• Reklama

Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spamboty

Propozycje zmian na forum?

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez marx » 27 wrz 2018, o 09:14

ma ktoś coś w okazyjnej cenie, proszę się podzielić.

Usunąłem kilka działów marek które już nie istnieją, a ostatni posiadacze ich telefonów niebawem zamienia telefony na nowe.

Jak jest ktoś chętny do pomocy przy forum, to zapraszam, np. poszukiwany jest ktoś kto napisze jakieś newsy o nowych telefonach i nie tylko.
marx
Administrator
 
Posty: 12525
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Reklama

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez avatarek » 28 wrz 2018, o 04:33

no fakt, brakuje newsów o nowych telefonach, nawet o tych oklepanych xiaomi.
chinskie marki sie spopularyzowały i ludzie pouciekali chyba na fora komputerowe

możliwe też, że ludzie szukają info na grupkach facebookowych tak jak ze wszystkim
avatarek
AKTYWNY
 
Posty: 780
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 14:44
Pochwały: 9
Telefon:: komórkowy

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez nieoszukujenavacie » 28 wrz 2018, o 08:22

upadek forum to wina :
moderacji - w dobrych czasach panoszyli sie i robili na co mieli ochote.
reflinkow - tylko od wlasciciela i moderacji - i w dodatku podmieniali czyje linki z promocjami na swoje ... albo bezczelnie kasowali kogos post i dodawali swoj z swoim refem .

takie postepowanie predzej czy pozniej przynosi efekt .

kolejny przyklad - promowanie tego straganu goldway - ahh i ohh bo placi forum , ale jak juz ma gwarancji udzielic to cisza :) ale spoko moderacja ma nakaz pisana jacy to oni fajni .

forum upada i bedzie upadalo bo ludzie odeszli i juz nie wroca.
nieoszukujenavacie
 
Posty: 103
Dołączył(a): 13 lip 2017, o 12:00
Pochwały: 2
Telefon:: ovatowany

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez marx » 28 wrz 2018, o 09:28

nieoszukujenavacie napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Nigdy nie podmieniłem czyjegoś linka, ani nie kasowałem czyichś promocji aby dodać swoją z refem. ( wszystkie linki przechodzą przez skrypt dodający id forum, podobnie jak na peperze i wielu innych stronach)
Od goldwaya też nie dostałem żadnego przelewu , ani od innych sklepów, poza bamggood który kiedyś płacił mi za reklamę na górze forum.
I Ciekawe kiedy ja tak zachwalałem goldweya? Traktuje wszystkie sklepy jednakowo, moge krytykować każdy sklep jak zasługuje, i chwalić jak się mu należy. ale opinie wyrabiacie wy, po to jest forum i ja nie usuwam niekorzystnych komentarzy, pomimo że mnie już kilku sprzedawców straszyło sądami. Od Gearbest dostałem kilka telefonów do recenzji. ( ule, elefony, cubot, doogee, xiaomi)

Jeżeli wam zależy na dodawaniu własnych reflinków to mogę zrobić taki przywilej, powiedzmy 1 na dzień dla aktywnego członka forum.

Na moich grupach facebook taka możliwość jest, mogę i tu tak zrobić.
marx
Administrator
 
Posty: 12525
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez nieoszukujenavacie » 28 wrz 2018, o 10:09

marx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Nigdy nie podmieniłem czyjegoś linka, ani nie kasowałem czyichś promocji aby dodać swoją z refem. ( wszystkie linki przechodzą przez skrypt dodający id forum, podobnie jak na peperze i wielu innych stronach)
Od goldwaya też nie dostałem żadnego przelewu , ani od innych sklepów, poza bamggood który kiedyś płacił mi za reklamę na górze forum.
I Ciekawe kiedy ja tak zachwalałem goldweya? Traktuje wszystkie sklepy jednakowo, moge krytykować każdy sklep jak zasługuje, i chwalić jak się mu należy. ale opinie wyrabiacie wy, po to jest forum i ja nie usuwam niekorzystnych komentarzy, pomimo że mnie już kilku sprzedawców straszyło sądami. Od Gearbest dostałem kilka telefonów do recenzji. ( ule, elefony, cubot, doogee, xiaomi)

Jeżeli wam zależy na dodawaniu własnych reflinków to mogę zrobić taki przywilej, powiedzmy 1 na dzień dla aktywnego członka forum.

Na moich grupach facebook taka możliwość jest, mogę i tu tak zrobić.


czy napsialem ze akurat ty konkretnie >? moderacja tak robila mozliwe ze nawet bez wiedzy :)
nieoszukujenavacie
 
Posty: 103
Dołączył(a): 13 lip 2017, o 12:00
Pochwały: 2
Telefon:: ovatowany

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez zielony14 » 28 wrz 2018, o 10:37

Moderacji na tym forum praktycznie nie ma, ja starałem się coś ogarnąć, ale czasu teraz brakuje, bywam rzadko, widzę, że teraz inni walczą :->
Pomoc w zakupach z chin, w wyborze telefonu.
Najnowsze promocje telefonów!

Więcej na pw, bądź "zleceniekupna@gmail.com".
Avatar użytkownika
zielony14
VIP
 
Posty: 1725
Dołączył(a): 16 lis 2014, o 18:18
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 70
Telefon:: IPHONE 11 PRO MAX

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez nieoszukujenavacie » 28 wrz 2018, o 11:27

zielony14 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


ty to byles tylko zajety refami i sprzedawaniem kupionych telefonow drozej na bazarku . Refolandiowe eldorado sie skonczylo to i zapal oslabl :)
nieoszukujenavacie
 
Posty: 103
Dołączył(a): 13 lip 2017, o 12:00
Pochwały: 2
Telefon:: ovatowany

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez marx » 28 wrz 2018, o 12:05

Gdyby ktoś jeszcze nie wiedział, to na tym forum się na refach nie zarobi, bo niemal wszyscy używaja programów jak planet plus itp. A na tym forum nie blokowałem informacji o tych programach,
marx
Administrator
 
Posty: 12525
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez xany » 28 wrz 2018, o 13:54

nieoszukujenavacie napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Z kolegą wyżej się zgadzam w 100%. Swego czasu moderatorzy traktowali siebie jako wszystko wiedzących guru i nie można było z nimi dyskutować. Dodatkowo znikające tematy bez wiadomości, bez powodu czy "bo tak" to już przesada i kompromitacja moderacji tego forum. Ci, którzy tak robią lub robili powinni odejść bo forum jest dla ludzi, a moderatorzy to nie królowie z nadzwyczajną władzą tylko słudzy tych, którzy to forum czytają. Chęć biznesu została wyżej niż dobro forum i tematu, co widać do dnia dzisiejszego, że moderacja kuleje i nie ma kto tym forum zarządzać a teraz to wygląda jak próba załatania dziur, które stale się powiększają. Tak samo jak był przykład z kolegą moderatorem który na wykopie wrzucał linki z refem a bez, a na naszym forum tylko z refem mimo, że my zajmujemy się tylko i wyłącznie tym tematem i ma u nas moda. To już jest poważna kpina i ta osoba powinna odejść. Mam nadzieję, że osoby zaznajomione z tematem i będące dłuższy czas na forum wiedzą o co mi chodzi.

Dodam jeszcze, że cieszę się, że mój temat odnośnie przyszłości forum odniósł taką popularność i mam nadzieję, że nadejdzie jakieś pospolite ruszenie w tej sprawie. Bo razem możemy wiele zrobić. A patrzeć jak forum podupada nie jest miło zwłaszcza, że jestem tutaj od 2 lat a reszta kolegów pewnie podobnie lub więcej.
Naprawa chińskich telefonów
Kontakt pw forum z opisem oraz co trzeba wymienić

Aktualnie użytkuję Cool1 :)
Avatar użytkownika
xany
AKTYWNY
 
Posty: 293
Dołączył(a): 23 mar 2016, o 23:27
Pochwały: 8
Telefon:: Leeco Cool1

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez Flyagaric » 28 wrz 2018, o 14:10

xany napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


A ja się z nim nie zgadzam. Słuchanie uwag chińczyka (które to już jego konto?) - który robił tu chyba najwięcej syfu i nie potrafił kulturalnie dyskutować - na temat moderacji forum, to zakrawa na patologię. Prowadzenie z nim dyskusji, tak samo.
Nie wiem jak z tym znikaniem, brzmi kuriozalnie i winiłbym raczej silnik forum, ale na każdym forum jest tak, że moderacja nie jest od tego, żeby z nią dyskutować. Moderatorzy nie mogą się stawać uczestnikami pyskówek, albo stronami w sporach.
@blue_voyager robił dobrą robotę, nie wdawał się w dyskusje i robił swoje. Z tego co pamiętam, to nigdy nie potwierdził pokątnego usuwania postów - wręcz przeciwnie.
Co do powodów mniejszej popularności forum, to niestety, ale zgadzam się z Markiem, a nie z wami. Tutaj już wiele się nie zmieni. Newsy, niby by się przydały, ale z drugiej strony, to te same wiadomości pojawiają się teraz na prawie każdym portalu technologicznym. W tutejszych newsach, to powinny się raczej ciekawostki pokazywać, które można będzie od razu obgadać.

Autor postu otrzymał pochwałę
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez xany » 28 wrz 2018, o 14:18

To widzę, że kolega @Flyagaric przyjmuje strategię, że moderacja może wszystko i usuwać posty bez powiadomienia każdemu komu się spodoba. Bo tak własnie robili tamci moderatorzy. A moderator nie jest od trzymania twardą ręką tylko jest sługą użytkowników, bo to od nich zależy przyszłość forum a nie od moderacji, bo nie będą mieli co moderować jak zrobi się z nich beton i uprzykranie życia użytkownikom nawet początkującym, którzy nie wiedzieli jak to forum tak naprawdę funkcjonuje.. tak jak było poprzednio. Tak zwane kolesiostwo, które traktowało użytkowników jak śmieci. A ja nie zgadzam się z wami, że sama mniejsza popularność to wina tylko i wyłącznie tematyki. Raczej ogółu tego, że na forum jest nudno, nic się nie dzieje ani żadne przyszłościowe zmiany nie są planowane, a moderacja to zabetonowani buce którzy nie słuchają się zwykłych użytkowników.. przynajmniej tak to wyglądało. Czego chcieć więcej?
Naprawa chińskich telefonów
Kontakt pw forum z opisem oraz co trzeba wymienić

Aktualnie użytkuję Cool1 :)
Avatar użytkownika
xany
AKTYWNY
 
Posty: 293
Dołączył(a): 23 mar 2016, o 23:27
Pochwały: 8
Telefon:: Leeco Cool1

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez marx » 28 wrz 2018, o 15:26

Ja jestem zwolennikiem łagodnej moderacji i dużej swobody użytkowników. ale jak by nie moderować, to zawsze będą grupy niezadowolonych, Albo będą głosy że jest syf, albo że za ostro się moderuje. Już to nieraz słyszałem.
pamiętajcie, że moderatorzy robią to bezpłatnie, i im też brakuje czasu. Mi też czasu brakuje, nie mogę go poświęcić forum tyle co kilka lat temu. Muszę też zarobić na utrzymanie dzieci, a forum jest tylko hobby.

Na spadek popularności ma wpływ kilka rzeczy.
1. Tematyka chińskich telefonów i zakupów w chinach jest poruszana przez wszystkie duże portale, obecnie największe fora telefoniczne piszą więcej o chińczykach niż o pozostałych markach. Podobnie tematyka Zakupów a Chin trafiła do dużych portali. Tym samym wyszukiwarki zwracają odpowiedzi z linkami do dużych witryn, pomimo że tam mniej wiedzy na ten temat niż tu.
To już nie jest tematyka niszowa, jak niegdyś, teraz jest ogromna konkurencja w której uprzywilejowane są grube ryby, a nie płotki.

2. Ogromnie dużo ruchu przejęły grupy facebookowe, Gdzie jest szybszy przepływ informacji niż na zamknietych forach.

3. Google zaczęło gorzej pozycjonować fora, stawiając na blogi

4. To forum jest solą w oku kilku dużych portali, ktoś zleca depozycjonowanie forum , czyli płaci za to żeby w google telchina nie była na czołowych pozycjach.

5. Można zlecic płatne pozycjonowanie, w celu odzyskanie poprzednich pozycji, niestety mnie na to nie stać, ponieważ forum nie przynosi takich wpływów.

Forum może odzyskać popularność tylko i wyłącznie dzięki wam. Wystarczy że od czasu do czasu na innych stronach, forach, blogach umieścicie link do ciekawego tematu z forum telchina. Czym więcej linków do telchina na innych dobrych stronach, tym google wyżej w wyszukiwaniu umieści nasze forum, a liczba odwiedzających wyraźnie wzrośnie
marx
Administrator
 
Posty: 12525
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy organizacyjne forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron