• Reklama

Recenzja meizu pro 6 plus

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Re: Recenzja meizu pro 6 plus

Postprzez mruczek66 » 15 cze 2018, o 09:02

igor1x napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

nfc z apką alior banku nie chce działać. wyskakuje info że fon jest prawdopodobnie zrootowany(a nie jest)
Avatar użytkownika
mruczek66
AKTYWNY
 
Posty: 366
Dołączył(a): 4 maja 2014, o 14:21
Lokalizacja: koszalin
Pochwały: 4
Telefon:: poco3x

Reklama

Re: Recenzja meizu pro 6 plus

Postprzez igor1x » 15 cze 2018, o 10:14

@jeedek a możesz opisać po kolei skąd pobierałeś wersję flyme jak instalowałeś, z jakiej wersji przechodziłeś i jak pobierałeś apki googla?
igor1x
 
Posty: 41
Dołączył(a): 20 kwi 2016, o 21:06
Pochwały: 1
Telefon:: meizu pro 6 plus
ROM: global 6.3

Re: Recenzja meizu pro 6 plus

Postprzez Flyagaric » 15 cze 2018, o 12:49

Appki googla, to chyba po staremu: najlepiej pobrać ze sklepu appek Meizu. Co do reszty nie pomogę, bo fona nie mam.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Recenzja meizu pro 6 plus

Postprzez zibra » 15 cze 2018, o 17:12

Mam chyba mega pecha. Zamówiłem telefon i przyszedł do mnie po 3 dniach. Wszystko git mimo braku sklepu google itp, ale tym się można pobawić, Są jednak dwie poważne sprawy:

1. Ładowarka nie ładuje telefonu. Nie mam innego kabla USB C, żeby potwierdzić, że to jej wina
2. Podczas słuchania muzyki występują od czasu do czasu takie przycinania i jest to denerwujące. Próbowałem róznych słuchawek i ustawień i ciągle to występuje. Wada fabryczna czy soft? Dostałem z Flyme 5.0 i zaktualizowałem do 6.1.0 OG i na obu to samo

EDIT: przycinka występuje na youtube w przeglądarce. Spotify nie mogę odpalić na stronie, nie reaguje, ale zobaczyłem np akcje z MŚ idźwięk się nie zacinał. Hmmm. Pewnie to wszystko wina softu.
zibra
 
Posty: 46
Dołączył(a): 29 lis 2015, o 19:48
Telefon:: lg g2

Re: Recenzja meizu pro 6 plus

Postprzez Cezary_Lewczuk » 15 cze 2018, o 17:56

Z kablem sprobuj nie do konca dociskac do ladowarki tak 2-3 mm luzu, u mnie zaskakuje

Wysłane z mojego MI PAD przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Cezary_Lewczuk
 
Posty: 35
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 20:58

Re: Recenzja meizu pro 6 plus

Postprzez zibra » 15 cze 2018, o 18:05

Spróbuję jak będę w domu, ale rozumiem, że taki detal a występuje powszechnie?;)
zibra
 
Posty: 46
Dołączył(a): 29 lis 2015, o 19:48
Telefon:: lg g2

Re: Recenzja meizu pro 6 plus

Postprzez Cezary_Lewczuk » 15 cze 2018, o 18:20

Tak z innym kablem ok

Wysłane z mojego MI PAD przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
Cezary_Lewczuk
 
Posty: 35
Dołączył(a): 13 sie 2014, o 20:58

Re: Recenzja meizu pro 6 plus

Postprzez basswitek » 15 cze 2018, o 21:22

Lada dzień do mnie dotrze ten model. Jaka jest najlepsza wersja systemu na chwilę obecną i czy ma jakieś istotne wady, że coś nie działa ? Mms działają? Nfc nie musi być, język PL tak (tel. dla mojej siostry). Chciałbym wgrać nowy system od razu i mieć spokój.
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: Recenzja meizu pro 6 plus

Postprzez jeedek » 15 cze 2018, o 22:45

#
To kanał na telegramie gdzie wrzucane są chyba najbardziej aktualne wersje Flyme:
#
https://t.me/FlymeFirmwares
#
Instalacja jest banalnie prosta, wrzucamy plik do telefonu i włączamy w launcherze a nastąpi auktualizacja. Ja z wersji flyme 6 global na flyme 7 china beta tak zrobiłem i nie było, żadnych problemów. Zawsze można poszperać czy nie ma problemów przechodząc z jednej wersji na drugą. Lepiej dmuchać na zimne :P
#
W AppStore czy jak to tam się nazywało pobieramy google services i mamy apki google, chyba google play mi nie wgrało ale pobrałem plik apk z apkmirror.
#
Z wad
- część chińskich apek można usunąc część nie, czasem się odzywają i są jakieś powiadomienia z krzaczkami. Pewnie można to powyłączać ale to raz na jakiś czas więc to ignoruje
- changelog aktualizacji jest po chińsku więc nie wiadomo co naprawili :P
- język chinski lub angielski, ponoć wgrywając bez czyszczenia flyme china na global język zostaje ale mi to wisiało więc zrobiłem wipe. Apki są po polsku ale nie pamietam jak to ustawiłem :P (te wielojęzyczne jak paypal np)

Aktualizacje są prawie codziennie, telefon śmiga jak rakieta. Z telefonów o podobnych parametrach miałem Axona 7 i ZUK2 i żadnemu nie ustępuje.

Fajne w tym telefonie jest to jak wygląda, a ekran robi wrażenie na wielu ludziach. Znajomi którzy używają jakiś P9 lite i innych średniaków bo telefon traktują "normalnie" i się tematem nie jarają jak patrzą na mój ekran to naprawdę sa pod wrażeniem i się pytają co to za telefon. Emocje opadają jak mówie, że Meizu :D :D dwa razy pytaja "że co" i koniec tematu hehe

basswitek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Krótko miałem wersje global ale raczej wszystko działało, NFC nie aktywne. MMS nie wysyłam. Sam jak bym komuś miał go dac a by nie potrzebował to dla spokoju wgrałbym wersje global.
Avatar użytkownika
jeedek
AKTYWNY
 
Posty: 333
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 14:37
Pochwały: 7
Telefon:: Honor Play

Re: Recenzja meizu pro 6 plus

Postprzez zibra » 16 cze 2018, o 02:37

Cezary_Lewczuk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Fatycznie dziala, dzieki
zibra
 
Posty: 46
Dołączył(a): 29 lis 2015, o 19:48
Telefon:: lg g2

Re: Recenzja meizu pro 6 plus

Postprzez zibra » 16 cze 2018, o 10:41

Ok można jeszcze raz prosić o powiedzenie jak krok po kroku zainstalować najlepszą wersję dla tego telefonu oraz sklep google i inne dodatki ważne? Chciałem wejśc na link podany wcześniej na telegramie to muszę się zarejestrować i pobrać oprogramowanie. Niby jest link do sklepu google, ale jak daję pobierz to chce mi zainstalować na Note 4x, którego też mam.
W AppStore Meizu nie ma google do instalacji.

EDIT: OK pościągałem pliki i zainstalowałem Google sklep i inne bzdety, mam już Telegram i ściągam plik dla Meizu Pro 6 plus, która ma chyba 1.4 GB. Jak ściągne to odpalam i system się zaktualizuje i to wszystko?

EDIT 2: Nie jest to może najważniejsze, ale po WiFi w Xiaomi Note 4x transfer jest zdecydowanie szybszy niż w Meizu. Da się to jakoś poprawić?
zibra
 
Posty: 46
Dołączył(a): 29 lis 2015, o 19:48
Telefon:: lg g2

Re: Recenzja meizu pro 6 plus

Postprzez jeedek » 16 cze 2018, o 15:23

Klikasz i będzie chciał Ci zaktualizować system. W App Store wpiszesz google i wszystko jest ;)

Telegram możesz też na kompie odpalić, rejestracja to chwila.

Wysłane z mojego PRO 6 Plus przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
jeedek
AKTYWNY
 
Posty: 333
Dołączył(a): 14 sty 2016, o 14:37
Pochwały: 7
Telefon:: Honor Play

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron