• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Widmo » 25 lis 2013, o 18:58

drago68, no to Tobie się super udało :) Ja dzisiaj dzwoniłem pół dnia do nich, aż dodzwoniłem się dopiero o 15, gdzie miła Pani powiedziała, że jest niepełna dokumentacja przy paczce i życzą sobie wysyłki potwierdzenia zapłaty z banku i podała mi maila. Wysłałem od razu skan aukcji, oraz potwierdzenie przelewu, ale to na ponad 220$, więc pewnie podatek mi dowalą, czekam na rozwój sprawy. Stwierdziłem, że nie będę kombinował z tą fakturą chińską, bo niech później będzie jakaś nieprawidłowość, to nie będę sobie robił problemów niepotrzebnie. Jak dostanę odpowiedź, bądź status przesyłki się zmieni to dam znów znać :)

P.S Na jakiego maila dokumenty wysyłałeś? Bo na stronie są podane 2 różne i nie wiem czy na dobrego posłałem mój mail.
Widmo
 
Posty: 27
Dołączył(a): 27 cze 2013, o 13:09
Lokalizacja: MiSTA

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Utioz » 25 lis 2013, o 19:09

Dokumenty do WAW to wysyłaliście na tego maila: oc441010@war.mofnet.gov.pl ? Wysłałem im we wtorek rano dokumenty i jeszcze się okaże, że nic nie dostali i zwrócą paczkę do nadawcy. Wcale mnie to nie zaskoczy. Mogliby chociaż jakieś potwierdzenie odbioru maila wysłać wtedy byłbym spokojny.
Avatar użytkownika
Utioz
 
Posty: 196
Dołączył(a): 6 mar 2013, o 01:09
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 3
Telefon:: Xiaomi redmi 1s

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez drago68 » 25 lis 2013, o 19:24

Widmo
E-mail do UC Zabrze na który wysyła się dokumenty potrzebne do odprawy celnej paczki:
werzabrze.doz@katowice.poczta-polska.pl
Faktura mogła by być. ...ale jak trafisz na celnika. który będzie chciał jeszcze potwierdzenie przelewu bankowego.....no i ...
Oprócz tego niektóre UC wymagają przetłumaczenia faktury. Możesz przetłumaczyć sam, ale musisz się pod nią podpisać.

Utioz
UC chyba nigdy nie wysyła potwierdzenia odbioru e-maila. Mi nigdy jeszcze nie przysłali.

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez bumbum » 26 lis 2013, o 09:45

Poznan jaki jest ale potwierdzenie wysyłają. tzn. Trzeba zaznaczyc w mailu ze zadasz potwierdzenia odczytu.
Meizu Pro 6 Plus
Avatar użytkownika
bumbum
VIP
 
Posty: 1405
Dołączył(a): 17 paź 2012, o 21:20
Lokalizacja: Honolulu
Pochwały: 38
Telefon:: Meizu Pro 6 Plus
ROM: Flyme 6.1.0.0G

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez drago68 » 26 lis 2013, o 09:48

UC Zabrze nie robi tego pomimo zaznaczenia potwierdzenia odczytu e-amila.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez kecaj999 » 26 lis 2013, o 13:47

Opisuję mój problem. Zamówiłem telefon pocztą Singapurską. Trafił na cło w Poznaniu UP2. Wysłałem komplet dokumentów, dzisiaj pojechałem się upewnić czy wszystko jest OK. Pani poinformowała mnie, że nie mogę odebrac telefonu bo nie został dopuszczony na rynek europejski. Nie sprawdzał tego żaden rzeczoznawca. Po prostu nie było jakiejś tam naklejki na telefonie, baterii, ładowarce, instrukcji w j. polskim i na tej podstawie telefonu mi nie wydadzą. Miałem 2 wyjścia albo zwrot do sprzedawcy, albo zgłoszenie sprawy do sądu. Nie będę walił głową w mur, bo zamawiałem u sprawdzonego sprzedawcy. Na moją uwagę, że nie sprawdzał tego żaden rzeczoznawca tylko osoba, która nie ma do tego kwalifikacji Pani powiedziała, że praktycznie żaden telefon z chin nie przeszedł jej pozytywnie, że może mi przynieść stos negatywnych opinii m.in. o lenovo a820. Paczka była otwierana przy mnie. Pani bardzo miła ale nie szło nic ugrać, bo mówiła, że sami mają kontrole i bała się o utrate pracy. Generalnie podejście, że jak telefon z chin to jest zły i nie wydadzą...
kecaj999
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 lis 2013, o 13:36
Telefon:: noka

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez drago68 » 26 lis 2013, o 13:55

Wysyłaj telefon do sprzedawcy tzn. niech UC Poznań odeśle paczkę do nadawcy i domagaj się zwrotu kasy od sprzedawcy.
Powinni Tobie dać pismo na którym jest napisane o niedopuszczeniu do obrotu ze względu na...
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Odp: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez tomk1954 » 26 lis 2013, o 17:23

drago68 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


drago68 mi zakazdym razem potwierdzili na emalia ze dokumenty doszły. W sumie w każdym emaliu prosiłem o potwierdzenie :-)

Wysłane z mojego AMOI A920W przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
tomk1954
 
Posty: 197
Dołączył(a): 3 sie 2013, o 11:04
Pochwały: 7
Telefon:: Elephone p6000PRO

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez drago68 » 26 lis 2013, o 17:35

Cztery e-maile do UC WER ZABRZE i żaden nie potwierdzili, że otrzymali ... przeczytali, a było zaznaczone potwierdzenie odbioru.
Może inne UC potwierdzają....
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez tomk1954 » 26 lis 2013, o 20:14

Właśnie od Wer Zabrze dostawałem to potwierdzenie
:-)

Wysłane z mojego AMOI A920W przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
tomk1954
 
Posty: 197
Dołączył(a): 3 sie 2013, o 11:04
Pochwały: 7
Telefon:: Elephone p6000PRO

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez brolypl » 27 lis 2013, o 00:01

Ktoś próbował się dodzwonić do UC Warszawa ? ja dzisiaj próbowałem 4 razy i za każdym był sygnał po czym jakby rozłączali bo z gruszki pietruszki zajęte mieli a jak próbowałem po chwili to znowu szedł sygnał i dalej niby zajęte, pewnie darmozjadom nie chce się rozmawiać pomimo że od tego siedzą na telefonach. od 16.11 paczka w UC Warszawa, wysłałem chyba 6 maili i dalej nic, spróbuje rano.
brolypl
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 lis 2013, o 19:57
Telefon:: lenovo a820

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Utioz » 27 lis 2013, o 00:18

@brolypl Trzeba do skutku dzwonić, w końcu odbiorą :) Ja jutro też będę dzwonił
Avatar użytkownika
Utioz
 
Posty: 196
Dołączył(a): 6 mar 2013, o 01:09
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 3
Telefon:: Xiaomi redmi 1s

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama