• Reklama

PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez Azael » 18 lis 2016, o 20:52

Zostały odrzucone dwie transakcję, akurat te droższe. Oczywiście towar otrzymałem i już dawno potwierdziłem. Wysłałem screena z Ali gdzie jest ze potwierdzono.

Co z tym teraz zrobić?
Obrazek

Wysłane Thorem
Azael
AKTYWNY
 
Posty: 493
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 21:53
Pochwały: 4
Telefon:: Sony

Reklama

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez marcoos1 » 18 lis 2016, o 21:13

Pisz na maila (podany niedawno) i opisz wszystko ładnie, dokładnie i z dowodami (screeny). Kulturalnie poproś o wyjaśnienie sprawy. Zapytaj czy dowody przedstawione są wystarczające czy może potrzebują np screena z komentarzem wystawionym itd.

Drugie wyjście to odpuść i nie narzekaj.

Zawsze jak coś nie idzie tak jak sobie założyłem (zakupy, reklamacje, naprawa itd) to trzeba pytać co jest nie tak i jak to naprawić. A jak ktoś nie umie rozmawiać z ludźmi to odpuszcza.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez Abate » 19 lis 2016, o 12:54

Mam pytanie.Mianowicie zamówiłem w trakcie promocji 11.11 telefon. Przyszedł do mnie wczoraj, potwierdziłem dziś odbiór. Odwiedziłem planet plus żeby sprawdzić jak wygląda sytuacja z moim cashbackiem a tam niespodzianka. Zatwierdzono mi cashback za wcześniejszy telefon, którego nie kupiłem. Sytuacja wyglądała tak że zamówiłem go, po czym się rozmyśliłem i sprzedawca zwrócił mi pieniądze. Teraz widzę że cashback za 11.11 jest w oczekującym a zatwierdzony jest ten za niekupiony telefon. Czy to nie jakaś pomyłka z ich strony?
Abate
 
Posty: 27
Dołączył(a): 15 sie 2016, o 13:17
Telefon:: x

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez blue_voyager » 19 lis 2016, o 12:57

Naliczanie cashbaku za niezrealizowane transakcje nie jest niczym niezwykłym. Mam naliczony zwrot za wszystkie transakcje za które przeprowadziłem refund (ok 10-15 szt.) Nie wnikaj dlaczego tak się dzieje, ciesz się zwrotem.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez Abate » 19 lis 2016, o 13:02

Rozumiem, myślałem że przez pomyłkę nie zaakceptowali mi tego co trzeba, ale skoro tak to ok :D
Abate
 
Posty: 27
Dołączył(a): 15 sie 2016, o 13:17
Telefon:: x

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez bartazzz » 19 lis 2016, o 17:17

Jedyne wytłumaczenie które mi przychodzi do głowy które jest prawdopodobne dlaczego jest cashbacki za transakcje z refundem jest takie że aliexpress nie zwraca sprzedawcy prowizji jeśli ktoś anuluje zamówienie i tak czy siak wypłaca firmom cashbackowym ich działke

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez tropas » 19 lis 2016, o 20:44

Potwierdzam że podany parę postów wcześniej sposób z wysłaniem screenów na maila pomoc@planetplus.pl działa. Kupowałem 11.11 z kilku kont i tylko 1/3 została mi automatycznie przyznana, a po przesłaniu screenów wszystko zrobili jak trzeba. W czwartek wieczorem pisałem do nich a dziś naliczyli wszystko, tzn wszystko jest jako oczekujący, ale mam nadzieję że będzie już dobrze.
tropas
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15 lut 2015, o 23:09
Telefon:: Vernee Thor

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez Sid » 20 lis 2016, o 23:06

ra-vau napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zrozum jedną rzecz, w historii transakcji PP masz rubrykę "Wydane" (obok "Cashback"). I w tej rubryce ("Wydane") nie ma żadnego znaczenia jaki ci policzyli procent Cashbacku. To jest tylko kwota (w PLN) jaką według PP wydałeś na swoje zakupy. I teraz wyobraź sobie że kupiłeś 11.11 jedną rzecz za 100$ płacąc kartą dolarową (bez żadnego przewalutowania), a po chwili wyskakuje ci na PP w rubryce "Wydane" 368 zł, a "Cashback" 73,6 zł. Cashback jak łatwo policzyć wychodzi równiutko 20% (bo 20% z 368 to 73,6), tylko że powinno być w rubryce "Wydane" nie 368, a dobrze ponad 400 (bo kurs $ od godziny 9:00 11.11 był wyraźnie ponad 4 zł), więc i sam Cashback powinien być większy, rozumiesz :?:


Czy aby przypadkoem nie pomijasz faktu ze mowimy o wartosci netto, bez kosztow wysylki? Kontaktowalea sie z nimi? Niechce ich bronic, ale jesli wydałem 800zl, to mam cashback ponad 200zl... Z 1111. Wczesniej zawsze rubryka wydane = tyle ile zaplacilem i rowne 6% zawsze bylo.

Kupowałem z darmową wysyłką więc niczego nie pomijam. Procentowo cashback mi się zgadza (20%) tylko że wydałem równo 100$ (1 przedmiot) a w rubryce "Wydane" mam 368 zł. Pisałem do nich, to mi odpisali że to automatycznie im Ali przekazuje kwoty i żeby przesłać im screeny. Przesłałem i do dzisiaj cisza.
Sid
AKTYWNY
 
Posty: 328
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 03:51
Pochwały: 8
Telefon:: PPTV King 7

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez skresz » 21 lis 2016, o 12:11

Tez mam ponownie 11. wydałem 1,500zł a naliczone mam za 800zł, pisałem przez formularz i dostałem maila by dać PrtScn, co zrobiłem i do dziś cisza, ogólnie dupa a nie serwis bo zwrotu mam 60zł wiec dałem się naciągnąć
skresz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 20 lis 2016, o 14:11
Telefon:: Redmi 3

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez Azael » 21 lis 2016, o 19:15

Mi odpisali, że to nie od nich zależy tylko od Ali. Jak mogło Ali odrzucić skoro potwierdzono, zapłacona a towar dostałem

Wysłane Thorem
Azael
AKTYWNY
 
Posty: 493
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 21:53
Pochwały: 4
Telefon:: Sony

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez skresz » 21 lis 2016, o 20:53

Pewnie ściemniają a co się uda to zostanie dla nich a miałem mieć około 260zł i dlatego się skusiłem a mam 60zł i nie wiem czy jeszcze wypłaca, ogólnie masakra.
skresz
 
Posty: 28
Dołączył(a): 20 lis 2016, o 14:11
Telefon:: Redmi 3

Re: PlanetPlus Zwrot za zakupy w Polsce i na Aliexpress

Postprzez Azael » 22 lis 2016, o 00:24

Pewnie nie ma szans żeby to wyegzekwować?

Wysłane Thorem
Azael
AKTYWNY
 
Posty: 493
Dołączył(a): 22 maja 2015, o 21:53
Pochwały: 4
Telefon:: Sony

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości