• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Widmo » 23 lis 2013, o 11:58

Nie znalazłem w tym temacie nigdzie odpowiedzi. Czy po zatrzymaniu paczki przez UC muszę pokazać im dowód wpłaty, czy wystarczy faktura wystawiona przez chińczyka?
Widmo
 
Posty: 27
Dołączył(a): 27 cze 2013, o 13:09
Lokalizacja: MiSTA

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez nitro » 23 lis 2013, o 13:31

Faktura Vat wystawiona przez chińczyka w niektórych przypadkach wystarcza,w niektórych nie-zależy to od widzimisie celnika,spróbować można,ale gwarancji na to,że puszczą paczkę nie ma :/
nitro
 
Posty: 9
Dołączył(a): 6 lut 2013, o 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Telefon:: Jiayu G3

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez nitro » 23 lis 2013, o 13:36

Mnie zastaniawia jak to jest ze zwrotem do nadawcy-czy w takim przypadku nr.przesyłki jest taki sam czy inny.W ogóle szukam jakiś informacji od osób,któych przesyłki zostały zwrócone spowrotem do nadawcy...
nitro
 
Posty: 9
Dołączył(a): 6 lut 2013, o 12:37
Lokalizacja: Warszawa
Telefon:: Jiayu G3

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez drago68 » 23 lis 2013, o 14:20

Numer paczki, która wraca do sprzedawcy jest taki sam.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez drago68 » 23 lis 2013, o 14:23

Widmo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Moje dwie po 10-20 $ też były już w UC Zabrze, pisałem wcześniej. Ciekawe czy chciało się celnikom pisać stos papierków.
Posłałem scren aukcji i potwierdzenie przelewu bankowego.
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Widmo » 23 lis 2013, o 20:06

drago68 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Moje dwie po 10-20 $ też były już w UC Zabrze, pisałem wcześniej. Ciekawe czy chciało się celnikom pisać stos papierków.
Posłałem scren aukcji i potwierdzenie przelewu bankowego.
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tylko, że ja na paczce mam 25$ fakturę od chińczyka mogę dostać na 25$, a faktycznie zapłaciłem ponad 220$, dlatego nie chcę podawać screenów, ani dowodów wpłaty, bo dużo więcej muszę niestety zapłacić w takim przypadku.
Widmo
 
Posty: 27
Dołączył(a): 27 cze 2013, o 13:09
Lokalizacja: MiSTA
Góra

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez drago68 » 23 lis 2013, o 20:39

Były już domniemania co do faktury, ...ale wyślesz UC fakturę a zażyczy sobie jeszcze potwierdzenie przelewu do tej samej kwoty na fakturze i co wtedy....???
Można iść w zaparte ,że to prezent i nie wtedy nie płaciłeś za niego, tylko w środku fakturka lub wyślesz im jak nie ma.
Piszesz takie specjalne oświadczenie pod odpowiedzialnością karną za składanie fałszywych oświadczeń zgodnie z art.233 Kodeksu Karnego R.P. , że to prezent o wartości xxx i na własny użytek .
Może przejdzie, trudno powiedzieć, zależy od celnika.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez mpatrykb » 25 lis 2013, o 01:06

Witam, zamówiłem sobie zegarek 1szt do własnego użytku
paczka powędrowała do zabrza, zamiast do Wrocławia, więc pewnie zostanie zatrzymana
mogę spokojnie zapłacić Vat, czy jest szansa, że normalnie ją przepuszczą ? czy lepiej nie ryzykować ?
co jak otworzą paczkę, wtedy na pewno zapłacę karę, czy, przymkną oko, że to na własny użytek i najwyżej odeślą z powrotem ?
w końcu kupując na odległość, nie jestem w stanie określić czy to replika czy oryginał ..

nie mam zamiaru handlować tym, to dla mnie zegarek
mpatrykb
 
Posty: 36
Dołączył(a): 11 lis 2013, o 13:25
Telefon:: zp820

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez drago68 » 25 lis 2013, o 09:09

Na spokojnie. jeżeli przyjdzie list polecony z UC Zabrze, wyślesz co trzeba i będzie OK.
Nie ma co martwić się na zapas.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez drago68 » 25 lis 2013, o 16:08

drago68 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Moje dwie po 10-20 $ też były już w UC Zabrze, pisałem wcześniej. Ciekawe czy chciało się celnikom pisać stos papierków.
Posłałem scren aukcji i potwierdzenie przelewu bankowego.
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Moje dwie paczki odebrane!!! Nie było do zapłaty nic!!! Pieczątka zielona UC Zabrze "Objęto procedurą dopuszczenia do obrotu"
Tak jak pisałem papiery posłałem e-mailowo. Mała kwota zakupu 10$ i 24 $.
Na paczce GIFT.
Teraz zapytanie : czy pomógł "gift" i mała kwota zakupu do 45€ nie podlega pod vat....???, czy spoko celnik prezent od niego...????, czy za dużo papierków do pisania a mało zysku...???
A u Ciebie @Widmo jak zostało...???
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4
Góra

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Robbo » 25 lis 2013, o 16:15

Nie mieli prawa opodatkować przy takiej kwocie. Czy gift czy nie gift , mało ważne.
Robbo
AKTYWNY
 
Posty: 772
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 11:25
Pochwały: 16
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez brolypl » 25 lis 2013, o 18:19

czy to normalne że UC Warszawa ma od 16.11 moją paczkę i nadal nie wysłali do mnie mimo że wysłałem już chyba 4 albo 5 maili do nich ? od 20.11 wysyłam
brolypl
 
Posty: 6
Dołączył(a): 18 lis 2013, o 19:57
Telefon:: lenovo a820

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron