd to zdziwienie. :-)

Wysłane z mojego 2014813 przy użyciu Tapatalka
areq1987
VIP
 
Posty: 820
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 23:44
Lokalizacja: mielec
Pochwały: 6
Telefon:: Xiaomi MI5 64GB
ROM: 7.1.2 AOSP

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez bartazzz » 3 mar 2016, o 15:31

Trzeba to kalkulować i tyle

Wysłane z mojego Mi 4i przy użyciu Tapatalka
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron