• Reklama

Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez miklopl » 25 mar 2016, o 10:04

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Właśnie - przestaw rozdzielczość na 8Mpx, bo to natywna wartość i jakbyś tak dodał, to coś będzie wiadomo.
Jedno trza przyznać - nocne to robi chyba najlepsze w budżetach ok.100$. W sumie dziwne.

I tak już coś widać ;) W mojej ocenie jest tak, jak w innych chinolach w tym budżecie, czyli znośnie. Po zmniejszeniu do rozmiarów typowych dla web (czyli np. 800 na dłuższym boku) i lekkim podostrzeniu jest ok. Źle pracuje pod światło. Widać lekkie problemy z doborem balansu bieli, światłomierzem itp, ale czego wymagać od takiego sprzętu? Ja zawsze pod ręką mam Snapseed i szybkie korekty idą natychmiast ;)

Tutaj parę przykładów. Niektóre z testu marx, inne "z sieci". Na krótszym boku 720 (czyli typowa rozdzielczość hd nie licząc proporcji 4:3):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rewelacji nie ma, wstydu też nie ;)
miklopl
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2016, o 13:39
Pochwały: 3
Telefon:: BlackBerry

Reklama

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez Grech » 25 mar 2016, o 10:32

Przy takich testach aparatów najlepiej byłoby wybrać sobie w domu jakieś miejsca i jeśli ktoś wrzuca zdjęcia z różnych smartfonów to fotografować te same miejsca. Wtedy można by lepiej porównać jakość zdjęć.
Avatar użytkownika
Grech
AKTYWNY
 
Posty: 582
Dołączył(a): 22 wrz 2012, o 22:35
Lokalizacja: Miasto
Pochwały: 10

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez miklopl » 25 mar 2016, o 11:14

Trzeba by wtedy zadbać o to, żeby warunki były identyczne. Czyli studio, bo inaczej będzie inne światło, a to chmur więcej, a to słońce mocniejsze itp itd. Nie do zrobienia w amatorskich warunkach.
miklopl
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2016, o 13:39
Pochwały: 3
Telefon:: BlackBerry

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez Flyagaric » 25 mar 2016, o 11:53

miklopl napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Bez jaj - porównanie byłoby akuratniejsze ale to ma być test, nie laboratorium. Widać na zdjęciach wystarczająco dużo. To nie są lustrzanki, a ja nie jestem jakimś specem. Mimo mego amatorskiego podejścia widzę jednak gołym okiem różnicę między kiepskim, a dobrym aparatem.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez deton24 » 25 mar 2016, o 13:46

Podbijam. Też miałem prosić czy by nie dało rady zawsze fotografować tych samych miejsc, nawet mimo różnic pogodowych które mogą mieć wpływ na jakość akurat takiego a nie innego zdjęcia, bo mimo wszystko prościej porównywać. Nawet są specjalne plansze które można by testowo fotografować, przy tym samym świetle/czy miejscu, takie jak tutaj http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idT ... hone2=3621
deton24
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 paź 2015, o 17:02
Pochwały: 1
Telefon:: xyz

Chiński telefon z najlepszym aparatem

Postprzez oizo » 27 mar 2016, o 13:00

Cześć,
Jakie chińskie telefony mają obecnie najlepsze aparaty ze stabilizacją obrazu i najlepszą optyką? Czy jest coś co dorównuje LG G4 czy iPhone 5s w jakości zdjęć a może nawet je przebija?
oizo
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 mar 2016, o 12:39
Telefon:: Nokia 3210

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez tomikitwo » 27 mar 2016, o 16:03

Mi 5 ma w tej chwili najlepszy aparat, ale wg mnie nie dorównuje on temu z G4 (na podstawie sampli w necie). iPhone 5s to już staruszek i nie trudno o lepszy aparat wśród chińczyków.

Wysłane z mojego NX506J przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
tomikitwo
AKTYWNY
 
Posty: 223
Dołączył(a): 18 lut 2016, o 16:38
Pochwały: 29
Telefon:: 3310

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez tpawel » 27 mar 2016, o 18:18

tomikitwo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

5s mojego kolegi robi super zdjęcia, na tyle co miałem różnych telefonów w ręku to naprawdę jeden z lepszych,wątpię czy jakiś Chińczyk do 200$ robi lepsze. Wg mnie te zdjęcia były lepsze niż z x600
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez Flyagaric » 28 mar 2016, o 00:24

tomikitwo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Man najlepszą stabilizację jak dotąd. Ma też najszybszy aparat, ale z całą pewnością nie jest to najlepszy Chińczyk. W słabym świetle radzi sobie bardzo cienko. Jak nie-Xiaomi.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez oizo » 28 mar 2016, o 09:46

To mam dylemat. Kupiłem żonie XRN2 i zdjęcia robi fatalne (głównie w ruchu - zdjęcia dziecka) w porównaniu do jej poprzedniej Lumii920. OIS jednak daje bardzo dużo no i optyka Zeissa... Teraz czekam na XRN3Pro ale i tak wydaje się mi że bez OIS będzie lipa.
oizo
 
Posty: 2
Dołączył(a): 13 mar 2016, o 12:39
Telefon:: Nokia 3210

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez deton24 » 29 mar 2016, o 14:44

Lumie to czołówka na rynku jeśli chodzi o aparaty.
XRN3Pro będzie troszkę gorsze prawdopodobnie od XRN2 aparatem.
Ale najlepiej samemu obejrzeć sample.
deton24
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 paź 2015, o 17:02
Pochwały: 1
Telefon:: xyz

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez tpawel » 29 mar 2016, o 15:20

oizo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dwa lata temu miałem lumie920, a pół roku temu rn2. Jakość zdjęć w tej lumii była mega. Chyba mój najlepszy fotograficzny smartfon. No a jeśli chodzi o rn2 fotki to był główny powód,dla którego się pozbylem. Tak samo małe dzieci mam w domu, tyle fajnych momentów,które nie dało się uwiecznić przez ten telefon( nie zawsze jest chwila żeby lecieć po aparat).. Jestem tylko zły na siebie że tak długo zwlekalem z wymianą
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Porównania telefonów



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron