• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez rsl717 » 20 kwi 2017, o 11:15

Cześć,

została do mnie wysłana przesyłka kurierska sf-expresem.
Od dwóch tygodni leży na cle w UK.
Wczoraj dostałem SMS o następującej treści:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Niestety, system z CC Collect chyba nie działa najlepiej.Chcąc odnaleźć swoją przesyłkę do zapłaty - podając w tym celu nr tel, na który ma przyjść kod pin niestety go nie otrzymuję...
Czy ktoś korzystał z tego systemu, bądź miał podobny problem? Nie chciałbym by przesyłka wróciła do Chin, skąd "szła" 2 dni, po czym 2 tygodnie przeleżała w UK bez żadnego kontaktu, pomijając przytoczony, wczorajszy.
Support SF-Express nie ogarnia.
:-/
rsl717
 
Posty: 33
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:54
Pochwały: 1
Telefon:: nokia

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez kosmogator » 20 kwi 2017, o 11:18

Esemesy z CC Collect dochodzą (przynajmniej w przypadku Orange oraz Vikings). Jesteś pewien, że problem nie leży po stronie polskiego operatora?
Może skorzystaj chwilowo z numeru telefonu u innego operatora?
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
What goes around, comes around.
Avatar użytkownika
kosmogator
 
Posty: 196
Dołączył(a): 22 lis 2015, o 14:17
Pochwały: 24
Telefon:: Samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez rsl717 » 20 kwi 2017, o 11:44

Niestety, Play, Virgin oraz T-Mobile - pustka.
Wpisuję chyba wszystkie możliwe kombinacje
od braku prefiksu po
48xxxxxxxxx
0048xxxxxxxxx
+48xxxxxxxxx
I nic :/
rsl717
 
Posty: 33
Dołączył(a): 20 kwi 2014, o 19:54
Pochwały: 1
Telefon:: nokia

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez kosmogator » 20 kwi 2017, o 12:53

Pewnym pomysłem może być użycie stron odbierających przychodzące esemesy i wybór numeru pochodzącego z UK.

Przykładowa strona: https://sms-online.co/receive-free-sms/447520635733
jest tego dużo.

Naturalnie rozsądnie trzeba to robić, bo tego typu strony nie należą do nadmiernie "bezpiecznych".
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
What goes around, comes around.
Avatar użytkownika
kosmogator
 
Posty: 196
Dołączył(a): 22 lis 2015, o 14:17
Pochwały: 24
Telefon:: Samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez camprut » 20 kwi 2017, o 14:22

Przepraszam Admina, tu chyba powiniennem pisac a nie gdzie indziej:

co mam zrobic/ Wyglada na to ze moja przesylka ma statut zatrzymanie w cle.


PISZECIE: Wykonaj (...) zrzut ekranu płatności (lub inne potwierdzenie zapłaty w PDF). Prześlij do je do UC w formie wydruku lub elektronicznie (nie ma znaczenia czy pliki będą w PDF czy jpg.) załączając kserokopię dowodu osobistego

Problem w tym ze ja na Ali robilem kilka zakupow i na wyciagu z banku kartą kantor walutowy mam kwotę 149dolarow a przesylka zatrzymana kosztowala 104 dolary

WIEC CO ROBIC?
camprut
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8 lut 2017, o 04:05
Telefon:: iPhone
ROM: 10.2

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez slavo22 » 20 kwi 2017, o 16:00

Więc zrób zrzut ekranu z transakcjami tylko za tą kwotę. Ja akurat mieszkam w Zabrzu i zawsze jadę osobiście więc za pierwszym razem pogadałem co w ogóle mam przywozić i pokazywać. Ich nie interesuje wyciąg z np. PayPal tylko zruty transakcji. Możesz zawsze powiedzieć że mogą otworzyć paczkę i porównać zawartość z papierami które im przesłałeś.
Avatar użytkownika
slavo22
VIP
 
Posty: 1883
Dołączył(a): 8 kwi 2014, o 17:49
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 70
Telefon:: ZTE Axon 7
ROM: Co chwilę inny

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez dominik555 » 20 kwi 2017, o 18:15

Mam dokładnie taki sam problem. Kupiłem 4 telefony + akcesoria i zapłaciłem kartą. Kontrahent rozdzielił mi to na kilka paczek. Jedna jest już w celnym i dostałem dzisiaj papiery. Nie wiem co powkładał w poszczególne paczki. Nie chcę aby doszło do sytuacji kiedy podeśle im screeny z transakcji, a okaże się że w środku jest coś innego. Chcę żeby było uczciwie, bo na VAT byłem przygotowany.
dominik555
 
Posty: 16
Dołączył(a): 20 kwi 2017, o 18:10
Telefon:: MI4

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Brestinder » 20 kwi 2017, o 18:27

Prosze popatrzcie na załączoną deklarację z paczki. Przeszła bez vatu, rozmiar paczki spory, waga duża i kwota pod 100$. Wychodzi na to że tych karteczek wogole nie czytają przy klasyfikacji na zatrzymanie do cła.

A już byłem smutny, bo chinczyk się nie dał urobić na wpisanie wartości poniżej 40$, a tu taka niespodzianka.

Obrazek
Brestinder
 
Posty: 30
Dołączył(a): 9 wrz 2013, o 22:43
Pochwały: 3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez kosmogator » 20 kwi 2017, o 18:35

Z WER Wawy poszło od razu na doręczenie, gdyby przekierowali to do Zabrza, to by się raczej nie uchowało.

Na deklarację to nie patrzą na pewno, a szukając na siłę powodu innego niż przypadek, że nie przekierowali tego do Zabrza, akurat wyższa waga mogła się tu okazać dobra, bo większość telefonów idzie w przesyłkach do pół kilograma.

Nawiasem mówiąc mieszkasz blisko mnie.
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
What goes around, comes around.
Avatar użytkownika
kosmogator
 
Posty: 196
Dołączył(a): 22 lis 2015, o 14:17
Pochwały: 24
Telefon:: Samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez dominik555 » 20 kwi 2017, o 18:40

U mnie też WER Warszawa, a jednak zatrzymane. Jak sprawę z kilkoma paczkami, a jedną płatnością rozwiązać w prawidłowy sposób?
dominik555
 
Posty: 16
Dołączył(a): 20 kwi 2017, o 18:10
Telefon:: MI4

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez kosmogator » 20 kwi 2017, o 18:41

No chyba normalnie. Zaczekać aż przyjdzie reszta i zobaczyć czego brak. I to zgłosić do opodatkowania.
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
What goes around, comes around.
Avatar użytkownika
kosmogator
 
Posty: 196
Dołączył(a): 22 lis 2015, o 14:17
Pochwały: 24
Telefon:: Samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez dominik555 » 20 kwi 2017, o 18:51

Czyli czekać jak następne wylądują na celnym? Co jeśli reszta przesyłek ominie VAT? Czy screen z transakcji na aliexpress im wystarczy?
dominik555
 
Posty: 16
Dołączył(a): 20 kwi 2017, o 18:10
Telefon:: MI4

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron