• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Bettinka.r » 16 mar 2017, o 17:54

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Przywalałbym wam za to takie koszta żeby na drugi raz nie przyszło wam to do głowy. Przez takie coś sprzedawcy przestaną wysyłac do Polski.


trzeba mieć honor i nie być polczakiem ...mój zakup , moja odpowiedzialność , moje błędy...
może jako nowicjusz ..ale walczyłam by móc zapłacić UC ile każą i nic to nie dało ...
ale to JA zamawiałam .
Sprzedawca nie wciskał mi towaru na siłę.
No więc zapłaciłam frycowe za "zwrot do sprzedawcy przez UC za brak CE"
- sama zaproponowałam sprzedawcy -pomniejszenie o wszystkie koszty - ustalając czy zgadza się na 33USD dla niego.
i nie marudząc że list do CHin 30-50zł /nie analizując czym UC odesłał telefon/
gdyby sprzedawca chciał 40-50USD też bym się zgodziła bo to moja wina zamawiając tel bez CE.

zgadzam się Panowie z Wami ... januszów odesłała bym na bazary w PL a nie na zakupy z Chin
Bettinka.r
 
Posty: 68
Dołączył(a): 7 lut 2017, o 15:45
Pochwały: 7
Telefon:: 666560356

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez flabio111 » 16 mar 2017, o 19:17

Bettinka.r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Przywalałbym wam za to takie koszta żeby na drugi raz nie przyszło wam to do głowy. Przez takie coś sprzedawcy przestaną wysyłac do Polski.


trzeba mieć honor i nie być polczakiem ...mój zakup , moja odpowiedzialność , moje błędy...
może jako nowicjusz ..ale walczyłam by móc zapłacić UC ile każą i nic to nie dało ...
ale to JA zamawiałam .
Sprzedawca nie wciskał mi towaru na siłę.
No więc zapłaciłam frycowe za "zwrot do sprzedawcy przez UC za brak CE"
- sama zaproponowałam sprzedawcy -pomniejszenie o wszystkie koszty - ustalając czy zgadza się na 33USD dla niego.
i nie marudząc że list do CHin 30-50zł /nie analizując czym UC odesłał telefon/
gdyby sprzedawca chciał 40-50USD też bym się zgodziła bo to moja wina zamawiając tel bez CE.

zgadzam się Panowie z Wami ... januszów odesłała bym na bazary w PL a nie na zakupy z Chin


Powiem ci jedno, że sprzedawca też powinien ponosić jakąś odpowiedzialność skoro oferuje wysyłkę do kraju w którym dany produkt nie jest dopuszczony do użytkowania.
flabio111
 
Posty: 9
Dołączył(a): 22 mar 2014, o 12:17
Telefon:: ZTE V970
ROM: BM V1.3
Góra

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez blue_voyager » 16 mar 2017, o 19:20

Niby z jakiej racji? Wszelkie kwestie związane z dopuszczeniem towaru spoczywają wyłącznie na importerze.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Bettinka.r » 16 mar 2017, o 19:28

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


chyba trzeba by od tego zacząć na wstępie w FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
zaktualizujcie to dla nowicjuszy (jakim i ja byłam) i dla januszy... ups dla tych ostatnich chyba żadne FAQ nic nie da....
Bettinka.r
 
Posty: 68
Dołączył(a): 7 lut 2017, o 15:45
Pochwały: 7
Telefon:: 666560356

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez smietana » 21 mar 2017, o 12:38

flabio111 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Przywalałbym wam za to takie koszta żeby na drugi raz nie przyszło wam to do głowy. Przez takie coś sprzedawcy przestaną wysyłac do Polski.


trzeba mieć honor i nie być polczakiem ...mój zakup , moja odpowiedzialność , moje błędy...
może jako nowicjusz ..ale walczyłam by móc zapłacić UC ile każą i nic to nie dało ...
ale to JA zamawiałam .
Sprzedawca nie wciskał mi towaru na siłę.
No więc zapłaciłam frycowe za "zwrot do sprzedawcy przez UC za brak CE"
- sama zaproponowałam sprzedawcy -pomniejszenie o wszystkie koszty - ustalając czy zgadza się na 33USD dla niego.
i nie marudząc że list do CHin 30-50zł /nie analizując czym UC odesłał telefon/
gdyby sprzedawca chciał 40-50USD też bym się zgodziła bo to moja wina zamawiając tel bez CE.

zgadzam się Panowie z Wami ... januszów odesłała bym na bazary w PL a nie na zakupy z Chin


Powiem ci jedno, że sprzedawca też powinien ponosić jakąś odpowiedzialność skoro oferuje wysyłkę do kraju w którym dany produkt nie jest dopuszczony do użytkowania.[/quote]
Ale bzdura. Przeciez ma rozne certyfikaty np chinskie CCC to po Twojej stronie czy to jako normalnego uzytkownika czy sprzedawcy w PL, lezy sprawdzenie czy spelnia normy CE i np czy obsluguje Polskie bandy itp. Przeciez widzisz co kupujesz. Bez jaj.


clorox napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Miałeś rację.No i faktycznie doliczyli przesylke i tak wyszlo. Telefon policzyli od 102$ ale dodali vat od 441.6 yuan-ow, tak bylo na papierach. Mozliwe ze ponad 220zl kosztowala ich wysylka? No nic. Zaplacilem a telefonem sie i tak ciesze. Poprosru byłem zdziwiony suma.
I tak szczerze wiem skad biora cene od jakiej kwoty jak sie nie poda ceny zaplaty itp. Wszystko w dlugin mailu mi wyjansiono, podano linki, przyklady, przeliczono ladnie, wszelkie paragfray itp.
Takze powiem szczerze w Wer Wawa naprawde przykladaja sie do pracy i sa sumienni. Tak fajnej odpowiedzi na reklamacje nigdy nie dostalem(zreszta milej). Jakby" mogl zalajkowalbym lub dal plusa Celnikowi/Celniczce ktora napisala maila. Czlowiek się czegos dowiedzial nauczyl itp.
Oby tak dalej. Takich ludzi trzeba.
I nikt nie olał mailowej reklamacji jak ktos to wyzej napisal.
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi
Góra

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez clorox » 21 mar 2017, o 13:03

To wrzuciłbyś tego maila od nich z usuniętymi swoimi danymi, żeby tę wiedzę przekazać dalej. Najlepiej w
Spoiler:
, albo
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez smietana » 21 mar 2017, o 13:13

clorox napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Okej. Wieczorem to zrobie. Bo jestem poza domem.
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez aks » 21 mar 2017, o 16:32

oronixx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Też dziś dostałem taką wiadomość. Wartość paczki 25USD, opis zawartości części zamienne. Naliczona płatność 20,90 EUR.
aks
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 lis 2016, o 17:10
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez maks1823 » 21 mar 2017, o 22:34

Hej, jak z prawdopodobieństwem VATu z BG, wysyłka EMS, laptop Xiaomi Air 13?

Wysłane z mojego Nexus 5X przy użyciu Tapatalka
maks1823
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 lut 2017, o 17:24
Telefon:: LG Nexus 5x

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez clorox » 21 mar 2017, o 22:57

Wszystko masz tu opisane na samym początku: https://telchina.pl/faq-dzialu-zakupy-z ... 15077.html
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez paroxinor » 23 mar 2017, o 08:26

Czy po zakupie u Goldaway i wybraniu seller Shipping metod ominie mnie vat i ta weryfikacja certyfikatu CE?Oczywiście bede zamawial na podkarpacie.
paroxinor
 
Posty: 6
Dołączył(a): 20 mar 2017, o 16:25
Telefon:: Nomu s10

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez clorox » 23 mar 2017, o 08:31

SSM w Polsce doręcza DPD wiec omija celne urzędy pocztowe.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości