• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez kosmogator » 15 mar 2017, o 13:19

Dlaczego miałoby być gdzieś napisane, że ma byc naliczana z ceneo, co to za pomysł? Trudno mi powiedzieć, co to za brednie, bo nie wiem, do której konkretnie części swojej wcześniejszej wypowiedzi się odnosisz. Jeżeli do tej o ceneo, to są to brednie, no ale nie wyedytowałeś ich, więc nie wiem.

Wartość rynkowa może być ustalona na podstawie:
- cen sugerowanych producenta;
- cen z licencjonowanych katalogów przeróżnych rodzajów;
- cen z oficjalnej krajowej dystrybucji danego produktu;
- w razie braku możliwości wymienionych powyżej, na podstawie cen "podobnych produktów".

Zasadą ustalania ceny rynkowej dla celów okołopodatkowych w przypadkach kiedy importer nie jest w stanie przedstawić dostatecznie wiarygodnych dokumentów powiązanych z transakcją, jest niestety unikanie ryzyka jej zaniżenia.
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
What goes around, comes around.
Avatar użytkownika
kosmogator
 
Posty: 196
Dołączył(a): 22 lis 2015, o 14:17
Pochwały: 24
Telefon:: Samsung

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez clorox » 15 mar 2017, o 13:22

Wzięli cenę redmi 4 pro (140$) dodali przesyłkę 30$ i wyszło. Żadna filozofia. Twój przypadek jest o tyle przegrany, że nie masz żadnego potwierdzenia ile zapłaciłeś. Więc interpretacja "ceny rynkowej" może być szeroka. Zawsze możesz sprzedać co wygrałeś i będziesz do przodu.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez dmxzor » 15 mar 2017, o 14:06

Nie odpisałem na wezwanie UC Warszawa w terminie 20 dni (wcale nie odpisałem) i od 3 grudnia status przesyłki się nie zmienił - kontrola celna.

Dlaczego nie odsyłają do nadawcy?
dmxzor
 
Posty: 77
Dołączył(a): 10 paź 2010, o 10:48
Lokalizacja: Warszawa
Telefon:: Apple

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez kosmogator » 15 mar 2017, o 14:48

Nie wiemy. Powinni odesłać. Pewnie gdzieś im się zawieruszyła przesyłka.
Wieczność bywa naprawdę długa. Szczególnie pod koniec.
What goes around, comes around.
Avatar użytkownika
kosmogator
 
Posty: 196
Dołączył(a): 22 lis 2015, o 14:17
Pochwały: 24
Telefon:: Samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez clorox » 15 mar 2017, o 14:49

I po kasie... Chyba, że płacone przez PayPal.
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez smietana » 15 mar 2017, o 15:26

dmxzor napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To po co zamawiasz? Nie rozumie takich akcji? Jak tak można?
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez marcoos1 » 15 mar 2017, o 23:10

dmxzor napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Trzeba było odebrać. Co to za moda by zamawiać i nie odbierać. Zamówiłeś, zapłaciłeś, sprzedawca wysłał, dostawca przywiózł. Do tej pory każdy zrobił co powinien....i wtedy ty odwaliłeś i nie odbierasz paczki. Czyli cała transakcja wysypała się przez ciebie. Powinieneś z tego powodu ponieść jakieś straty, bo takie nieodbieranie może skutkować tym, że w przyszłości nie będą chcieli wysyłać paczek do PL
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez smietana » 16 mar 2017, o 07:29

Popieram kolegę wyżej. To tak jak ja dostałem duży vat, mogłem powiedzieć nic nie zamawiałem, nie chce przesyłki.
Dla mnie to nie pojęte jak można takie rzeczy robić. Owszem, jakby ktoś zamawiał jakaś rzecz a została wysłana inna i wpadłaby na vat, czy np zamawiamy rzecz a okazuje się podróbką..
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez blue_voyager » 16 mar 2017, o 08:30

To jest cholera jakas plaga, cytat z ogłoszenia w dziale bazar:

Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Przywalałbym wam za to takie koszta żeby na drugi raz nie przyszło wam to do głowy. Przez takie coś sprzedawcy przestaną wysyłac do Polski.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez smietana » 16 mar 2017, o 10:22

A mówią, że sprzedawcy na ali to cwaniaki i oszusci. Widać po stronie kupujacych nie są lepsi, ech szkoda gadać. Ja bym nie odsyłał na miejacu UC tylko dowalił vat i karę za brak odzewu!
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez grzegorz1982 » 16 mar 2017, o 12:23

Paczka z telefonem została zatrzymana przez urząd celny i muszę zapłacić podatek, ale miałem wykupione ubezpieczenie "duty insurance" w IBG. Jak mam się z nimi skontaktować aby zwrócili mi wartość podatku ?
grzegorz1982
AKTYWNY
 
Posty: 251
Dołączył(a): 1 lis 2014, o 18:43
Telefon:: Mi4C

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Flyagaric » 16 mar 2017, o 12:29

smietana napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


A co to za truizmy? Ludzie są ludźmi - po obu stronach lady. Obie strony powinny spotykać takie same restrykcje za niefrasobliwe podejście. Sprzedawców raczej takie kary nie spotykają, więc czemu miałyby spotykać kupujących?
Sprzedający (EDIT) dostanie pewnie szansę na odliczenie sobie swoich kosztów i powinien odliczyć też sobie za stracony czas (co pewnie zrobi) i tyle. Czemu miałby się w to mieszać UC?
Nie bądź bardziej papieski od papieża, ok?

grzegorz1982 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


A jaką formę kontaktu przewidzieli na stronie? Jak byś się kontaktował, gdyby nie wysłali towaru?
Zapłać, wyślij im info, że zapłaciłeś i zażądaj zwrotu kwoty zapłaconego podatku. Zazwyczaj się nie migają, bo od tego są te ubezpieczenia. Jakby się migali, to PayPal pomoże.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron