• Reklama

Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Próbki Zdjęć Oukitel K4000 Pro

Postprzez marx » 22 mar 2016, o 12:54

świetne dywagacje, mimo wszystko najlepszym sposobem jest naoczne sprawdzenie próbek zdjęć. Chińczyk napisze wszystko, aby sprzedać. To co deklaruje producent ma tylko charakter orientacyjne ale nie powinno być wyrocznią przy zakupie.

Próbki zdjęć OUKITEL K4000 PRO


13-megapikselowy aparat z autofokusem jest dość szybki, jednak same zdjęcie nie są górnych lotów. Zdjęcia wykonane telefonem prezentują mało szczegółów, zwłaszcza przy słabym i sztucznym oświetleniu. Można ratować sytuacje ręcznie zmieniając nastawy aparatu, ale na to zazwyczaj nie mamy czasu.

Tradycyjnie już dla tańszych chińskich telefonów, zdjęcia robione w ciągu dnia, w idealnych warunkach oświetleniowych okazały się dosyć dobre.
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek



Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek




Przy sztucznym świetle:
Obrazek
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek



Z przodu zabudowano aparat z 5 megapikselową matrycą i podobnie jak kamera główna robi poprawne zdjęcia w dobrym oświetleniu.
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
marx
Administrator
 
Posty: 12527
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Reklama

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez miklopl » 22 mar 2016, o 15:31

Dość kiepsko to wygląda... Zrobisz duży test K4000pro?
miklopl
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2016, o 13:39
Pochwały: 3
Telefon:: BlackBerry

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez deton24 » 22 mar 2016, o 20:04

Kolorom w świetle dziennym brakuje głębi. Wpadają w dziwne przejaskrawienia. Ostrość dość przeciętna.
Tyle że w nocy źle nie jest.
I przeciętna ocena 4.8 za aparat na kimobile jest zasłużona.

Dużą gratką by było móc pooglądać zdjęcia modeli których oceny są rzeczywiście dobre.
Choćby niższa półka cenowa części modeli z dobrymi aparatami które wymieniłem.
Choć wiadomo że nie samym aparatem człowiek żyje, i nie bagatelizujemy atrakcyjności modeli pod różnymi względami.
deton24
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 paź 2015, o 17:02
Pochwały: 1
Telefon:: xyz

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez miklopl » 23 mar 2016, o 07:46

Problemem jest tor optyczny, czyli mówiąc krótko - obiektyw. Ewidentnie brakuje mu rozdzielczości. Niestety zapewne pakowane są jakieś plastiki z zabawek dla dzieci, w których dzieciaki oglądają przewijane obrazki Myszki Miki, cy coś w ten deseń... Ponadto kolejnym problemem jest automatyka w telefonach. Ekspozycją można zarządzać przy pomocy 3 parametrów:
1. Czułość (ISO)
2. Czas (T)
3. Przysłona (A)

Niestety automatyka (przynajmniej tak jest w EXIF) w większości telefonów (a w Oukitel K4000pro z pewnością) przysłonę ma cały czas maksymalnie otwartą. Tymczasem nawet najlepsze obiektywy największą swoją rozdzielczość mają po choćby lekki domknięciu przysłony (o 1-2 EV, czyli skoro tu maks f=2, to f2.8, f4). Cały czas zmienia się tylko ISO i czas. Z taką automatyką i tanim obiektywtem zawsze będzie źle. Nie ma szans na choćby poprawne zdjęcia. Mogę się tylko domyślać, że z powodu obniżenia kosztów przysłony w ogóle nie ma. Taką stawiam hipotezę. No i należy pamiętać, że im jaśniejsze szkło, to trudniej jest zrobić je ostre na pełnym otworze. Dlatego np. Mlais MX Base robi na prawdę przyzwoite zdjęcia mimo 8mpix (wydawałoby się). Ma f2.8 i widać, że te szkło nie jest najgorsze. Jakość szkła ma oczywiście też wpływ na pracę AF - jeśli dostarcza mydło do matrycy, lub czujnika detekcji fazy, to nie ma co liczyć na precyzję.

Polecam sample z tego linka: https://www.flickr.com/photos/125525197 ... 8261558439

Nieco może się popsuć humor, gdy się obejrzy zdjęcia z LG G4, lub choćby Honor 6. Jest Oukitel U10 - flagowiec. Zdjęcia na poziomie K4000pro. Przyzwoicie wypadają Xiaomi. Mlais MX Base świetnie, jak na taki tani telefon. Czasem jest w nim problem z ostrością, ale rozdzielczość szkła widać jest przyzwoita.
miklopl
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2016, o 13:39
Pochwały: 3
Telefon:: BlackBerry

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez Flyagaric » 23 mar 2016, o 15:38

miklopl napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Fajny link. Szkoda, że w niektórych pozornie interesujących przypadkach nie załączył zdjęć w gorszym świetle i nocnych - raz daje, raz nie. Dodatkowo mógłby napisać, czy to manual, czy automat. Zauważyłem jeszcze, że używał cyfrowego zooma (chyba, że to cropy), a brakuje tego na opisie zdjęcia.
Sporo zdjęć robionych ze statywem - patrz sample G4 - a to przecież też dużo zmienia.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez miklopl » 23 mar 2016, o 19:28

Trzeba niestety EXIFy studiować. Coś tam zawsze się znajdzie ;) G4 ze statywem - tak, ale musi być super matryca + super algorytmy, że to się da oglądać po takich warunkach naświetlania :D

Co do Oukitel K4000 - @marx - mógłbyś zapodać fotki bez interpolowania? Tzn w natywnej rozdziałce 8mpix. Pobawiłem się dzisiaj fotoszopką i tymi zdjęciami i jednak tragedii nie ma. Interpolacja robi papkę. Do zdjęć na fejsbuka czy coś wystarczy ;) Obecnie mam BlackBerry Q10 (od 3 lat) i tam też jest 8mpix. Da się używać, a lotów wysokich nie jest.
miklopl
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2016, o 13:39
Pochwały: 3
Telefon:: BlackBerry

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez deton24 » 24 mar 2016, o 12:55

Odnoszę wrażenie że masz niższe wymagania. Mlais MX Base to ocena trochę poniżej S4 co prawda, IMX219 jest napisane, ale raczej znajdą się lepsze modele w tej cenie.
Że już ocenę Oukitela przemilczę.
deton24
 
Posty: 126
Dołączył(a): 4 paź 2015, o 17:02
Pochwały: 1
Telefon:: xyz

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez Flyagaric » 24 mar 2016, o 14:05

deton24 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nawet nie sprawdzałem tych robionych Mlais, bo i oczekiwań nie miałem żadnych, ale te z Oukitela obejrzałem w Marxowej recenzji. Cóż, mnie też raczej odpychają te zdjęcia, ale może to specyficzny, indywidualny odbiór :)
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez miklopl » 24 mar 2016, o 14:28

Wiecie, jak działa interpolacja? Pobawcie się. Powiększcie zdjęcie z np. Redmi 3 do rozmiaru o ponad 1/2 większego (czyli do 20mpix) i zobaczcie, jaka będzie tragedia :D To właśnie widać na zdjęciach z Oukitela. Nie twierdzę, że aparat jest spoko. Wg mnie jest niskich lotów, ale nie aż tak niskich, jakby z tych sampli wynikało :) A Mlais obejrzyjcie. Z ciekawości.
miklopl
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2016, o 13:39
Pochwały: 3
Telefon:: BlackBerry

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez marx » 24 mar 2016, o 21:41

Dodałem kilka zdjęć tego Oukitela K4000 Pro http://gadzet.telchina.pl/oukitel-k4000 ... -recenzja/
marx
Administrator
 
Posty: 12527
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez miklopl » 25 mar 2016, o 00:20

marx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Dzięki, ale to nadal 13mpix po interpolacji... Tak, czy owak - widać, że coś ze szkłem w dolnym prawym rogu jest nie tak :D
miklopl
 
Posty: 126
Dołączył(a): 19 lut 2016, o 13:39
Pochwały: 3
Telefon:: BlackBerry

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez Flyagaric » 25 mar 2016, o 00:59

marx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Właśnie - przestaw rozdzielczość na 8Mpx, bo to natywna wartość i jakbyś tak dodał, to coś będzie wiadomo.
Jedno trza przyznać - nocne to robi chyba najlepsze w budżetach ok.100$. W sumie dziwne.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Porównania telefonów



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron