• Reklama

Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spamboty

Propozycje zmian na forum?

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez Flyagaric » 29 wrz 2018, o 00:30

xany napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Przeczytaj jeszcze raz, jak dalej nie zrozumiesz, to ja już nic nie pomogę.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Reklama

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez fake4r » 29 wrz 2018, o 06:43

Ja tylko dorzucę swoje 3gr. W czasach kiedy @blue i ja byliśmy głównymi modami, tak jak marx napisał dbalismy o porządek ze swojej własnej chęci poświęcając swój czas za darmo, @blue robił bardzo dobra robotę. To że nie było powiadomień odnośnie usuwania tematu lub posta to tylko i wyłącznie przez brak takiej technicznej opcji na forum - krótkiej wiadomości wysyłanej do użytkownika. A to dlaczego były usuwane to już inna sprawa, albo ze względu na jakieś pyskówki i offtop albo za brak używania szablonu itp. Nikt nikomu na złość nie robił. Nazywanie wszystkich moderatorów betonowymi bucami jest nie na miejscu i potwierdza tylko poziom kultury niektórych użytkowników. Przypominam że forum to nie wykop z wszechobecnym syfem i porządek starał się być zachowany i tu nie mówimy każdy do siebie Mirku.. Starzy forumowicze być może się ze mną zgodzą, bo z nimi nigdy nie było problemów. Ja już nie mam tyle czasu co dawniej na moderację i udzielanie się ale jestem na forum w miarę regularnie i usuwam spam boty i tematy z pozycjonowaniem.

Co do kwestii popularności forum to jedynie zmiana głównej tematyki mogła by pomóc. Pragnę wspomnieć że najlepszy czas był wtedy gdy telefony dual sim były to w 99% chińskie marki, niedostępne w Polsce, co najważniejsze tanie, a telefonu szukało się aby mieć dodatkowy slot na aero2. W tym czasie w Polsce może Pentagram miał tylko rebrandowane modele już nie pamiętam jakiego producenta. Teraz Xiaomi stało się globalne a i nie brak wszędzie telefonów jak Doogee, Blackview, Umi, Oukitel itp. Nie trzeba już ich zamawiać z Chin a dodatkowy slot już nie jest taki wymagany bo za 20-30 zł mamy pełen pakiet od operatora.
Moim zdaniem temat telefonów z Chin to już jest pewnego rodzaju nisza i trzeba bardziej skupić się na innych kwestiach. Forumowicze wybierają już tylko pomiędzy kilkoma firmami, nie to co dawniej, a 50% z tego to xiaomi oferowane zresztą w całkiem niezłych cenach w Polsce.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Pochwały przyznane za posta: 4
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez atoh » 29 wrz 2018, o 16:16

@fake4r a tak w ogóle, dlaczego blue odszedł? Od dawna się zastanawiam, a jakoś nigdy na forum nie wyczytałem powodów jego odejścia.
atoh
 
Posty: 150
Dołączył(a): 15 wrz 2013, o 19:10
Pochwały: 7

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez fake4r » 29 wrz 2018, o 17:06

Nie mam pojęcia, nie rozmawiałem z nim w tej kwestii.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez marx » 29 wrz 2018, o 17:34

Był atakowany przez wielu, po drugie to zajmuje zbyt wiele czasu. Uzyskał więcej czasu i spokoju.
marx
Administrator
 
Posty: 12526
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez colander » 29 wrz 2018, o 17:42

Szansa dla forum sa watki dot. jednego telefonu. Teraz cool1. Kiedys x600-ile ja sie stamtad dowiedzialem :) Raczej nie xiaomi bo ta ma marka ma swoje dobre forum. Przypinane posty ulatwilyby poruszanie sie po forum.

Autor postu otrzymał pochwałę
colander
 
Posty: 92
Dołączył(a): 18 mar 2015, o 16:28
Pochwały: 2

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez smietana » 1 paź 2018, o 08:21

marx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Nie oszukujmy się sam był sobie też winien. Za coś go ludzie znienawidzili.
Zauważyłem na wielu "forach" , że znajdzie się takich 1-2 moderatorów, którzy uwarzają się za panów świata i wszechwiedzących, przy tym pisząc głupoty, nie mają o czymś pojęcia, ale są w takiej pozycji gdzie mogą postawić na swoim. A rola moderatora nie jest od tego przecież. Taki alfa i omega, a jak coś niewygodne lub ktoś pokazuję, że nie mam racji to usuwam lub banuje.
Czasem czytając porady i wypociny niektórych takich modów ogarnia mnie śmiech jak można pisać takie głupoty i w nie wierzyć, lub są tacy co uważają, że oni wiedzą wszystko a reszta to banda niedbaluchów, nieuków, pieniaczy czy leniów. Tylko taki mod jest idealny.
To ludzi denerwuje, a forum nie jest to scena jednego moda a użytkowników.

Tak jest na wielu innych portalach także.
Zaznaczę, że nie każdy moderatot taki jest, niektórzy są " normalni" z powołania czyli tylko trzymają porządek ale i pomogą zwykłemu użytkownikowi i to jest prawdziwy moderator i takiego warto szanować a nie taki co uważa się za alfe i omegę, że ma zawsze ostatnie zdanie, że banuje za byle co itp. Taki był właśnie blu....

Jakąś winę w upadku wielu forów ponoszą tacy mod'zi właśnie, bo ludzie się odwracają od takich portali, nie mniej jednak nie jest to żaden z głownych powodów, głównym powodem jest słaba opłacalność zakupów w chinach obecnie, ceny "promocje" są tak naprawde znacznie wyższe niż standardowa cena bez promocji, albo na tyle marginalna, bo dodając vat, cło, inne opłaty, czekanie, to najwzwklej opłaca się kupić na miejscu w PL.
Mówię tu o wszelakich produktach, nie tylko telefony, gdzie często rzecz taką mamy już o wiele taniej na allegro.

Myślę, że Telchina musi poprsotu znaleść znowu swoją niszę, tak jak kiedyś zakupy telefonów w chinach. Może inne produkty z Chin? Telefony to już nie to.

Co do refów, zbyt nie mam się czego czepić, tak naprawdę @marx jako właściciel, nie mam z tym problemu aby on wrzucał swoje albo usuwał innych refy, ale już jak moderator swoje wrzuca i kasuje innych lub przywłaszcza jako swoje to już coś jest nie tak.
On ma być od porządku na forum i dla pomocy a nie dla zysków czy własnego folwarku.

Ale znam wielu fajnych "modów" takich normalnych, którzy potrafią utrzymać porządek ale być przy tym ludzkim i nie robić jak tu blu swojego folwarku, tak samo na miuipolska jest mrosi, na forum.dvhk.pl był kiedyś @pikarel (Kultowe forum jak i sam moderator znany i kiedyś nie do ruszenia przez adminów, ale po wielu wielu latach poznali się, że przegina)(przed pikarel jeszcze jeden był podobny ale nie pamiętam nicku), jednak sam został zbanowamy, bo w pewnym momencie już grubo przesadzał i sama administracja sie wk..., a zaczynał jak @blu czy @mrosi z miuipolska.
A na forum.dvhk.pl jest masę modów i jakoś potrafią utrzymać wszystko w porządku, bez gnębienia użytkowników czy udawania, że są wszystko wiedzący jak Ci 3. O ile @pikarel pokazał co potrafi i ma wiedzę w tematyce sat, to już blu jak i mrosi piszą nieraz takie głupoty i można to udowdnić jak i często zobaczyv, ale mają pozycję, to mają rację.
Ot prawda i tyle.

Autor postu otrzymał pochwałę
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez Flyagaric » 1 paź 2018, o 14:01

To jest jakaś wyidealizowana, mało realna wizja, bo nie da się dogodzić każdemu. On nie uważał się za pana świata, tylko zwyczajnie robił swoje i robił to dobrze. Nie wdawał się w spory i pyskówki, bo nie od tego jest moderator. Userzy nie są od wybierania modów, którzy im pasują, lub nie, bo każdy lubi co innego. Robi to admin forum, on ocenia pracę moda i do niego zawsze można się poskarżyć, jak ktoś się czuje skrzywdzony.
Skoro jednak nie da się zadowolić każdego i każdemu może się coś w pracy moda nie podobać, to uważam podobne dyskusje za kompletnie bez sensu. To nie jest koncert życzeń...

Autor postu otrzymał pochwałę
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez Rura » 1 paź 2018, o 14:48

I bardzo mądrze piszesz... I tyle...
Ja tam już forum więcej ani nie prowadzę... ani nie moderuję. Dokładnie z tych powodów jakie napisałeś. Za stary jestem i za wygodny... A, że jestem paskudnym trollem, tl inna sprawa ;-).
Avatar użytkownika
Rura
AKTYWNY
 
Posty: 639
Dołączył(a): 10 lut 2018, o 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 12
Telefon:: Xiaomi
ROM: Global

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez xany » 1 paź 2018, o 16:54

Przydałoby się lepsze pozycjonowanie. Nowe konkursy. Nowi moderatorzy, wyrzucenie starych nieaktywnych dziadków (moderatorów).
Naprawa chińskich telefonów
Kontakt pw forum z opisem oraz co trzeba wymienić

Aktualnie użytkuję Cool1 :)
Avatar użytkownika
xany
AKTYWNY
 
Posty: 293
Dołączył(a): 23 mar 2016, o 23:27
Pochwały: 8
Telefon:: Leeco Cool1

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez zielony14 » 1 paź 2018, o 17:01

Super pomysł, szkoda że nikt nie chce być moderatorem i się sami męczymy z tym syfem.
Pomoc w zakupach z chin, w wyborze telefonu.
Najnowsze promocje telefonów!

Więcej na pw, bądź "zleceniekupna@gmail.com".
Avatar użytkownika
zielony14
VIP
 
Posty: 1725
Dołączył(a): 16 lis 2014, o 18:18
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 70
Telefon:: IPHONE 11 PRO MAX

Re: Umierające forum, brak pomysłów, brak moderacji, spambot

Postprzez Flyagaric » 1 paź 2018, o 17:09

Przecież zostało 2-óch nowych wyznaczonych ostatnio. Jeden nawet aktywny.

@marx
Wklejanie linków, to nie jest prosta sprawa, bo portale tematyczne czyszczą pozycjonowanie bardzo aktywnie. Na takich wspominam forum po nazwie - niestety, w wypozycjonowaniu w googlach, to nie pomoże. Ci co są aktywni w mediach społecznościowych mogliby się tu wykazać, ja nawet konta na fejsie nie mam.
Na tych co nie czyszczą wstawiam kiedy tylko się da.

Autor postu otrzymał pochwałę
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Sprawy organizacyjne forum



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron