• Reklama

SHARP AQUOS S2

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez TLasky » 18 kwi 2018, o 17:59

Czy ktoś rzuci linkiem do romu tajwańskiego który powinienem ściągnąć jeśli mam na telefonie rom o takim symbolu:

00CN_1_35F

z góry dzięki.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
Avatar użytkownika
TLasky
VIP
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 11:37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Reklama

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez pete67 » 18 kwi 2018, o 18:27

pete67
AKTYWNY
 
Posty: 730
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 17
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez TLasky » 18 kwi 2018, o 19:46

Niestety nie udało mi się, a telefon sam zaktualizował się do wersji "H"... czy to już kaplica? Czy jest w Krakowie ktoś, kto podjąłby się dla mnie:

1. Instalacji i spolszczenia romu na Aquos S2.

2. Spolszczenia romu na Sharp Z3.

mogę oczywiście gdzieś podjechać.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
Avatar użytkownika
TLasky
VIP
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 11:37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez zimmonx » 19 kwi 2018, o 15:50

Taki tutorial krok-po-kroku dla kupujących z JD, aby uniknąć problemów jak kolega wyżej i móc korzystać z tego telefonu w miarę sprawnie:

1. Po wypakowaniu z pudełka nie wkładajcie od razu simki i nie łączcie się z wifi!
2. Włączyć
3. Po uruchomieniu podłaczyć tel. do kompa i zaakceptować na telefonie opcję przesyłania plików.
3. Wrzucić na pamięć telefonu rom z tajwańskiej strony ( http://dl.sharpmobile.com.tw/update/S2/ ... update.zip ) zmieniając odpowiednio nazwę na SS2-135M-0-00CN-B02-update.zip
4. Restart telefonu
5. Podczas uruchamiania zaakceptować aktualizację telefonu.
6. Po aktualizacji, wejść do ustawień i zresetować telefon do ustawień fabrycznych.
7. Teraz można już włożyć kartę sim i skonfigurować telefon pod swoje konto google.
8. Wejść do ustawień i w zakładce "informacje o telefonie" tapnąć kilka razy (nie pamiętam ile 5 lub 7) na numer kompilacji, wówczas uaktywnią nam się opcje programistyczne.
9. cofnąć się do ustawień, wejść do opcji programistycznych i włączyć debugowanie USB
10. Podłączamy telefon pod komputer, instalujemy sterowniki, które są na tym napędzie CD z telefonu - najlepiej jak to jest windows xp, bo sterowniki są niepodpisane cyfrowo, a jak nowszy to trzeba uruchomić komputer w trybie wymuszania instalacji sterowników czy jakoś tak.
11. Teraz można spolszczyć telefon programem morelocale. Tutaj pozwolę sobie iść na skróty i skorzystać z tutoriala kolegi @wilkw: sharp-z3-specyfikacje-cena-opinie-t36268-12.html#p377849

Nas interesują tylko następujące punkty w tym tutorialu: 1,5,9 - aż do końca

12. Jak już mamy spolszczony telefon instalujemy apkę textra lub inną do obsługiwania sms, bo systemowa robi się krzaczkowa (ja u siebie wrzuciłem tę apkę i manger plików do folderu tools i te krzaczki nigdzie mi się już nie rzucają w oczy)
13. Aby nie było problemów z powiadomieniami, po zainstalowaniu wszystkich swoich ulubionych aplikacji do komunikacji (np. whatsapp, messenger itd) w ustawieniach wchodzimy do zakładki s-boost. wybieramy te aplikacje które mają działać w tle (wszystkie komunikatory włacznie z textra) oraz zaznaczamy je również w ustawieniach autostartu w s-boost.
14. wchodzimy do ustawien programistycznych i wyłączamy aktualizacje automatyczne.

TERAZ MOŻEMY JUŻ SIĘ CIESZYĆ BEZPROBLEMOWYM DZIAŁANIEM TELEFONU :)

Pochwały przyznane za posta: 3
zimmonx
 
Posty: 91
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 09:27
Lokalizacja: pl
Pochwały: 10
Telefon:: Sharp Aquos S2
ROM: 135E Custom

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez wiesiek3d » 19 kwi 2018, o 16:08

Moj tez sie zaktualizowal i wgralem mu soft z XDA przez OST, co prawda jest to E, bo jak chce zaktualizowc do F to fon pisze ze jest uszkodzone archiwum.

Wysłane z mojego FS8010 przy użyciu Tapatalka
wiesiek3d
 
Posty: 19
Dołączył(a): 15 sty 2016, o 16:37
Telefon:: Samsung

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez TLasky » 19 kwi 2018, o 16:39

OK, próbując iść za tokiem przedstawionym przez kolegę Wilkw w innym tutku (link poniżej):

sharp-z3-specyfikacje-cena-opinie-t36268-12.html

po wpisaniu komendy "adb reboot recovery" pojawia mi się coś takiego:

Obrazek

gdzie robię błąd?

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
Avatar użytkownika
TLasky
VIP
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 11:37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez zimmonx » 19 kwi 2018, o 16:49

To jest powershell, a nie cmd. Sprobuj z linii komend. A sterowniki telefonu zainstalowane?
P.s. Ta komenda z recovery w ogole nie jest potrzebna do morelocale. W poscie wyzej napisalem, ktore punkty tego tutoriala są potrzebne do morelocale

Autor postu otrzymał pochwałę
zimmonx
 
Posty: 91
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 09:27
Lokalizacja: pl
Pochwały: 10
Telefon:: Sharp Aquos S2
ROM: 135E Custom

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez TLasky » 19 kwi 2018, o 17:00

Ale ja tutaj męczę się z postawieniem softu na Aquos S2, a nie spolszczeniem ;-). Dzięki za pomoc, ale chyba nic z tego nie będzie :-/.

T.

EDIT: Po Twojej podpowiedzi odnośnie wiersza poleceń udało mi się odpalić komendę adb rebooot recovery i w nagrodę mam na telefonie taki ekran :-D.

Obrazek

Jakies dalsze hinty?
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
Avatar użytkownika
TLasky
VIP
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 11:37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez okikus » 19 kwi 2018, o 17:25

Z tego co pamiętam to nie potrzeba wchodzić w recovery aby zmienić soft!!!!
Wystarczy pobrać plik ze strony Sharpa, nazwać go SS2-135M-0-00CN-B02-update.zip, wgrać plik do pamięci telefonu, zrestartować telefon i telefon sam się zaktualizuje z poziomu androida. Coś przekombinowałeś kolego.
Avatar użytkownika
okikus
AKTYWNY
 
Posty: 432
Dołączył(a): 21 lut 2013, o 10:05
Lokalizacja: Stąd
Pochwały: 25
Telefon:: ZUK Z2 PRO
ROM: Resurrection Remix

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez TLasky » 19 kwi 2018, o 17:30

Przeczytaj proszę co napisałem wcześniej- zapomniałem o tym, żeby telefonu nie łączyć przez Wi-Fi i ściągnął mi aktualizację, która wyklucza skorzystanie z tej metody.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
Avatar użytkownika
TLasky
VIP
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 11:37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez okikus » 19 kwi 2018, o 17:32

Ech no dobra to i tak przekombinowałeś :)
Przeczytaj ten wątek na XDA, może znajdziesz rozwiązanie:
https://forum.xda-developers.com/androi ... d-t3761071
Avatar użytkownika
okikus
AKTYWNY
 
Posty: 432
Dołączył(a): 21 lut 2013, o 10:05
Lokalizacja: Stąd
Pochwały: 25
Telefon:: ZUK Z2 PRO
ROM: Resurrection Remix

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez TLasky » 19 kwi 2018, o 17:39

Dzięki wielkie wszystkim za pomoc :-).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
Avatar użytkownika
TLasky
VIP
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 11:37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron