• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez lukaszpluku » 8 lut 2016, o 00:20

A powiedz sam zwłaszcza widząc wpisy klientów u goldway nie masz wrażenie że już jest na cenzurowanym? Bo oni nie dadzą rady nawet jakby chcieli.... Skontrolować wszystkich przesyłek ale jak przychodzi kontener telefonów zwłaszcza po jakieś promocji....

Jeszcze jedno mnie zastanawia.... Jak to jest z tym dawaniem przesyłek na rtg, czy wszystkie dają na skan, no mamy takie chyba czasy że teoretycznie mogą wszystkie taśmowo i jak jakaś przypomina telefon [MOBILE PHONE] a już wiszą że od jednego sprzedawcy no to Vat. Z drugiej strony ma to chronić przed zagrożeniami więc powinni chyba wszystko przynajmniej oględnie badać i nie mówię że celem vatu i ochrony kasy skarbu państwa ale ot zwykle zabezpieczenia przed substancjami, zwierzętami itp bo ludzie są pomysłowi....


______________________________
Lu_Q /Vertis AIM\ - by: Tapatalk
Avatar użytkownika
lukaszpluku
 
Posty: 65
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 16:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez BlueMan » 8 lut 2016, o 01:00

Ja kupiłem telefon od Goldway w tej promocji 14.01 i przyszło bez VATu.
Więc nie dramatyzowałbym i nie szukałbym teorii spiskowych.
Polska w Chinach, Chiny w Polsce.
Avatar użytkownika
BlueMan
 
Posty: 92
Dołączył(a): 12 sty 2016, o 11:00
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Telefon:: Nokia L520
ROM: Windows 8.1

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez lukaszpluku » 8 lut 2016, o 01:03

Ooo dzięki za odpowiedź :) w takich okolicznościach rzeczywiście bezzasadne staje się moje gdybanie. Dzięki.


______________________________
Lu_Q /Vertis AIM\ - by: Tapatalk
Avatar użytkownika
lukaszpluku
 
Posty: 65
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 16:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez lukaszpluku » 12 lut 2016, o 01:06

Pytanie... Zakupiony xrn2 od goldway , zatrzymany do oclenia w Zabrzu , pismo przyszło pocztą, wysłany komplet informacji i dokumentów na e-mail.... Czy ktoś kto ma podobna sytuację lub miał może mi powiedzieć czy tracking ruszył mu po jakimś czasie (jakim) , czy może były sytuację że paczka oclona przyszła (opłata listonoszowi) ale tracking nie ruszył i zatrzymał się na "zatrzymanie w cle"?

Pytam bo już 3 dzień mija od wysłania dokumentów a status nie rusza nie wiem czy tam jutro dzwonić no bo potem weekend
Sprawdzałem maila wysłanego, poprawność załączników i informacji, adres e-mail WER.... WSZYSTKO się zgadza a tracking stoi hmmm :/


______________________________
Lu_Q /Vertis AIM\ - by: Tapatalk
Avatar użytkownika
lukaszpluku
 
Posty: 65
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 16:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez drago68 » 12 lut 2016, o 07:35

Poczytałbyś wątek.....
Podlegam pod UC Zabrze. Status zawsze się mi zmieniał na "Zwolnienie przesyłka z UC" i dalsze statusy.
Trwało to czasem różnie: od 2 dni do max 11 dni od momentu wysłania e-maila z potrzebnymi dokumentami.
Pozostaje czekać cierpliwie.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez brodziek » 12 lut 2016, o 08:30

Ale weźcie też pod uwagę, że tracking poczty często kuleje.
@lukaszpluku - możesz zadzwonić, podać nr księgi magazynowej i miła pani powie Ci czy Twój mail do nich dotarł.
brodziek
 
Posty: 15
Dołączył(a): 2 wrz 2015, o 14:44
Telefon:: Meizu Mx5

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez lukaszpluku » 12 lut 2016, o 08:58

Dzięki "brodziek" temu pytałem z kolegą zamawiałem jednocześnie w zasadzie prawie jednocześnie pisma zawiadomienia, prawie jednocześnie wysłanie dokumentów i On już telefon dawno w domu a u mnie nie rusza się status.... Gdyby okazało się że mail nie dotarł lub nie wiem co a upłynie 20 dni podane na zawiadomieniu.... Tel wraca do Chin... A status kolega mówił że jemu się zmienił w tym samym dniu i to szybko po wysłaniu dokumentów.


______________________________
Lu_Q /Vertis AIM\ - by: Tapatalk
Avatar użytkownika
lukaszpluku
 
Posty: 65
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 16:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez microbi » 12 lut 2016, o 13:22

Zadzwoń do WER, podaj numer z listu i wszystkiego się dowiesz.
Avatar użytkownika
microbi
 
Posty: 63
Dołączył(a): 2 maja 2015, o 12:30
Telefon:: Wiele

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez wilkw » 13 lut 2016, o 17:31

zamówiłem kamerę Eken H9 na GearBest za 46 $ i jest zatrzymana w WER Zabrze, będzie VAT?

Może wysłać już mailem dokumenty czy czekać?

Nadejście przesyłki 2016-02-05 15:37 International Postal System
Wysłanie przesyłki 2016-02-05 15:37 International Postal System
Nadejście przesyłki 2016-02-08 21:45 WER Warszawa
Wysłanie przesyłki 2016-02-10 20:58 WER Warszawa
Nadejście przesyłki 2016-02-11 03:47 WER Zabrze
Zatrzymanie przez urząd celny 2016-02-11 08:08 International Postal System
Zatrzymanie przesyłki w cle 2016-02-11 10:52 International Postal System
Jiayu g4c - Honor 3c - Nubia Z7 max - Sharp Z3 - Sharp Aquos S2 - aktualnie SHARP AQUOS S3
wilkw
AKTYWNY
 
Posty: 234
Dołączył(a): 1 mar 2014, o 22:54
Pochwały: 11
Telefon:: Sharp Aquos S3
ROM: 8.0

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez KrissB » 19 lut 2016, o 12:38

Witam,

Mam taki problem. Rok temu kupiłem tablet na aliexpress przyszedł bez zatrzymania na cle.
Po pół roku się popsuł i wysłałem go do naprawy.
Teraz wrócił naprawiony i został zatrzymany na cle i dostałem wezwanie do odprawy.
Dzwoniłem do informacji celnej i mi tam powiedzieli, że gdybym go odprawił za pierwszym razem to mógłbym wystąpić o pozwolenie na wysłanie go do naprawy, jeżeli tego nie zrobiłem to muszę pokazać dowód zakupu i przelewu. Wszystko fajnie tylko, że dowód zakupu i przelew jest z lutego 2015. Przyczepią się do tego?
Powiedział mi, że jak jest napisane gift to mogę w to dalej brnąć ale jak się nie uda to wtedy mogą mnie posadzić albo wlepić dużą karę.
KrissB
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 lut 2016, o 12:28
Telefon:: OnePlus X

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Setral » 19 lut 2016, o 13:05

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Myślę, że nie, a nawet jeśli to jakie to ma znaczenie? Dla nich ważne jest, aby mieć dowód na to ile kosztował Cię zatrzymany sprzęt i tyle.

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kto powiedział?

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No możesz, ale co najwyżej skończy się to odesłaniem przedmiotu z powrotem do ChRL.
Avatar użytkownika
Setral
AKTYWNY
 
Posty: 217
Dołączył(a): 10 lip 2015, o 15:02
Pochwały: 17
Telefon:: Sony Ericsson

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez KrissB » 19 lut 2016, o 13:27

Znaczy chodzi mi o datę, że chyba mogą się przyczepić że to nie ten dowód zakupu bo przecież to było rok temu, a nie mogę powiedzieć, że go nie odprawiłem (bo to podobno przemyt) i go wysłałem do naprawy a teraz wrócił.

Znaczy nie powiedział, tylko jest tak napisane na tym piśmie co dostałem od urzędu celnego, że jeżeli jest to prezent to muszę złożyć oświadczenie pod groźbą kary i jakiś tam paragraf (nie mam tego pisma teraz przed sobą).

Więc nie wiem jaką ostateczną wersję przedstawić.
1. Czy pójść pokazać screena z aliexpressu na którym nie ma daty.
2. Czy pójść pokazać screena z aliexpressu na którym nie ma daty i dodatkowo screena z banku z datą z lutego 2015.
3. Czy pisać oświadczenie, że to prezent.
KrissB
 
Posty: 3
Dołączył(a): 19 lut 2016, o 12:28
Telefon:: OnePlus X

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron