• Reklama

Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spamboty

Propozycje zmian na forum?

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez marx » 1 paź 2018, o 18:27

Najlepiej link umieścić tylko wtedy, gdy naprawdę jest pomocny w rozwiązaniu problemu. Np. toczy się gdzieś dyskusja o telefonach LeEco, to można łatwo znaleźć link do odpowiedniego tematy na telchina który pomoże rozwiązać dany problem. podobnie z zakupami z Chin.
Samo wspominanie po nazwie też ma sporą wagę, algorytmy google analizują ponad 100 czynników które maja wpływ na pozycjonowanie.
marx
Administrator
 
Posty: 12525
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Reklama

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez fake4r » 10 paź 2018, o 09:02

To sarkazm czy ty na serio ? :)
Tak jak pisałem wcześniej, w kwestiach technicznych jesteśmy w tyle, chyba 2 lata temu była już rozmowa o zmianach silnika forum na coś cywilizowanego jak vbulletin czy ipboard. Ja jeszcze zaglądam od czasu do czasu na forum i usuwam te spamy. Dawniej jeszcze było o czym porozmawiać i pogłowić się czasem nad problemami z softem z danymi egzemplarzami telefonów, teraz rozmowy ucinają jeszcze tylko do modeli leeco, sharp czy meizu. Teraz już nie ma popytu na te marki i zakupy takich telefonów z Chin są mało opłacalne i nieatrakcyjne jak kiedyś (za czasów dual sim i aero2). Reszta raczej umiera śmiercią powolną bo mało kto kupuje już jakieś umi, ule/ele fony czy doogee. Za to xiaomi się rozrasta i tamto forum cały czas kwitnie. W zasadzie jeśli tematyka się nie zmieni na poboczne kwestie nie związane z telefonami to raczej krzyżyk na drogę dla tego forum bo telchina miało być to forum o chińskich telefonach, a teraz pewnie 80% kupowanych telefonów z Chin to xiaomi, a dla tej marki jest inne forum.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez xany » 10 paź 2018, o 09:11

A ja bym nie odstawiał do kosza egzotyki bo może wyrośnie jakaś marka nowa z ciekawymi smartfonami i znowu zacznie forum odżywać. Nadzieją może być Sharp. Tylko sens w tym, że trzeba temu forum pomóc ciekawymi zmianami czy przebudową forum w całości. Wątpię żeby cały czas był monopol Xiaomi czy Meizu. Chociaż Xiaomi to już dla mnie marka EU a nie tylko Chińska, poza tym się cenią i globale już są prawie wszędzie. Leeco już do kosza idzie niestety. Meizu designem odstaje kilka lat do tyłu.. To forum technicznie to jest prehistoria, a mówienie bajek że nie ma takich opcji to nie dla ludzi którzy się na tym znają. Trzeba mówić konkretnie, że nie było chęci ani komu się tym zająć i to nie jest wina techniczna, tylko całego waszego składu i braku pomysłów zresztą nadal jest bo samo usuwanie postów niewiele da bo jak byli spamboty pozycjonujące to i tak wisiały przez długi czas ich posty.
Naprawa chińskich telefonów
Kontakt pw forum z opisem oraz co trzeba wymienić

Aktualnie użytkuję Cool1 :)
Avatar użytkownika
xany
AKTYWNY
 
Posty: 293
Dołączył(a): 23 mar 2016, o 23:27
Pochwały: 8
Telefon:: Leeco Cool1

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez Herezja » 10 paź 2018, o 10:18

Żeby troszkę zmienić temat.
Ostatnio chciałem kupić synowi (czterolatek więc niewiele) zdalnie sterowany model samochodu i praktycznie nigdzie w internecie polskim nie znajdzie się informacji i w ogóle wymiany zdań na temat tego sprzętu.
Oczywiście są jakieś minirecenzje ale całego contentu z tym związanego już nie.
Może w dwóch miejscach znalazłem ludzi, którzy to kupili i poddawali przeróbkom (wymiana np. części z plastiku na metalowe). Tyle tylko, że były wzmianki i pokazanie efektu końcowego a nie sam proces.
W ogóle brak jest wiadomości co warto kupić i za ile.

Może warto pomyśleć o takiej tematyce bo jak by nie było tam mają sporo producentów zdalnie sterowanych zabawek?
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez Flyagaric » 10 paź 2018, o 10:26

@Herezja
Ale to nie jest coś co można postulować, bo jak chcesz to osiągnąć? Marek sam, to może sobie ze dwa takie pojazdy z ciekawości zamówić i się z nami podzielić opinią i tyle. Userzy i kupujący musieliby chcieć z tym przychodzić, a na to wpływu nie masz. Poza tym, są fora modelarskie i tam pewnie chętniej by się udzielali.

Autor postu otrzymał pochwałę
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez Herezja » 10 paź 2018, o 10:42

Przeglądałem fora modelarskie.
Szacowana suma pieniędzy wydawana na sprzęt tam to od 400 zł w górę i jest tam sprzęt typowo dla powiedzmy dorosłych a mi chodzi relatywnie tani a wydajny sprzęt dla dziecka.
Znalazłem kilka opinii o jakimś sprzęcie w sieci, wymieniłem kilka uwag z osobami ale suma summarum nigdzie nie znajdziesz wiadomości o zabawkach zdalnie sterowanych w niskich cenach.
Po prostu tego nie ma.
Jak by nie było kiedyś telchina zaistniała i wymieniały się tu osoby wiedzą w tej tematyce.
Chcecie zmian, chcecie aby nowi ludzie przychodzili i szukacie tematów (bynajmniej tak to odczytałem) a jak podaje przykładowy to spiętrzasz problemy tam gdzie ich nie ma.
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez fake4r » 10 paź 2018, o 11:29

Panie. Wystarczyło przeczytać pierwszy post w danym dziale, akurat w tym przypadku wisi do dzisiaj i dużymi literami UWAGA! REGULAMIN I SZABLON ZAPYTAŃ! Przeczytaj i stosuj! I jest w nim napisane że tematy które nie spełniają zasad będą usuwane. Więc pretensje pod tym względem nie na miejscu. Jak komuś się nie chciało przeczytać kilku linijek to co tu więcej wymagać.. A wszelkie inne posty offtopowe były usuwane, tak aby nie zrobiła się zbędna i przeważnie chamska dyskusja o niczym. A pisanie do takiego kogoś wiadomości wyjaśniającej i tak by nic nie dało bo w 99% przypadków każdy nie zgadza się i tak z taką decyzją, skoro robił offtop, wiec to bez sensu. Chcesz mieć pełną swobodę i pisania to idź na wykop, tam jest jeden wielki bałagan, tutaj było w miarę pilnowane żeby był jakiś ład i konkretne i rzeczowa dyskusja. Co tu więcej pisać, masz prawo wyrazić swoje zdanie jak i ja, więc możemy tak dyskutować bez końca pewnie, bo każdy ma "swoją rację.. :)

A żeby forum odżyło no to każdy musi coś wrzucić, dodać od siebie. I tu trzeba te poboczne tematy jak o tych zdalnie sterowanych zabawkach itp.

Pochwały przyznane za posta: 3
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez Rura » 10 paź 2018, o 12:21

A pośmiecę... A co tam... Ten temat i tak zmierza donikąd...

@Herezja
Ja swojemu 3 latkowi kupiłem najtańsze śmieci i to bez wystających (nie licząc anten) elementów (z tego jeden od żółtych braciszków na miejscu). Dlaczego? Ponieważ to i tak służy do tego by spadać z różnych elementów umeblowania, waleniu na pełnym gazie w ścianę, jeden brał udział w Camel trophy w piaskownicy zaraz po tym jak dzielnie pokonywał schody... I oba jeżdżą o dziwo nadal po pełnym sezonie... Przyjdzie czas na modelarstwo... A na razie ma się bawić... :mrgreen:
Avatar użytkownika
Rura
AKTYWNY
 
Posty: 639
Dołączył(a): 10 lut 2018, o 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 12
Telefon:: Xiaomi
ROM: Global

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez fake4r » 10 paź 2018, o 12:51

Chętnie oddam Tobie swojego moda więc nie ma problemu :) będziesz miał okazję się wykazać. Moim zdaniem forum lata swojej świetności ma już za sobą, o ile nie poczyni się konkretnych kroków związanych z jego ulepszeniem i zmianą głównej tematyki jaką są chinskie telefony. A co z tym wszystkim zrobi marx to już jego wola. Pozdrawiam :)


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez rodan77 » 10 paź 2018, o 12:54

Niestety formuła forum się wyczerpała.
Większość zaglądała tu głównie dla 2 tematów: promocje telefonów oraz dział techniczny.
Kwestie techniczne umarły z powodów, o których pisali koledzy: większość chińczyków ma globala więc ludzie nie bawią się w zmianę romu, LeEco, które zawsze miało najwięcej cusom romów padło i nie wypuszcza nowych modeli.
A co do promocji to też posucha w Chinach. Kiedyś zawsze w miesiącu kupiłem kilka sztuk w atrakcyjnej cenie (20-40% od standardowej ceny) na handel czy dla znajomych. Teraz od kulku miesięcy, ciężko znaleźć promocję, która daje więcej niż 10-15% poniżej ceny standardowej.
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez xany » 10 paź 2018, o 12:57

Nie chodzi mi tylko o oddawanie i nie oddawanie modów. Raczej budowa strategii na czym oprzeć swoją tematykę tak, aby zachęcić nowych odbiorców oraz na jakim silniku to postawić. Sami modzi teraz to obecnie jedynie mały procent tego, co jest do zmiany. Tylko ktoś musi mieć czas i chęci, aby się tego podjąć. I raczej bez $ ciężko będzie kogoś znaleźć, chociaż jeżeli ktoś ma pojęcie o technologii to grupka osób pewnie by się znalazła.
Naprawa chińskich telefonów
Kontakt pw forum z opisem oraz co trzeba wymienić

Aktualnie użytkuję Cool1 :)
Avatar użytkownika
xany
AKTYWNY
 
Posty: 293
Dołączył(a): 23 mar 2016, o 23:27
Pochwały: 8
Telefon:: Leeco Cool1

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez marx » 10 paź 2018, o 15:29

rodan77 ma wiele racji, tematyka chińskich telefonów skupiła się na jednej marce która ma swoje forum i tego nikt nie zmieni.

Tematyka zakupów w chinach jest wałkowana przez wszelkie portale, od największych informacyjnych po małe blogi szafiarek. Zakupy z zagranicy już nie są straszne, większość kupujących to już starzy wyjadacze którzy nie muszą się pytać gdzie moja paczka i co zrobić jak UC zatrzymał paczkę.

Obecnie ludzie szukają okazji, ale o nie też trudno, sklepy nie robią już takich promocji bo i nie muszą.
Nawet okazjami interesuje się coraz mniej osób, a mogę to powiedzieć na podstawie ruchu z wykopu, grup fejsowych i tego forum.
Przez forum telchina na polskim rynku zaistniało kilka dużych sklepów z Chin, które już są rozpoznawalne u nas i nie muszą wydawać kasy na promocje. Moje pierwsze promocje i kupony z Gearbest były atakowane przez userów, że niby lewy sklep wciskam. Teraz nikt tak już nie sądzi.
marx
Administrator
 
Posty: 12525
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy organizacyjne forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama