• Reklama

SHARP AQUOS S2

pomoc w wyborze chińskiego smartfona przy konkretnych wymaganiach i cenie.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez pete67 » 23 kwi 2018, o 08:30

Hej.
Dzięki za poradnik.
co znaczy interfejs notcha?
czy z czasem ten NFC ma szanse zadziałać?
Na dziś może nie jest jakiś super ważny ale z czasem może być.
No i najwazniejsze.
W Twojej opinii jaka jest szansa że ten ROM może być jakiś szpieg, wirus, złodziej itd.?
Bam na myśli bankowanie przez telefon itd.
Pozdrawiam.
pete67
AKTYWNY
 
Posty: 730
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 17
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Reklama

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez Flyagaric » 23 kwi 2018, o 10:20

Notch, to jest to wcięcie w ekranie.
Najprawdopodobniej u chodzi o to, że system nie bardzo jest świadomy, że ono tam istnieje.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez pepeq77 » 23 kwi 2018, o 10:45

Fakt, kamera może zasłaniać część ikonek na pasku statusu.
Na forum 4pda jest instrukcja wgrania framework-res.apk i systemui.apk i to podobno to naprawia, ale nie potwierdzam bo nie instalowałem (potrzebny root).
Zauważyłem też jak wybiorę własny dzwonek z MP3 to po restarcie telefonu zmienia z powrotem na domyślny.
Na pewno bateria lepiej trzyma na oreo.
Co do NFC to raczej nie będą tego naprawiać w tej wersji softu.
pepeq77
 
Posty: 63
Dołączył(a): 20 paź 2015, o 19:01
Pochwały: 10
Telefon:: SHARP AQUOS S2

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez pete67 » 23 kwi 2018, o 13:41

A jak panowie sądzicie...
jest szansa że będzie lepsza opcja niż to co teraz tu omawiano?
Telefon jest na sprzedaż ale jakoś ciągle dostaję propozycje bez sensu więc dam go komuś w prezencie w rodzinie to przynajmniej będzie wielki plus...
Ale chciałbym aby to już miało ręce i nogi.
Dzięki wielkie za pomoc:)
pete67
AKTYWNY
 
Posty: 730
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 17
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez zimmonx » 23 kwi 2018, o 16:06

IMHO jeśli chodzi o bankowość mobilną, to zagrożenie jest zawsze, nie ważne jaki masz soft i telefon, to kwestia świadomego użytkowania sprzętu i tyle. Rzeczywiście, cyberprzestępcy mają łatwiej jeśli telefon jest zrootowany, ale też trzeba trochę się umieć w tym wszystkim samozdyscyplinować (nie instalować podejrzanych appek i nie wchodzić na dziwne strony ;) i nie powinno być problemów nawet z rootem w telefonie. Z drugiej strony jak dla mnie telefon z oryginalnym softem (135f) i wgranym morelocale spisuje się znakomicie bez roota i jak dla mnie ma to "ręce i nogi", a że w paru miejscach w ustawieniach, których używa się raz na ruski rok jest po angielsku, to dla mnie mało istotny szczegół i właściwie nie odczuwam tego wcale w codziennym użytkowaniu. Ja na razie nie przerzucę się na tego oreo, choć czystego androida bardzo lubię, właśnie ze względu na to nfc, bo intensywnie korzystam z płatności mobilnych i na tajwańskim oryginalnym sofcie działa to bezproblemowo. Poza tym, pomimo tego, że wielu z was narzeka na stockową apkę aparatu, ja mam zupełnie odmienne zdanie. Wg mnie bokeh mega robi robotę, mam porównanie do kilku innych xiaomi z efektem bokeh, to tutaj jest zdecydowanie lepiej, poza tym tryb manualny jest też całkiem dobry i nie chciałbym rezygnować z takich możliwości na rzecz apki z oreo.
zimmonx
 
Posty: 91
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 09:27
Lokalizacja: pl
Pochwały: 10
Telefon:: Sharp Aquos S2
ROM: 135E Custom

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez LosSuperktos » 23 kwi 2018, o 17:12

zimmonx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Odblokowałeś bootloader? Jeżeli nie to jak wgrałeś roota? Przez OST? Wydaje mi się że wiem już jak zresetować licznik w fastboocie, ale coś nie mogę zrzucić danych z telefonu jak przechodzę na tryb EDL i zastanawiam czy się nie poddać. Mi również zależy na NFC więc ten rom z Noki na chwilę obecną nie podchodzi.

Edit:
Dobra, widzę co chcę. Wyraźnie napisałeś że używasz bez roota.
LosSuperktos
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 kwi 2018, o 01:28
Telefon:: Samsung

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez pete67 » 23 kwi 2018, o 21:16

zimmonx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

o bankowości pisałem w kontekście, że można trafić na soft który już jest zasyfiony jakimś bandyckim badziewem...
a co do rozsądku...
jest zestaw apek które muszę mieć i nie jest tego dużo.
Nienawidzę bajzlu na pulpicie... poszukiwań ooo gdzie ja to miałem :)
gorzej z www. czasem się niechcący w coś wejdzie.

Problem rozwiązałem - właśnie opyliłem telefon.
może jak będzie w lepszej cenie i jakaś alternatywa dla softu to skuszę się na s2 128 :).
będę tęsknił tylko za manualnym focusem w bacon camera- bo z moim p10lite jest niekompatybilny i nie mogę zainstalować.
Pozdrawiam
pete67
AKTYWNY
 
Posty: 730
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 17
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez zimmonx » 23 kwi 2018, o 22:34

Przewinęło już się przez moje ręce już tych słuchawek trochę i praktycznie na wszystkich bawiłem się z customowymi romami i jeszcze nigdy nie trafił mi się z jakimś bandyckim softem. Tutaj też jest wymagany rozsądek, jeżeli wgrywasz roma od sprawdzonego deva albo teamu z xda, to praktycznie nie ma opcji, żeby było z nim coś nie tak, bo nikt nie pozwoli sobie na utratę reputacji, co innego jak zaciągasz rom z jakichś nieznanych źródeł...ale nie ciągne tematu, bo się offtop robi.

Co do bałaganu na pulpicie, są launchery, ewentualnie można sobie ikonki apek grupować w folderach...co kto lubi ;)
zimmonx
 
Posty: 91
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 09:27
Lokalizacja: pl
Pochwały: 10
Telefon:: Sharp Aquos S2
ROM: 135E Custom

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez wiesiek3d » 24 kwi 2018, o 10:36

Jak dla mnie smile ux dziala fajnie, jakby byl spolszczony to nic bym nie zmienial.
Jedyny minus to brak mozliwosci sortowania kontaktow w ksiazce po nazwisku :)
wiesiek3d
 
Posty: 19
Dołączył(a): 15 sty 2016, o 16:37
Telefon:: Samsung

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez avatarek » 26 kwi 2018, o 12:08

i jak tam wasze SOT miśki?
avatarek
AKTYWNY
 
Posty: 780
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 14:44
Pochwały: 9
Telefon:: komórkowy

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez wiesiek3d » 26 kwi 2018, o 12:25

A dobrze ;)
wiesiek3d
 
Posty: 19
Dołączył(a): 15 sty 2016, o 16:37
Telefon:: Samsung

Re: SHARP AQUOS S2

Postprzez zimmonx » 26 kwi 2018, o 12:26

Przy jasności ok. 50% (co mi w zupełności wystarcza, chociaż w słońcu robię na 70%) przy dość intensywnym użytkowaniu w granicach 4h (+/-0,5h).
Jedna rzecz jest troszkę irytująca: bateria od 100% do 50% schodzi dość szybko, a później spowalnia. Trochę to dziwne, ale zobaczymy jak bateria się ułoży, bo póki co dopiero kilkanaście razy telefon ładowałem, a podobno dopiero po kilkudziesięciu razach bateria osiąga optymalną pojemność...chociaż ilu fachowców, tyle teorii ;)
zimmonx
 
Posty: 91
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 09:27
Lokalizacja: pl
Pochwały: 10
Telefon:: Sharp Aquos S2
ROM: 135E Custom

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jaki telefon kupić ?



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama