• Reklama

Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez Flyagaric » 29 mar 2016, o 15:30

Porównywałem ostatnio zdjęcia z wizyty w Londynie, moje (Elife E7) i żony (Lumia 920) i niestety, ale Lumia wieczorem i w warunkach intensywnej iluminacji w centrum spisywała się duuużo lepiej. Miałem ledwie kilka zdjęć udanych, podczas gdy moja żona miała raczej kilka nieudanych.

Wspomniany wyżej iPhone 5s to znów taka rewelacja nie jest i niektóre chińskie ten poziom osiągają, a może nawet przebijają. Natomiast iP6 i Galaxy S6, czy LG G4 to już ekstraklasa i tego poziomu majfrendy na razie nie są w stanie osiągnąć.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Reklama

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez deton24 » 29 mar 2016, o 15:39

Qrcze. Ciężka sprawa czego tu szukać dalej. Poza zdjęciami chyba do niczego się specjalnego te Lumie nie nadają.

Ostatnio wpadłem na pomysł zainspirowany perypetiami @Zdzichu który kupił telefon na soczewce S4, i przyglądał się wnętrznościom systemu kamery, czy by nie dało się po prostu skopiować tych sterowników z S4, a samą kamerę conajmniej w apk da się Samsungową znaleźć. Może nawet specjalnie od S4 można by wyciągnąć i sprawdzić czy to coś pomoże. Od Lenovo np. też są. Tylko stery ciekawe czy będą się gryźć przez różne CPU.
Może napiszę na XDA, ciekawe co powiedzą na to.

Dla mnie najlepszy jest Pro Capture z różnych apk ze sklepu.
I do ustawień na manuala dobry jest Camera FV-5, ale na automacie jak dla mnie gorzej sobie radzi.
Nie bawiłem się nigdy opcją HDR jeszcze, to zawsze potrafi dać coś tam.
deton24
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 paź 2015, o 17:02
Pochwały: 1
Telefon:: xyz

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez Flyagaric » 29 mar 2016, o 15:56

deton24 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dlatego używa jej moja żona, a nie ja :) Niby fajny ten Windows, ale wciąż appek mało, a zarządzanie energią to porażka.

deton24 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Gdyby to było proste i możliwe, to takie rozwiązania już dawno by się pokazały, bo temat jest nośny jak diabli. W praktyce udaje się to w fonach o raczej identycznym wnętrzu - jak np. Elife E7 i IUNI U2. Oprócz samej appki, która (np. od Lenovo była nieoficjalnie używana na masie innych modeli), to ważne są jeszcze bibilioteki obsługujące daną kamerkę. Same sterowniki, to chyba jeszcze nie są wszystkie liby. Przeniesienie ich nie musi być łatwe, bo oprócz sterowania kamerką, musi tam być też uwzględnione używanie pozostałych komponentów fona - podsystem pamięci, itd.

deton24 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Pro Capture nie próbowałem, ale Camera FV-5 odpadł właśnie z powodu, o którym piszesz - słabo sobie radził w auto. Sam interfejs też wygląda raczej inaczej niż się spodziewałem.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez deton24 » 29 mar 2016, o 19:01

tomikitwo napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jeśli patrzeć na sam aparat, to już w tej cenie dostanie się Nexus 5x.
Nowsza soczewka (IMX Exmor 377 RS), ocena kimovil zasadniczo na tym samym poziomie, co ciekawe, 9.3.
Z9 Mini, ta sama soczewka co LG G4, ocena 9.3, nie 10.

Najtańsza Lumia 640XL z najlepszym aparatem, ocena 9.8 - 172$
Ale to z tego co jest w bazie kimovil, nie wiem czy wszystkie Lumie tam są, ale dużo widzę i są różnie oceniane.
deton24
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 paź 2015, o 17:02
Pochwały: 1
Telefon:: xyz

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez deton24 » 31 mar 2016, o 22:24

Ku mojej uciesze taką samą ocenę aparatu 9.8 jak Lumia 640 XL ma na Androidzie Huawai P8. Ceny z demobilu mają podobne czy zdjęcia też, nie wiem.
deton24
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 paź 2015, o 17:02
Pochwały: 1
Telefon:: xyz

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez Flyagaric » 1 kwi 2016, o 02:30

To 9.8 to z poprawką na budżet, czy jak? Lumie serii 6xx na pewno nie mają super aparatu. Jest nieźle, ale porządny aparat zaczyna się niestety dopiero od serii 8xx. Przestań patrzeć na te oceny kimovila, bo w większości nic nie mówią.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez deton24 » 1 kwi 2016, o 03:35

Ale się pokrywają w pewnej tolerancji z powszechnym osądem o danych aparatach w modelach.
Pisane opinie o aparacie tej Lumii są dobre.
Jak przeszukasz informacje o różnych modelach z serii 6xx znajdziesz że trafiają się niekiedy słabsze oceny, a tu mamy wyjątek w tej serii. Nawet zwykła 640 bez XL znośnie się plasuje.
W tym budżecie XL ma prawo wygrać. Ciekawe jak z P8.
Wszystkie niuanse w ocenach kimovil czy specout nie będą odzwierciedlane, czasem będą uproszczenia,
ale od czegoś trzeba zacząć przy poszukiwaniu jakieś grupy modeli z przedziału cenowego, a potem można wykorzystać już sample do porównań. Oceny obu serwisów które podałem nawet się pokrywają, nawet niekiedy są drobne różnice, co o jakoś świadczy że testy jakieś tam się odbywają, bo nie da się żeby testy były powtarzalne.
Jeśli ocena na danym serwisie między modelami różni się o więcej niż 0.3, to już w opiniach od ludzi wydaje mi się że da się znaleźć odzwierciedlenie.
Np. E7 uważany dość wysoko, i tu się okazuje ciut lepiej MX4, i trochę niżej XRN2, choć opinie o nim są u góry. I teraz P8 bym sprawdził. W tej cenie się więcej nie wydoi.

Piszę to dlatego bo są tu testowane z reguły modele które nie pretendują nawet po ocenach do posiadania dobrych aparatów.
Ale to też ważne że baza modeli stale się powiększa i można mieć jakieś rozeznanie.
deton24
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 paź 2015, o 17:02
Pochwały: 1
Telefon:: xyz

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez tpawel » 1 kwi 2016, o 07:40

Z wszystkich wymienionych w Twoim poście telefonów to p8 ma najlepszy aparat, potem 640xl, potem mx4. Chociaż tego ostatniego miałem tylko chwilę w rękach więc może przy dłuższej zabawie coś lepszego by wykrzesał z tego aparatu. 640xl jak za tą cenę robi super zdjęcia
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez deton24 » 1 kwi 2016, o 15:01

I wszystko staje się jasne. Dzięki wielkie za odpowiedź. Pozostaje zapytać tylko o to jak łapie ostrość zwłaszcza w słabych warunkach, i w ogóle jak tam szumy. Ale powinno być lepiej jak przy XRN2 co się ludzie pozbywali, czy E7 do którego i tak były obiekcje.
deton24
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 paź 2015, o 17:02
Pochwały: 1
Telefon:: xyz

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez Flyagaric » 1 kwi 2016, o 16:17

tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Muszę poszukać więcej próbek tego 640xl. Postawienie go na równi z Mx4 stawia go na niezłej pozycji w cenie 600-700pln.

deton24 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nie zrozum mnie źle - E7 radzi sobie bardzo dobrze. Szczególnie w sztucznym i słabym świetle. Gorzej wieczorem i w mocnej iluminacji - gorzej w odniesieniu niż Lumia 920, bo do tego porównywałem, ale Lumia, to pomimo wieku wciąż extra klasa.
W RN2 aparat zupełnie niczym mnie nie urzeka.
Bardzo chcę spróbować Honora 7 i porównać do Lumii 920 w podobnych warunkach, ale i zaczynam się poważnie zastanawiać nad Galaxy S6.
Ostatnio edytowano 1 kwi 2016, o 16:20 przez Flyagaric, łącznie edytowano 1 raz
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez deton24 » 1 kwi 2016, o 16:19

Tylko zrobić coś na nim więcej to kłopot, bo to Windows 10.
deton24
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 paź 2015, o 17:02
Pochwały: 1
Telefon:: xyz

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez Flyagaric » 1 kwi 2016, o 16:22

deton24 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Zgadzam się - Lumii nie sobie nie kupię. Honor 7 jawi mi się coraz przystępniejszym. Widziałem niedawno lokalnie używkę z EU dystrybucji za 180Eur.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Porównania telefonów



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama