• Reklama

Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez deton24 » 17 mar 2016, o 01:25

Nie wstawiajcie tutaj pod rząd kilkunastu zdjęć do wyświetlenia w pełnej rozdzielczości, bo bez łącza ze 20 mb każda strona ładuje się z 2 minuty, i nie da się nawet kliknąć w guzik odpowiedz, bo cały czas ucieka pasek jak się obrazki pojawiają i doczytują. Lepiej już linki


Nie sposób skompletować wszystkich telefonów i uzyskać zdjęcia każdego modelu, ale na stronie kimovil.com po wpisaniu danego modelu, i przejściu na jego stronę, pojawia się diagram opłacalności, i po najechaniu na ikonkę aparatu wyświetla się zawsze jego ocena w danym modelu w skali od 1-10 z przecinkami.
Do tego pojawia się pełna specyfikacja modelu, wraz z sensorem, po którego modelu możemy wyszukiwać. Lista jest obszerna
Co ciekawe, modele z tym samym sensorem zdawają się nie dostawać tych samych ocen, więc wygląda że i jakość może być różna.
Z jednej strony, potrafią być różne rozmiary ogniskowych,
z drugiej strony może być ograniczenie chipsetu danego modelu gdzie np. 8MP to max co może przetworzyć, albo interpolacje powyżej, gdzie inne nie mają.
Że już nie wspominając, że kto wie czy producenci nie stosują własnych patentów odszumiania czy korekcji kolorów, w każdym własnym modelu.

Bo np. taki najtańszy sensor który można dostać w innych modelach, a występuje w sporo droższej Xperii Z2 - IMX214, pojawia się w najtańszym modelu pod nazwą TCL i708u, ale tyle wiem że ogniskowa jest większa, zdjęcia trochę słabsze.
Lepsze są bodaj w Cubot X11, i potem to już droższe konstrukcje.
Podobny wynik co TCL w kimovil np. dostaje Doogee Valencia 2 Y100 (wersja x najtańsza), choć to sensor Samsunga.
Przy czym niekoniecznie sensor Sony, w niegdyś flagowcu Doogee - F3 (podobne oceny aparatu F3 Pro i F5), dostaje ocenę 9.5, przy czym Xiaomi Mi4c na Sony IMX258 dostaje ocenę 9.3, mimo iż to w sumie nowsza wersja soczewki. Zdjęć nie porównywałem.
Nexus 5 zaś, to ta sama soczewka co UMI ROME (X też) - IMX179, ale za to zdjęcia nocne w UMI są kompletnie zaszumione, ogólnie ocena się różni, choć złe to zdjęcia nie są, ale w IMX214 da się jeszcze lepiej.
Inne pozycje patrzyłem w najniższych cenach z IMX214:
Leagoo Alfa 2, Jiayu S3, Blackwiev Alife S1.
Jeśli chodzi o droższe pozycje, to Umi Touch za 134 ma IMX328, który powinien się prezentować całkiem nieźle, ale zauważyłem w teście vs iphone 6s, że on lubi wpadać trochę w jasność, i te kolory może nie są tak kolorowe, o, jakbym się spodziewał, i co się okazuje, na kimovil aparat dostaje niższą ocenę niż te na dawniejszych sensorach IMX214, tylko 7, gdzie Cubot dostaje 9, Doogee F5 - 9.4, a najtańszy na IMX214 TLC i708u - 8.4.
Stawkę zamknę Nexusem 5x na sensorze Sony IMX377, który wizualnie robi wrażenie, ale dostaje ocenę taką samą co Doogee F5 - 9.4.
Czy słusznie, będę porównywać. Ale coś wątpię.
Co sądzicie o ocenach na kimovil?
One są bardzo różnorodne.
deton24
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 paź 2015, o 17:02
Pochwały: 1
Telefon:: xyz

Reklama

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez zdzihu » 17 mar 2016, o 11:57

deton24 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Kimovil niestety często podaje nieprawdziwe dane na temat sensorów. Przykładowo TCL i708u tak naprawdę ma przeciętny sensor OmniVision, UMI Rome/X posiada IMX164 zamiast IMX179, Xperia Z2 posiada IMX220 zamiast IMX214 itd

Różnice w jakości miedzy tymi samymi sensorami w różnych telefonach wynikają głównie z innej budowy (m. in. optyka) i z różnej pracy softu przetwarzającego obraz z matrycy.
zdzihu
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 13:37
Telefon:: i9100
ROM: CM13

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez Flyagaric » 17 mar 2016, o 13:19

deton24 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dyskusja o jakości zdjęć, w której głównej podstawą oceny jest użyty sensor, lub ocena kimovila jest próżna.
Poczytajcie sobie jakiego sensora używa Elife E7 - jak kolega wyżej pisze: przeciętnego - sęk w tym, że zdjęcia robi rewelacyjne.
Prawda jest taka, że większość fonów, które mają porządne sensory robi g...ne zdjęcia, bo trzeba duuuużo więcej, żeby robić dobre zdjęcia. Wyznacznikiem tego nie jest też max rozdziałka, co dobitnie udowodnił najnowszy iPhone robiący max. 8Mpx.
W dodatku wychodzi na to, że nawet fon z przeciętnym sensorem może robić lepsze zdjęcie, niż większość chłamu z bardzo dobrymi sensorami. Tym samym wasze teoretyczne rozważania i porównywanie wykresów na kimovilu nie mają sensu kompletnie. Mogą was co najwyżej zwieść.

Wybierając fona z dobrym aparatem, należy się kierować tylko i wyłącznie wstępnymi sugestiami, a potem własną oceną sampli robionych (koniecznie) w różnych warunkach oświetleniowych i najlepiej na auto - bo to będzie najczęściej używany tryb w fonie. Ewentualna mnogość ustawień manualnych to tylko dodatek.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez miklopl » 18 mar 2016, o 15:55

Dociekliwi mogą wykonać prosty test - RAW z aparatu (można ściągnąć z sieci przykładowe RAWy z lustrzanek) wrzućcie do kilku programów służących do wołania RAWów (LightRoom, CaptureOne, dcraw itp) i zobaczcie, jak różne będą efekty :) A to tylko różnica w algorytmach :) Sam sensor ma znaczenie, ale to element układanki, a nie całość.
miklopl
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2016, o 13:39
Pochwały: 3
Telefon:: BlackBerry

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez jitt » 18 mar 2016, o 21:10

Czy ktoś mógłby wrzucić parę zdjęć z nubii z9 mini lub max. Zarówno z tylnej jak i przedniej kamery?

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
jitt
 
Posty: 18
Dołączył(a): 15 wrz 2015, o 14:06
Telefon:: HTC Sesire Z
ROM: CM ILWT

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez deton24 » 18 mar 2016, o 22:38

zdzihu napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Skąd masz takie informacje?
UMI ROME (również X) reklamują się z wyraźnym oznaczeniem IMX179 na obrazkach od producenta. Oba modele. Z czego wersja nie X, na kimovil, ma sensor IMX164, co niby zgłosiłem że błąd. Owy model robi okropne szumy w nocy. Ale skąd masz takie informacje?

Na kimovil przede wszystkim oceny w skali 1-10 są niezależne od zastosowanej soczewki, i wyglądają na całkiem miarodajne. Np. wyżej wymieniony Elife E7 to ocena aż 9.7 pod względem aparatu. Więc zasłużona ocena wychodzi na to.
I nie pierwszy raz się spotykam że niepozorne soczewki w konkretnych modelach mają trochę inne oceny niżby się można spodziewać.
Wiadomo, najlepiej porównywać sample, ale to dość pracochłonne, a przy najnowszych modelach dosyć ciężko o dostępność.

___
Cubot S500 dostaje jeszcze podobne oceny aparatu (8.9), choć specyfikacja słabsza jest ogólnie podzespołów z deka. Ale podobne ceny (najtaniej 103$), choć X11 częściej drożej chodzi.
Ciekawe są oceny aparatów Doogee F5, F3, F3 Pro - 9.4, 9.5, 9.5.
Soczewki niby Samsunga.
Tylko że taki F5 to już 120$
Patrząc po ocenach wyróżnia się jeszcze Meizu MX4 - 9.5, MX4 Pro, MX5 - 9.6, mimo sensora IMX220, w porównaniu do Xiaomi Mi4c z IMX258 - 9.3.
ZTE Nubia Z9 Max - 9.4. Ale to już od 180$+
Te oceny wydają się w miarę sensowne. Ciekawe co wyjdzie w porównaniach prawdziwych zdjęć.

__________________
Tutaj wrzucam 31 telefonów z wykazem podzespołów i oceną aparatu.
W galerii ładnie przegląda się po kolei.
Opcje->Ukryj komentarze - lepiej widać wtedy.
https://www.dropbox.com/sh/o841ku5nwrdo ... nImOa?dl=0
Sory ale ceny w euro

______
Jeśli obiektywna ocena TCL z poziomu 8.4 to nadal przeciętność, nie schodziłbym w takim razie poniżej 9.

Meizu MX4 Pro 176 9.6
Meizu MX4 149 9.5
Doogee F3 120 9.5 , lub F3 Pro +9 eur, 9.5

Cubot X11 103 - 9 (zawirowania cenowe)
Cubot S500 - 103 - 8.9
Blackwiev Alife S1 - 109 - 9.1

Niewiadomą pozostanie Umi Touch który dostał ocenę 7,ale siedzi na dobrym sensor że imx328, i bywa że ogrywał iPhona 6s zdjęciami.
__________________
Czy mógłby ktoś wstawić jakieś nocne zdjęcia z Umi Rome wersji X? I ogólnie sample jakieś.
Wersja nie-X ponoć ma straszny szum w nocy, a kimovil mówi że tam jest słabsza soczewka, choć producent mówi że ta sama...
deton24
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 paź 2015, o 17:02
Pochwały: 1
Telefon:: xyz

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez zdzihu » 19 mar 2016, o 09:14

deton24 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jakiś czas temu wymyśliłem sobie, że znajdę sobie budżetowy telefon z jak najlepszym aparatem. Na początku sprawdziłem ranking wg aparatu z przedziału 8-13Mp (do ok 100$) na kimovil, oczywiście odrzucając wszystkie interpolowane badziewia itp. Następnie ściągnąłem ROMy do każdego z telefonów, rozpakowałem i sprawdziłem jakie sensory są zaszyte w plikach systemowych (libcameracustom, build.prop, kernel itp). UMI Rome/X ma na 100% IMX164. TCL i708u sprawdzałem dawno temu, ale z tego co pamiętam, to na 99% miał OV13850, w sumie nie taki zły, ale jednak gorszy niż Exmory od Sony.

Tutaj info wyciągnięte przed chwilą z UMI ROME:
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


EDIT: a tutaj UMI Rome X:
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jako ciekawostkę podam, że kupiłem na próbę za 69$ telefon ZTE V5 Red Bull, który posiada sensor IMX135 (!), taki sam jak w Galaxy S4, LG G3 i innych byłych flagowcach. Zobaczymy jak da radę.
zdzihu
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 13:37
Telefon:: i9100
ROM: CM13

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez deton24 » 19 mar 2016, o 14:42

Zdzichu, jesteś geniuszem!
Tylko jak tu pisać do kimovil że mają błędy skoro producenci piszą co innego.
I to w obrazkowych materiałach promocyjnych. Ale przynajmniej ich oceny wyglądają na raczej wiarygodne jakimś sposobem, pomijając specyfikacje soczewek.
Ale na Chińczyków to się już nie raz zdarzało że podzespoły się z lekka różniły, choć przede wszystkim baterie.
Ale skoro nawet w zwykłych telefonach na rynku takie rzeczy się dzieją, to może to po prostu kod zostawiany z lenistwa po czymś innym i zrobili tylko kopiuj wklej, chyba że to już coś wiążącego na poziomie sterownika, że jak zmienisz oznaczenie to nie zadziała.
Rzekłbym że 100% pewności może być najwyżej po rozebraniu telefonu i sprawdzeniu oznaczeń jeśli są.
A już najlepsza metoda porównawcza jest sprawdzenie sali aparatu samemu, i zobaczenie co nas zadowala.
Wpisujesz w Google camera samples, I robisz research nie kupując kota w worku, jeśli są tylko, czasami tylko bywa że są zdjęcia na YT powklejane w filmiki, ale zwykle nie dużo.
Tu jest jeden sampel np. http://www.mgsm.pl/pl/katalog/zte/v5/zd ... TE-V5.html
Jest trochę sampli UMI Rome, ale nie X, i chciałbym coś trochę lepszego, ale nie widziałem zdjęć w słoneczny dzień.
Z niecierpliwością czekamy na relacje z wrażeń co do telefonu, i przyszłych poszukiwań.
BTW. Nikt nie każe Ci interpolować wszystkich zdjęć, możesz natywną rozdzielczością robić zdjęcia, i takie porównywać, jeśli już koniecznie mówimy o oglądaniu pikseli z bliska.
Szkoda by było odrzucać telefon tylko dlatego że ma rozdzielczość interpolowaną.
Któryś ze słabszych 4 core chipsetów Mediateka nie obsługuje rozdzielczość wyżej niż 8MP, i wtedy zostaje im tylko interpolacja, choćby soczewka w innych modelach miała nawet więcej pikseli.
Wg. oceny kimovil.com ZTE V5 Red Bull ma ocenę aparatu 7.8, niżej niż TCL i708u - 8.4, i to może być mimo wszystko prawda, bo jak ktoś wyżej zauważył, nie soczewka musi przesadzać o jakość zdjęć. Oba telefony akurat nie mają tego wąskiego gardła CPU o którym wspominałem, i mają obydwa 13MP.
Werdyktu szybko się nie dowiemy bo nie ma poza YT nigdzie sampli i708u na dziś dzień.
TCL jest o 1/3 wydajniejszym telefonem, mimo że drozszym o zawrotne 8 dolarów.
I co do aparatu wierzyłbym kimovil.com.
deton24
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 paź 2015, o 17:02
Pochwały: 1
Telefon:: xyz

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez deton24 » 21 mar 2016, o 02:32

- Dodaję kolejne 21 pozycji do osobnego katalogu.
https://www.dropbox.com/sh/9o9eydcsen90 ... h0DXa?dl=0

Z wyjątkiem trzech, wszystkie modele w linku u góry mają swoje sample aparatów w tym temacie. (fraza dla Red Note 2: "XRN2 Prime")

Łącznie będzie 56 modeli w bazie.

Wydaje mi się że killer cena/jakość znaleziony. A właściwie killerów dwóch.
- Xiaomi Redmi Note 2
http://www.kimovil.com/en/where-to-buy- ... 2-2gb-16gb
Świetny aparat (są sample), FHD, niezła wydajność, 2GB;
- Doogee F3 Pro
http://www.kimovil.com/en/where-to-buy-doogee-f3-pro
Ma 3GB z FHD, przy tej samej ocenie aparatu (9.5) na kimovile, z większą ceną, co prawda nie widziałem sampli i nie porównywałem.

Potem wyższa przekątna 5.5, i cena zarazem - Meizu MX 4, 2GB (9.5), potem ew. MX4 pro 9.6 aparat i 3GB Ramu.
Zakończę zachwalanym raz Gionee Elife E7 z oceną 9.7, 160 eur.
Zaplecze teoretyczne jest, research zrobiony, teraz by warto sample wrzucić i porównać.

Dorzucam jeszcze wycinki modelów z tej wielkiej tabeli telefonów telchina:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... HF6dShWtLA
Wszytko w dobrej cenie od 8-16 MP. Nie zagłębiałem się w oceny.
https://www.dropbox.com/s/dgww9n3ybfi2h ... .docx?dl=0
deton24
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 paź 2015, o 17:02
Pochwały: 1
Telefon:: xyz

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez Flyagaric » 21 mar 2016, o 15:11

deton24 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ostrożnie z zachwytami. Sprawa jest subiektywna - to raz.
Dwa, RN2 ma dobry aparat, ale napisać o nim, że jest świetny, to gruba przesada. Widziałeś jak radzi sobie w gorszym świetle? Czas zobaczyć - świetnie nie jest. Jakby był świetny, to radziłby sobie lepiej.
Przypadek doogee pokazuje ile warte są oceny z kimowila - ten telefon w swoim budżecie ma aparat, który może nie jest zły, ale absolutnie, w żadnym wypadku nie jest killerem. Specjalnie nie ma oka na czym powiesić prawdę mówiąc. Tyle warte jest ocenianie aparatu po samych parametrach technicznych.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez deton24 » 21 mar 2016, o 20:31

Po ocenie ogólnej aparatu z Kimovila, nie parametrach tylko.
I jak dobrze że ludzie z wiedzą czuwają.

Choć i tak kilka razy raczej spotkałem się że oceny się pokrywały, do mniejszości należały sytuacje kiedy raz ocena była za niska na mój gust, ale i tak potem stwierdziłem, że w sumie wiem dlaczego taką wystawili, raz czy dwa razy dosłownie na 20+ modeli stwierdziłem że ocena za wysoka. Oni mogą specjalnie nie uwzględniać nocnych warunków oświetleniowych. A wymienione telefony w swojej cenie nie tylko zapewniają przyzwoity aparat (którego już pomijając że się naszukałem trochę), to same są dobrymi sprzętami z porządnymi podzespołami.


Ale powiem szczerze, obejrzałem wszystkie sample z tematu, i RN2 wypadł na serio w czołówce, chociaż autor zdjęć miał farta do dobrej pogody i scenerii, musiałbym zobaczyć inne próbki.
Ale jeśli aparat w dzień miałby być gorszy jakościowo, byle by tylko w nocy sobie radził, to już wolę taki który radzi sobie świetnie przynajmniej w dzień, a nie tylko dobrze.
Jak znajdziesz w cenie 106 i 129 eur telefony z lepszym aparatem, no to się na pewno ucieszymy.
Choćby z modeli używek na naszym rodzimym rynku. Za ponad 500 złotych na pewno coś fajnego się znajdzie.

Chyba trzeba się przyzwyczaić że w chińczykach wszystkiego mieć nie można, przynajmniej może nie w tym budżecie.
B
Za 160 eur będzie lepszy Gionee Elife E7. A czy radzi sobie w każdy świetle, to już inny temat (nie wiem).
Hej. Kto walnął że to kosztuje 160 euro? Przecież to wisi na stronie producenta za 2000 tys. w przeliczeniu na polskie.
edit...
http://www.kimovil.com/en/where-to-buy- ... fe-e7copia
a jednak.
Bo tu chodzi o E7, a nie M8, które takie pieniądze kosztuje, a w rankingu jest w pierwszej 10.
A ten M7 jest w pozycji wśród wielu, wielu dużo droższych modeli. To by się akurat zgadzało.

Zresztą, podejrzewam że tak rozległych porównań by nie trzeba robić tylko wejść i samemu zobaczyć:
http://www.kimovil.com/en/compare-smartphone-prices/ki
Tam po lewej ustawić kamera na ostatni guzik na zielono, i po prawej u góry ustawić kamera, i sortuje wg. ocen aparatu od najlepszego. I w ten sposób wyświetla wszystkie pozycje w każdej cenie.
I tak zjeżdżałem w dół spisując po kolei modele do 200 Eur.
i w cenie do 200eur jest najlepszy: (nie sortowane wg. ceny, ale wg. aparatu):
(Jak ustawicie max cenę, to pokazuje najpierw najlepsze aparaty, do ceny, łatwiej sfiltrować najlepsze okazje cena/jakość).

Elife E7, potem długo nic, potem tak gdzieś po sobie Letv X500, Doogee F3 (i Pro), Redmi Note 2, Meizu MX4, i kolejna ciekawostka - IUNI i1 za 150eur, potem Asus Zenfone ZD551KL, Doogee F5 (100 eur),(w tej samej cenie Blackview Alife S1), ZTE Nubia Z9 Mini, potem Max. Stawkę zamknie Oukitel U10, Xiaomi Mi4c, Mi4. Cubot S600, Huawei Honor 4X, Cubot X11, THL 2015, Cubot S500, Jiayu S3,

ale ma to sens dalej wymieniać skoro na samej górze tego zestawienia przy nocnych zdjęciach Redmi Note 2 są obiekcje.

i dalej -
Estar take 1 - to dla kolegi u góry który wziął tańszego Red Bulla, ten sam sensor IMX135, przynajmniej tak piszą - 100 eur, a ocena aparatu 8.7, red bull 7.8, S4 ma co ciekawe - 8.3.
Czyżby Estar take 1 miał lepsze zdjęcia?
W budżetowcach warty uwagi obok TCL i708U, jedna dziesiętna niżej w aparacie jest Xiaomi HongMi 1s


Jeśli coś lepszego jeszcze od Elife E7, droższe (192$) i ponoć lepsze, i nawet ponoć udane na sensorze IMX278 - Huawei P8, choć różnica 1/10 punkta, ale Exmor jak kolega chciał.
Aparatowo za tymi modelami niżej są zaraz jeszcze Meizu MX4 Pro i MX5, ale także cenowo trochę.
Jeśli aparatowo idziemy dalej w górę, to granica kończy się w granicach 212 eur za wynik 9.9 dla Lenovo Vibe Z2 Pro K920, na sensorze od S5, który jest 15 dolarów droższy i ZTE Nubia My Prague, również 9.9, 249$.
Wyżej już się flagowce zaczynają jak zauważyliście.

Trzeba trochę sampli z co ciekawszych modeli zacząć porównywać.

Dodałbym jeszcze że w sumie ciężko wymyśleć lepszą metodę na pokazanie w szybki prosty sposób jakości aparatu bez umieszczania pełnych rozmiarów od razu w postach bez miniatur.
Chociaż długo się to wczytuje. Po prostu opłaca się zaczekać, ale wygodnie się ogląda za to.
Inaczej to się nie chce tego przeglądać za bardzo bo za dużo klikania.
Mówię bo już wszystkie przejrzałem.
Marx, to jest na prawdę dobra robota, najwięcej chyba Tobie się należy podziękowania.
O ile zdjęcia i tak już nawet te w miniaturach są ładowane w pełnej rozdzielczości, w sumie złapałem się na tym, że wolałbym żeby już nawet wszystkie były tak wstawiane w pełnym rozmiarze, bez miniatur dalszych zdjęć pod spodem. Tak się na prawdę wygodnie ogląda.
Inną opcją jest wstawianie zdjęć na hosting które udostępniają miniatury, i wtedy przeglądarka nie mieli tego w nieskończoność, chociaż te bezpośrednio wstawiane tutaj też są miniaturami, ale i tak ładuje się pełny obrazek, a pasek stanu robi z nas debila.
deton24
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 paź 2015, o 17:02
Pochwały: 1
Telefon:: xyz

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez Flyagaric » 22 mar 2016, o 01:46

Taka luxna uwaga: Mx4 i Mx5, to właściwie tez są flagowce. Meizu je tak pozycjonuje, ale fakt, że ceny mają teraz przystępne. Natomiast nie są to faktycznie najbardziej prestiżowe modele Meizu, bo tym będzie Pro 5. Nie żeby to miało znaczenie w zdjęciach, ale jak ktoś ma się odstraszyć myślą, że to taniochy, to lepiej niech wie, że tak nie jest.
ELife E7 mimo pozornej obecności w niektórych sklepach (spemall wciąż ma go na stronie) jest już chyba nie do kupienia.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Porównania telefonów



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama